Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Przejęli - ale na razie nic z tego nie wynika, zupełnie nic.

bzdura - uzywaja patentow Motoroli caly czas

 

A tu masz iPhone 6 koncept... i co z tego? to TYLKO koncepty

 

masz jeszcze Nokii koncept... z przed 2 lat... i co? NICO tylko kocept

http://www.youtube.com/watch?v=tP2kgxsFAfE

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Niemniej takie koncept arty chciałbym zobaczyć od Nokii... eeee... jej nowego właściciela M$

spokojnie. Nokia jeszcze istnieje. Zanim MS przejmie ich to minie duzo czasu (kilka miesiecy... gdzies o styczniu czytalem, ale nie wierze ze tak szybko).

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

No Samsung zaskoczył nowym Notem. Amelinowa ramka i skórzana klapka - w końcu zaczynają robić porządnie wykonane telefony a nie plastikowe zabawki z bazaru. Mam nadzieje ze skorzano-amelinowa stylistyka trafi również do nowych modeli firmy bo wg mnie jest bardzo elegancka i ciekawa.

Link to post
Share on other sites

bzdura - uzywaja patentow Motoroli caly czas

 

A tu masz iPhone 6 koncept... i co z tego? to TYLKO koncepty

 

 

masz jeszcze Nokii koncept... z przed 2 lat... i co? NICO tylko kocept

 

Taki ajfon musiał by mieć uranową baterię :wariat:

Co do konceptu Nokii to jego autorzy chyba coś przedawkowali :menda:

Imo przyszłością są elastyczne Lcd mniej więcej w formie jak to było na filmikach Samsunga.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

skórzana klapka

 

substytut potocznie zwany ekologiczną skórą

Z tego, co piszą w sieci to jednak skóropodobny plastik, niestety :/

Niemniej wydajność tego cuda jest zadziwiająca. Również jaość dźwięku - chip w Snapdraonie 800 przewyższa jakością generowanego dźwięku nawet HTC One :)

http://www.gsmarena.com/samsung_ifa_2013-review-978.php

Link to post
Share on other sites
Niemniej wydajność tego cuda jest zadziwiająca. Również jaość dźwięku - chip w Snapdraonie 800 przewyższa jakością generowanego dźwięku nawet HTC One

Pytanie czy to jest coś zauważalnego dla przeciętnego użytkownika? I nie staram się być uszczypliwy ani nic... miałem SG Note1 i mam wciaz sentyment do serii Note... ciekawi mnie po prostu czy te zmiany w nim - kamera 4K (o ktorej juz wczesniej pisalem), a teraz lepsza jakosc dzwieku... czy to nie aby coś niepotrzebnego?

Pytam serio, bo mam wrażenie że wysiłki firm idą w złym kierunku... (nie pod każdym względem rzecz jasna!)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ariox,

 

w końcu muszę się odezwać. Śledzę dużo tematów o smartfonach, czytam i czytam, ale już wiem, że za chwilę, gdy tylko zjadę niżej to już za momencik, już tuż tuż, lada moment i... jest! Twój post zachwalający WP8, że jaki on to nie jest, że czemu ktoś nie zdecyduje się na Lumię, przecież jest lepsza niż jakiś zacinający się smartfon z androidem. 

Jesteś "fanboy'em" WP8.. dla mnie nim jesteś niepodważalnie (no chyba, że pracujesz przy WP8 czy Nokii i jesteś tajnym wysłannikiem, aby zdobywać potencjalnych klientów na forach  :wariat: )

 

Zauważ, że android jest popularniejszy od WP8, jest najpopularniejszym systemem dla urządzeń mobilnych. Czyli w czymś jest rzecz. Dlatego tyle ludzi wybiera go, a nie WP8. Powiesz, że to przez popularność, przez najwyższą pozycję rubryczki "Android" w wykresach, no ok, ale skądś się ta rubryczka wzięła, jakoś musiała urosnąć. Android się rozwija, tak jak windowsy desktopowe, to normalna kolej rzeczy, że im wyższa wersja to będą wyższe wymagania dla niego, a co za tym idzie - będzie bardziej awaryjny w starszych urządzeniach (tak jak np. pentium 3, a system windows 7 - nie ta półka).

 

 

 

Pytanie czy to jest coś zauważalnego dla przeciętnego użytkownika? I nie staram się być uszczypliwy ani nic... miałem SG Note1 i mam wciaz sentyment do serii Note... ciekawi mnie po prostu czy te zmiany w nim - kamera 4K (o ktorej juz wczesniej pisalem), a teraz lepsza jakosc dzwieku... czy to nie aby coś niepotrzebnego? Pytam serio, bo mam wrażenie że wysiłki firm idą w złym kierunku... (nie pod każdym względem rzecz jasna!)
 
Starasz się być uszczypliwy. Technologia się rozwija i to bardzo gwałtownie, wszystko idzie do przodu, coraz to nowsze rozwiązania to dlaczego mają ich nie wdrożyć do urządzeń ogólnodostępnych? Kamera 4K, lepszy dźwięk - mogą, to czemu nie. Komuś rozwiązanie to pomoże w ten sposób, że nie będzie musiał kupować np. głośników, kamery, bo takie rozwiązania w zupełności by im wystarczyły.

Zapewne gdyby takie coś było w "Twoich" Nokiach to w kolejnym temacie przy poradzie o wybór telefonu Z ANDROIDEM, napisałbyś coś w stylu: "a czemu nie spróbujesz WP8 i nowej Nokii XXX, w której jest teraz nowość! Świetna kamera, bijąca konkurencję na łopatki, a do tego wspaniały głośnik, który wydobywa z siebie genialne basy!"

 

No musiałem w końcu wtrącić swoje 3 grosze, bo naprawdę.. irytowało mnie czytanie Twoich wypowiedzi. Wybacz, ale w wielu rzeczach się nie zgadzam po prostu i w to jaki sposób przekonujesz do siebie.

 

Uprzedzając Twoje pytanie: Nie, nie mam WP8. Tak, korzystam z Androida.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wystarczy wziąć pod uwagę kiedy wszedł na rynek WP8 , w momencie gdy Android już królował na tanich telefonach dla mas. Pies pogrzebany. To tak jak dyskutować czemu w Polsce wszędzie wciskają samsunga a na zachodzie mnóstwo osób ma IPhone.

 

WP8 to udany system, ma swoje wady i zalety, jak każdy inny, a to że mamy na forum użytkownika , który korzysta na codzień z WP i pokazuje alternatywę, to wg mnie plus.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
w końcu muszę się odezwać.

"w końcu"? i skłonił Cię do tego post o Galaxy Note 3?!?   :co:

 

Jesteś "fanboy'em" WP8..

cóż.... mam też Galaxy Nexus 7 którego używam co rusz więc trochę to nie pasuje do twojej wizji no nie? (prześledz moje posty i zobacz ile postów z Nexus'ka pisałem) :)

 

Twój post zachwalający WP8, że jaki on to nie jest, że czemu ktoś nie zdecyduje się na Lumię, przecież jest lepsza niż jakiś zacinający się smartfon z androidem

wcześniej miałem same high-end'owe smartfony na Androidzie (HTC HD2, SK17i, SG Note, SGS3, Asus Padfone 2 A68), nie sądzisz że mam podstawy żeby porównywać i oceniać?

 

Zauważ, że android jest popularniejszy od WP8

tak, ale udział WP8 w rynku smartfonów w ostatnich miesiącach rośnie szybciej niż Androida

 

Zauważ, że android jest popularniejszy od WP8, jest najpopularniejszym systemem dla urządzeń mobilnych.

Windows Phone 8 miał premierę 29 Października 2012, Android 23 września 2008...need to say more? :)

 

Powiesz, że to przez popularność, przez najwyższą pozycję rubryczki "Android" w wykresach, no ok, ale skądś się ta rubryczka wzięła, jakoś musiała urosnąć.

no miał na to 5 lat... WP8 tylko 11 miesięcy  :)

 

Android się rozwija, tak jak windowsy desktopowe, to normalna kolej rzeczy, że im wyższa wersja to będą wyższe wymagania dla niego, a co za tym idzie - będzie bardziej awaryjny w starszych urządzeniach

Lumia 520 - zobacz jakie "słabe" jak na androida ma podzespoły... i co? I tak w benchmarkach wychodzi porównywalnie z SGS3 ktora kosztuje kilkakrotnie wiecej... Android jest zasobożerny bo jego optymalizacja kuleje...

 

Starasz się być uszczypliwy.

SERIO, NIE STARAŁEM SIĘ BYĆ USZCZYPLIWY!!! Miałem N7000 i był czas, że KOCHAŁEM tego fona!!! Mam do Note'ów sentyment - chciałbym żeby model się rozwijał - moim zdaniem kamera 4K to nie jest rozwój w dobrą stronę!!! Przecietnemu uzytkownikowi bedzie bardziej na reke zaplacic mniej za fona i miec 1080p.

 

Zapewne gdyby takie coś było w "Twoich" Nokiach to w kolejnym temacie przy poradzie o wybór telefonu Z ANDROIDEM, napisałbyś coś w stylu: "a czemu nie spróbujesz WP8 i nowej Nokii XXX, w której jest teraz nowość! Świetna kamera, bijąca konkurencję na łopatki, a do tego wspaniały głośnik, który wydobywa z siebie genialne basy!"

Nokia Lumia 920 którą bardzo często polecam ma:

- NFC

- bezprzewodowe ładowanie

widziałeś kiedyś żebym o tym pisał polecając 920-tkę?!? NIE! Wiesz dlaczego? Bo uważam że to zbędny bajer...

 

No musiałem w końcu wtrącić swoje 3 grosze, bo naprawdę.. irytowało mnie czytanie Twoich wypowiedzi. Wybacz, ale w wielu rzeczach się nie zgadzam po prostu i w to jaki sposób przekonujesz do siebie.

Luzik, po to jest forum - dzielisz się przemyśleniami...

 

 

 

P.S. To jest mój 500-tny post na forum :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Serio, nagrywanie filmów 4K, których jakość zapewne będzie gówniana (lub raczej na pewno) jest rozwijaniem się w dobrą stronę? ArioX podał ile miejsca zajmuje nieskompresowany film Spiderman w rozdzielczości 4K (500GB), a po kompresji jego wielkość zapewne będzie 20-40 razy mniejsza. To już lepiej nagrać porządne Full HD. Druga sprawa to fakt, że jakość optyki też ma znaczenie, a świetna stabilizacja przy takiej rozdzielczości jest niezbędna. Na tym polu Samsung się nie chwalił, więc podejrzewam, że wideo 4K będzie tak fantastyczne jak jakość wykonania SGSIII :D

 

Co do wymogów sprzętowych - zobacz na iOS lub WP8, a potem porównaj do Androida. Tylko w Androidzie pakują 4-rdzeniowe procesory, które i tak miewają problemy z głupią nakładką. Gdyby Android był porządnie zoptymalizowany to nie byłoby problemu, na ale na co liczyć skoro Chrome na Androida (a więc aplikacja Google wydana na system od Google) zabiera 300 MB RAM'u przy 1 (słownie: jednej) zakładce.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Póki co nie jest różowo ale jednak do przodu. Do końca roku może sporo się zmienić bo przed nami jeszcze 2 aktualizacje z czego druga ma wnieść sporo nowości (WP8.1). Wg prognoz WP ma osiągnąć 10% globalnego rynku do 2017 roku, czy im się uda? Zobaczymy ;)

 

http://wpworld.pl/29805/idc-prognozuje-10-udzial-wp-w-rynku-do-2017/

Link to post
Share on other sites

 

Zauważ, że android jest popularniejszy od WP8, jest najpopularniejszym systemem dla urządzeń mobilnych.

Windows Phone 8 miał premierę 29 Października 2012, Android 23 września 2008...need to say more? :)

Powiesz, że to przez popularność, przez najwyższą pozycję rubryczki "Android" w wykresach, no ok, ale skądś się ta rubryczka wzięła, jakoś musiała urosnąć.

no miał na to 5 lat... WP8 tylko 11 miesięcy  :)

 

WP7 miał premierę w październiku 2010. Pomijając to, to tak jakby mówić że Android przed ICS się nie liczy ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...