Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja spokojnie czekam na normalne ceny 3080, może 3080Ti. Sprzedam 3070 z niewielką stratą, ale cóż począć, trafiły dziady z premierą na lockdown + upalenie mojego GPU, a CP2077 już w magazynach, więc połasiłem się na nieco niższy pułap niż planowałem wcześniej.

Swoją drogą, Palit na prawdę miło mnie zaskoczył, żaden to potwór do OC, ale solidna metalowa konstrukcja, cicha i z trybem hybrydowym. Jedynie umiejscowienie gniazd zasilania lekko bije w oczy, ale moim zdaniem +500zł od ceny referenta jest jakoś uzasadniona. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, droid napisał:

Masz już tą grafikę u siebie?

Kolega dla którego była się rozmyślił :). xkom dzwonił czy nadal jestem zainteresowany.
Polecam sprawdzić obecną cenę karty, więc niektórzy się nie powinni odzywać
https://www.x-kom.pl/p/597344-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-8gb-gddr6.html

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wypada na tle referenta, ale jest to raczej biedniejsza wersja, nawet gaming OC który zazwyczaj u gigabyte był solidnym budżetowcem ma większy radiator (2,5 slotu) gdzie eagle chociaż na pierwszy rzut oka podobny zajmuje tylko 2 sloty. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

No i piękny RTX za 1810 euro się roz.....walił :)

Chyba mam pecha.....Nie wiem, jak to zrobiłem. Dużo roboty z tym będzie? To powierzchniowo widzę lutowane.....

20201126-171850.jpg

 

forii.....Ty jesteś perfekcjonista....ja nie :) Daruj sobie.

I już wiem, jak to zrobiłem. No cóż. Niewiedza i chęć poznania tajemnic kosztuje :D

A taka piękna była.... Koreańska :D

Link to post
Share on other sites

Z chęcią. Ale trzeba go wymienić. Nawet nie wiem, jak to się nazywa. Obcięło nóżki przy samym korpusie.

20201126-174006.jpg

No tak...kondensator. Tak czy inaczej do wymiany.

Chociaż...jakbym się uparł :D Te odnogi są razem połączone, tak? A jak go przegrzeję? Delikatnie mógłbym go złapać.....

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jest to kondensator tantalowy. Od 5 do 20zł max. Ale są różne wysokości, szerokości itp.
W zasadzie jakikolwiek sklep elektroniczny i dopasować coś wielkością.
Lub serwis RTV i też coś znajdą.

http://electropark.pl/kondensatory-tantalowe-smd/4702-470uf-6-3v-kondensator-tantalowy-obudowa-d.html

Można by na upartego próbować, ale jakaś dobra pasta do lutowania by się przydała.

Link to post
Share on other sites

Co do samego ogarynania tego jeśli nie jesteś pewien oddaj to specowi. Ogólnie nie jest źle. Takie rzeczy powinny być proste do kupna-możliwie że podobnej klasy stuff możesz znaleźć w jakichś starych kartach.

W sumie za cenę tej karty atm nawet bym się w to nie bawił tylko od razu dał na legitny oficjalny serwis co by nie tracić reszty gwarancji. Bo chyba tak to działa?xP

Link to post
Share on other sites

Taaaa....na legalny serwis....z moimi łapkami w środku :D I zerwaną plombą....Niech jeszcze ktoś z serwisu Asusa tu zajrzy.....Działa :) 3DMark przeszedł normalnie. Pod obciążeniem też działa. Więc chyba sukces tej operacji.....

A co zrobiłem? Dla potomnych i  przyszłych grzebaczy: Chciałem poskładać blok EK do kupy na niej. Odkręciłem śruby zgodnie z instrukcją i zacząłem oddzielać płytę od radiatora. A że przyklejona była w miarę, to odchyliłem tył, bo łatwiej odstawał i nie chciałem za mocno ciągnąć. Poruszałem trochę prawo lewo, jak to się ściąga zawsze chłodzenie i odeszła. Później zobaczyłem ten nieszczęsny kondensator. W trakcie ruszania wyszedł z otworu sworzeń od śruby i musiał ściąć ten kondensator. One są bardzo blisko otworów na te sworznie. Konkretnie przy 3 otworach. Dobrze, że wszystkich 3 nie spieprzyłem.....Tak więc kto będzie ściągał, niech nie popełni mojego błędu.

Bez-nazwy.jpg

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Dzięki joker. Tu nie chodzi o drewniane łapy, bo grzebać przy tym lubię i uważam, że znam się (zależy, co to dla kogo znaczy), tylko o głupotę przy rozbiórce. Kto by pomyślał, że w taki sposób można uwalić kondensatory. A jednak można. Są tak nieszczęśliwie przylutowane, że szok. A nie chciałem ciągnąć na chama płyty do góry, bo myślę - jeszcze pęknie, albo coś, a tu proszę. Ruch w prawo-lewo i tragedia gotowa :D Też się cieszę, że działa. Już do dwóch serwisów pisałem w okolicy. Jeden odmówił i polecił inny. Może nie robią takich rzeczy. Teraz to już nie pojadę. A jak się zacznie coś dziać, to pierwszy podejrzany będzie wiadomy.

Link to post
Share on other sites

A co normalnie producent, czy serwis producenta nie naprawia kart nawet jeśli to jest z Twojej winy? Przecież to to samo co gwarancja/rękojmia tylko Ty płacisz. Po naprawie potwierdzają, że wszystko w najlepszym porządku i normalnie gwarancja trwa dalej- tak jak to zwykle jest z procesem RMA.

Link to post
Share on other sites

Serwisanta RTV to się z kapcia nawiedza z kartą w ręku. Biedulki myślą że sami będą musieli rozkręcać, pastować, czy termopady instalować i dlatego rezygnują.
A jak widzą demolkę i że tylko przeszczep zrobić i 20 zarobić to inaczej śpiewają.
Gdyby ktoś do mnie zadzwonił też bym tak zrobił, ale jak bym już widział że sam ją zamordował to inna rozmowa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...