Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Może inaczej - chcę dobrej widoczności w słońcu, czego na chwile obecną Super AMOLED mi nie gwarantuje. Może kolejne wersje ekranów typu OLED to poprawią? Oby.

Ja mam SLCD2 i na max jasności też uja widać na tym ekranie w pełnym słońcu...

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ja mam SLCD2 i na max jasności też uja widać na tym ekranie w pełnym słońcu...

Chociaż z IPS też różnie bywa. Dzisiaj czytałem recenzję LG Optimus G, w której piszą, że w słońcu nie jest tak fajnie -

Sadly, the LG Optimus G screen is pretty reflective, which leads to a rather mediocre performance in strong sunlight.

źródło: http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g-review-835p3.php

 

Co do porównania Super AMoleda z SLCD2 to (dla nie wtajemniczonych) proszę -

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Mnie bardziej interesuje prędkość wydawania kolejnych wersji systemu, niewiele smartfonów dostało aktualizację do 4.2 a oni już 4.4 zapowiadają...

Mi sie osobiscie wydaje, że najwiekszym problemem Android'a są producenci smartfonów. Google mogłoby za pomocą Motorolli wydać smartfon "idealny" i po kłopocie. Jednak robiąc to sprawiliby, że firmy takie jak Samsung, HTC itp przestałyby bawić się w Android'a... swoja droga ciekawe co by im pozostało? WP8 raczej już MS dzięki Nokii zmonopolizuje i bedzie drugi Apple.

 

Jednak wracając do tematu - jesli pozbyc sie nakladek wizualnych (TouchWiz, Sense i inne badziewia) to przyspieszyloby to napewno proces aktualizacji znacznie... tyle że każdy fon bedzie wygladal w srodku tak samo (jak w WP).

 

Ciekawe czy daloby sie tak zrobic zeby to Google (a nie Google poprzez np Samsunga) aktualizowalo Androida?

Wtedy w max 1,5 miesiaca po premierze nowego systemu caly swiat mialby aktualizacje do wyzszej wersji robocika.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Google mogłoby za pomocą Motorolli wydać smartfon "idealny" i po kłopocie.

Otóż nie - od karzdego urządzenia z Androidem wg licencji Google otrzymuje, z tego co wyczytałem gdzieś tam w sieci, 10-20$. Czyli więcej zarabia na licencji niż na "smartfonie idealnym". Zresztą kolejny smartfon serii Nexus bedzie też od LG i wcale nie będzie najlepszym pod względem specyfikacji.

I nie zapominaj o cenach - smartfony muszą być tańsze i droższe, mniej i bardziej wypasione. A do tego nijak ma się owy "smartfon idealny" o którym piszesz.

Jednak wracając do tematu - jesli pozbyc sie nakladek wizualnych (TouchWiz, Sense i inne badziewia) to przyspieszyloby to napewno proces aktualizacji znacznie... tyle że każdy fon bedzie wygladal w srodku tak samo (jak w WP).

Smartfon bez nakładek a z czystym Androidem jest nudny jak "flaki z olejem" - takiemu urządzeniu mówię zatem stanowcze NIE!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

od karzdego urządzenia z Androidem wg licencji Google otrzymuje, z tego co wyczytałem gdzieś tam w sieci, 10-20$.
 

To rzeczywiście będą wrzucać mnóstwo aktualizacji i to takich, których nie dostaną obecne urządzenia bo po co? Wyprodukują nowe telefony z nowym softem a ludzie i tak kupią i to szybciej.

Link to post
Share on other sites
Google mogłoby za pomocą Motorolli wydać smartfon "idealny" i po kłopocie. Jednak robiąc to sprawiliby, że firmy takie jak Samsung, HTC itp przestałyby bawić się w Android'a...

jak widzisz to jest taka hipoteza tylko którą JA SAM obalam - pokazuje ze tak naprawde Google NIE MOŻE tego zrobic (na to wpływają jeszcze inne kwestie - jak owe 10-20$) - jednak jakbyś przeczytał UWAŻNIE mojego posta to wiedziałbyś, że piszę w kontekście AKTUALIZACJI systemu (o czym swiadczy cytat na samym poczatku mojego posta).

Tak więc powiem to inaczej, "jak chłop krowie na rowie": Wg mnie nie jest możliwe na ten moment aby urządzenia z Android'em otrzymywały aktualizacje na bierząco.

 

 

 

Smartfon bez nakładek a z czystym Androidem jest nudny jak "flaki z olejem" - takiemu urządzeniu mówię zatem stanowcze NIE!

 

 

Lepiej kupić SGS 3 i patrzeć jak okropnie muli.
 nic dodać, nic ująć... swoja drogą TouchWiz ma większe wymagania od Androida 4.2.2... TO CHORE jest.(http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-s2-smartfon-android-4-2-brak-aktualizacji.html)

 

 

Otóż nie - od karzdego urządzenia z Androidem wg licencji Google otrzymuje, z tego co wyczytałem gdzieś tam w sieci, 10-20$
To rzeczywiście będą wrzucać mnóstwo aktualizacji i to takich, których nie dostaną obecne urządzenia bo po co? Wyprodukują nowe telefony z nowym softem a ludzie i tak kupią i to szybciej.

Taka już logika zielonego robocika :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Wolałbym już czystego androida, który po prostu działa, ale jak mówił Soniak, nawet z tym jest problem.

Kwestia optymalizacji to jedno a zacięcia to drugie - ja tam na swoim Note II ich nie mam - i nie sądzę, aby na SGS3 były by, o ile oczywiście używa sie go z głową. Każdy bowiem system można zasyfić, zarówno na normalnym pececie jak i na przenośnym smartfonie, zarówno Windowsa jak i Linuksa czy Androida - kwestia używania z głowa.

 

 

 

Wyprodukują nowe telefony z nowym softem a ludzie i tak kupią i to szybciej.

Polityka jest taka - małymi kroczkami.

Oczywiście - można by robić tylko duże, rewolucyjne zmiany co jakiś (długi) czas - ale po co tak? Po prostu - kas tez sie liczy a firma musi przynosić dochody co ściśle z góry określony czas - prosta ekonomia ;)

 

 

 

Wg mnie nie jest możliwe na ten moment aby urządzenia z Android'em otrzymywały aktualizacje na bierząco.

Może tak - może nie. Dochodzi tu kwestia nie tylko poszczególnych producentów, którzy dostosowują Android a do swoich potrzeb i urządzeń ale i ogólna polityka, o której napisałem kilka linijek wyżej. Zresztą tu nie ma tak że WP8 = Nokia = Microsoft (po ostatnim wydaniu 7 bilionów dolarów przez M$) ale jest licencja. Owszem, można by tak zrobić, że 1 rodzaj OS = tylko 1 konkretny producent ale jak widzisz polityka Andro... Google jest zupełnie inna - i daje tej firmie określone profity, zdecydowanie większe niż zyskuje M$ na swoim WP8. Tak samo i pokrycie rynku... Polska jest tu co prawda (dla WP8 = M$) ewenementem ale jak wiesz "wyjątek potwierdza regułę" :menda:


 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany prezentacją Note 3 to link na żywo - początek już od 18:30.

Tak :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Każdy bowiem system można zasyfić, zarówno na normalnym pececie jak i na przenośnym smartfonie, zarówno Windowsa jak i Linuksa czy Androida - kwestia używania z głowa.
nie mam tego problemu na WP8 - POWAŻNIE! 920-tkę mam już z miesiąc czy coś koło tego... Androida już bym w tym czasie z 3x do factory settings przywracał, a 920 jak z pudełka wyjęta.

 

 

 

Polityka jest taka - małymi kroczkami.
jpewnie i tak, ale opóźnienia aktualizacji do android-fonów są OLBRZYMIE... ani iOS ani WP8 takich nie mają.

 

 

 

Wg mnie nie jest możliwe na ten moment aby urządzenia z Android'em otrzymywały aktualizacje na bierząco.

 

Może tak - może nie.
a później piszesz

 

Owszem, można by tak zrobić, że 1 rodzaj OS = tylko 1 konkretny producent ale jak widzisz polityka Andro... Google jest zupełnie inna
ehhh czyli że miałem rację pisząc co napisałem...

 

 

 

polityka Andro... Google jest zupełnie inna - i daje tej firmie określone profity, zdecydowanie większe niż zyskuje M$ na swoim WP8. Tak samo i pokrycie rynku...
Android byl TANIĄ alternatywą dla drogiego iOS - stąd ich sukces. Ale teraz... przez to co TY SAM napisałeś ludzie się irytują... ja napewno kiedy miałem androida byłem zirytowany dostając aktualizację na "SG Note" rok po jej oficjalnej premierze.

 

 

 

Polska jest tu co prawda (dla WP8 = M$) ewenementem ale jak wiesz "wyjątek potwierdza regułę"
http://wpworld.pl/29680/kantar-windows-phone-ma-8-2-rynku-w-europie/ fajna lektura - polecam :D 
Link to post
Share on other sites

 

 

Polityka jest taka - małymi kroczkami. Oczywiście - można by robić tylko duże, rewolucyjne zmiany co jakiś (długi) czas - ale po co tak?
 

Może dlatego, żeby zadowolić klientów? Raz jesteś oburzony, że nie ma aktualizacji a teraz mówisz, że to ok bo chcą zarobić.

 

 

"wyjątek potwierdza regułę"

"Mówi się, że wyjątki potwierdzają regułę, co samo w sobie jest bzdurnym założeniem. Ale żeby nie było za łatwo i żeby nie skończyć po jednym zdaniu... "Od każdej reguły jest wyjątek", a co z wyjątkiem od reguły, mówiącej że "od każdej reguły jest wyjątek"? Idąc dalej tym samym tropem: "każda reguła ma wyjątek z wyjątkiem tej reguły"." ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czy MS przejmie RiM ? To by byłą jaja..

 

Zgodnie z krążącym po sieci memem-komiksem o kupowaniu Nokii, Bill po 2 dniach zabawy nowym telefonem stwierdził, że jednak mu się nie podoba. A jako że jest bogaty, to w sumie przecież może sobie kupić drugi. Np. Blackberry. Steve czem prędzej podjął stosowne kroki.

Link to post
Share on other sites

A PO CO ma przejmować BB ? Jedyną zaletą BB było dokonałe zintegrowanie z usługami biznessowymi - sam pamiętam czasy gdy poza BB NIE BYŁO sprawnie i pernie działającej usługi Push Mail.  Do tego RiM miał podpisane umowy z Rządami i wieloma instytucjami potrzebującymi pewnej lączności.

 

Od ładnych paru lat kazdy moze mieć PushMail i pozostałe aplikacje biznesowe. 

 

A co do przejęcia Nokki - pamiętacie WIELKIE HALO jak IBM sprzedał dzial laptopów Lenovo? I CO ? NIC - sprzet Lenowo się produkuje i sprzedaje.

 

MS kupił Nokię i bedzie produkował telefony - normalna rzecz - mieli samemu od początku budować wszystko? I tak MS mocno wspierał Nokię. 

 

Ja tam się nie obawiam - ZA DUŻO włożyli kasy - ściślejsza integracja może tylko pomóc - MS dal kasę, WP i marketing a Nokia da pomysły i masę fajnych aplikacji. Będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

A PO CO ma przejmować BB ?

Bo tanio... Firma też traci na wartości. Ma na pewno sporo patentów. Spore moce produkcyjne chociaż to akurat można outsorcować jak apple. Nie ździwił bym się jakby w przeciągu pół roku ich łykneli.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

No wreszcie mnie do siebie przekonali...wreszcie ładny wykon i zanosi się nie tylko na ładny ale i porządny :).

Pare nowych bajerkow z wykorzystaniem S Pena...no no dzieje się :).Myślę że chcieli przyćmić konkurencje ...no i raczej im się to uda :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Raz jesteś oburzony, że nie ma aktualizacji a teraz mówisz, że to ok bo chcą zarobić.

http://obrazki.elektroda.pl/8218471000_1378320994.gif

 

EXCLUSIVE!!!! Note III :D

Oj, będzie sie działo :wariat:

...i chyba zmienię fona na nowszy model 8-)

Na razie jednak czekam na Androida 4.3 dla Note II - nowszy ma, pora aby w końcu miał go starszy model ;)

 

 

 

(dlatego też Google przejelo Motorole)

Przejęli - ale na razie nic z tego nie wynika, zupełnie nic. :>

A teraz panowie o nowych technologiach w dziedzinie wyświetlaczy - proszę bardzo:

 

http://youtu.be/bxBiQRCbhSI

 

:)

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...