Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

 

 

Jednak chcąc, nie chcąc, wypadałoby również wziąć pod uwagę poprzednie wersje WP8, czy tak?
nie sądzę... dla mnie WP7 był nieudanym eksperymentem i już, ale jeśli sobie życzysz:

 

Windows Phone 7 był od początku skazany na niepowodzenie... (dla mnie był on mobilnym odpowiednikiem Windows Vista) - podejście MS do deweloperów na początku istnienia WP7, ceny urządzeń i praktycznie brak starań MS aby sytuację polepszyć. Dorzuc do tego jądro Win-CE, które teraz jest zastąpione Win-NT i masz wielkiego klopsa!

 

Ja nie mam pod awatarem napisu że zajmuję się, lubię, szanuję czy nawet toleruję WP7... system jest dla mnie martwy - był taki od początku...

 

...Windows Phone 8 z kolei to już inna para kaloszy. (pozwolisz, że już nie będę się powtarzał? Temat wyczerpałem już tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/)

Link to post
Share on other sites

Tak, a ja stwierdzam że Android do 4.0 to był niewypał i jego premiera to dopiero październik 2011. I wtedy WP8 nie miał takiej dużej straty ale przegrał. Jak na moje jesteś nieobiektywny i tyle. W niektórych kwestiach to prawie jakby ci płacili za to że pokazujesz system w samych superlatywach.

Dobrze że jest ktoś kto próbuje uświadomić tą ciemną masę że istnieje coś poza Samsungiem, androidem i iponem, ale bez przesady :E

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Strzelali wszyscy że Honami będzie kosztować 2899 albo 2999 a tu "miła" niespodzianka w RTV już jest przedsprzedaż i cena jedyne 2699 :P

 

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/sony-xperia-z1-czarny.bhtml

 

A "aparat bezkorpusowy" a w zasadzie 2 dostepne modele w cenach 899 oraz 1999zł - ta 2 cena chyba z kosmosu.

 

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-smart-shot-dsc-qx10-czarny.bhtml

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-smart-shot-dsc-qx100.bhtml#opis

 

Pozdrawiam.

 

Jak ktoś się czai na ten sprzęcik to polecam wziąść w komplecie tańszy obiektyw wszystko wyjdzie 3099 - myślę że na allegro wystawić za 700zł i zejdzie.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Mój przedmówca powiedział:

Zauważ, że android jest popularniejszy od WP8

więc ja odniosłem się do WP8, tak jak ON SAM to zrobił!!! więc co to ma do nieobiektywności? Odpowiadam na stwierdzenie które było o WP8 i Androidzie.... jakby powiedział WP8 i Android ICS to bym o WP8 i ICS mówił... 

 

 

...a tutaj to poprostu śmieszny jestes

Jak na moje jesteś nieobiektywny i tyle. W niektórych kwestiach to prawie jakby ci płacili za to że pokazujesz system w samych superlatywach.

 

napisałem:

dla mnie WP7 był nieudanym eksperymentem

Windows Phone 7 był od początku skazany na niepowodzenie...

i chyba największa obelga pod jego adresem:

był on mobilnym odpowiednikiem Windows Vista

więc człowieku O CZYM TY MÓWISZ?!? To są superlatywy?!?

 

 

JoHnNy08PL, chcesz pogadać o Windows Phone 7? Proszę bardzo - nawet temat sobie nowy załóż... tyle że mojej wypowiedzi żadnej tam nie zobaczysz bo nie mam nic dobrego nt WP7 do powiedzenia... ot co...

 

 

Link to post
Share on other sites
Strzelali wszyscy że Honami będzie kosztować 2899 albo 2999 a tu "miła" niespodzianka w RTV już jest przedsprzedaż i cena jedyne 2699

 

A tutaj jeszcze o 100 zł taniej http://allegro.pl/sony-xperia-z1-nowa-premiera-wszystkie-kolory-i3531602282.html:P

NEWS. Bestia wśród telewizorów

 

Telewizor ze Snapdragonem 600 + 2 GB RAMu i to wszystko działa pod kontrolą Android. Xiaomi TV 

 

Reszta to:

 

47 calowy ekran  IPS/SVA  z technologią 3D

Wbudowane Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 2.5 GHZ/5 GHz

 

 sprzedaży   tego Smart TV  zacznie się w Chinach okolice października w cenie 480$ .

 

Źródło http://china-review.com.ua/news/2270-umnyy-televizor-xiaomi-tv-na-video.html 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

A czy będę czekał po kilkanaście sekund na reakcję? :) :) 

Czy po pół roku używania będę musiał robić Wipe ? :) :) Bo zacznie się zamulać.

 

Sorry ale ja na 1000% nie kupię niczego z Androidem - a telewizora w żadnym wypadku. Do komóry jeszcze można znaleść jakiś customowy soft - jak jest w miarę popularna - ALE gotowane ROM'y do TV? Bez JAJ. :) :)

 

Daruję sobie.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

no miał na to 5 lat... WP8 tylko 11 miesięcy :)

 

Bądź obiektywny! Skoro wstawiasz czas od premiery pierwszej wersji Androida wstaw też czas od premiery pierwszej wersji Windows Phone - bo tak postawione przez Ciebie daty... czy też okresy... nie jest to porównanie ani prawdziwe ani obiektywne, niestety. Windows Phone nie pojawił się bowiem na rynku zaledwie 11 miesięcy temu ale dużo wcześniej, co nie?

I przyznaj, że Microsoft, oraz Nokia, po prostu przespał powstanie smartfinów, tabletów, urządzeń mobilnych - tak wielka i mocna w zasoby firma nie jest w stanie wydać OS pod najnowsze bardzo mocne sprzętowo urządzenia? Tak wielka firma nie była w stanie wydać od razu dopracowanego systemu? Zaskakujące! I nie porównuj jej z Google na początku Androida bo na starcie mobilnych OS obie furmy dysponowały całkiem innymi możliwościami i zasobami. I zobacz - mała firma potrafiła się przebić a taki wielki gigant nie umie... i gdzie jest tamta Nokia, która miała NA CAŁYM ŚWIECIE ponad 50% udziału w rynku telefonów komórkowych - a dzisiaj ma skromne mniej niż 5%?

Zresztą - NOKII już nie ma... znaczy się jest ale tylko na rynku starszego typu klawiszowców - bo smartfony wykupione przez Microsoft, który ma prawa do marki LUMIA oraz kawałka rynku smartfonów gdzie przez kolejne 3 lata Nokia nie może wydać nowego modelu smartfona.

Dodam jeszcze że byłem świadkiem jak jedna pani u mnie w pracy dzwoniła do Orange mówiąc, że oddaje im z powrotem Nokię Lumia 520 bo na niej nie umie nawet wysłać smsa a kolory ikon ją drażnią i jedyne co chce to Samsunga Galaxy który jest prosty w obsłudze. Coś w tym nusi być skoro ludzie Windowsa Phone nie chcą gdyż jego obsługa - w przeciwieństwie do Androida - nie jest intuicyjna a głupia zmiana kolorów kafelek nie jest dla prostych ludzi taka prozaiczna (nie mówię o fanatykach smartfonów jak my tutaj). Po prostu ludzie wybierają rozwiązania proste i im znane a nie bardziej skomplikowane. Taka jest rzeczywistość zwykłych ludzi.

BTW- moja żona przed wyborem LG OPTIMUS G była w salonie ze mną i oglądała oraz próbowała Nokii Lumia... i myślisz dlaczego nie wybrała smartfona z Windows Phone ale z Androidem (Blackberry też nie chciała a dotykała)?

Link to post
Share on other sites

Bądź obiektywny! Skoro wstawiasz czas od premiery pierwszej wersji Androida wstaw też czas od premiery pierwszej wersji Windows Phone - bo tak postawione przez Ciebie daty... czy też okresy... nie jest to porównanie ani prawdziwe ani obiektywne, niestety. Windows Phone nie pojawił się bowiem na rynku zaledwie 11 miesięcy temu ale dużo wcześniej, co nie? I przyznaj, że Microsoft, oraz Nokia, po prostu przespał powstanie smartfinów, tabletów, urządzeń mobilnych - tak wielka i mocna w zasoby firma nie jest w stanie wydać OS pod najnowsze bardzo mocne sprzętowo urządzenia? Tak wielka firma nie była w stanie wydać od razu dopracowanego systemu? Zaskakujące! I nie porównuj jej z Google na początku Androida bo na starcie mobilnych OS obie furmy dysponowały całkiem innymi możliwościami i zasobami. I zobacz - mała firma potrafiła się przebić a taki wielki gigant nie umie... i gdzie jest tamta Nokia, która miała NA CAŁYM ŚWIECIE ponad 50% udziału w rynku telefonów komórkowych - a dzisiaj ma skromne mniej niż 5%?

http://forum.benchmark.pl/index.php?/topic/87192-Luźne-rozmowy-o-urządzeniach-mobilnych#entry1117031 tutaj się już odniosłem do tego tematu.

Kolejny raz widzę że nie chce ci się czytać wszystkich postów... wycinasz tylko z kontekstu jakiś tekst i się cieszysz bo wydaje ci się, że możesz mnie "zagiąć"... smutne to...

 

Microsoft przespał rynek mobilny całkowicie z początku (o czym już kiedyś z resztą sam wspominałem). Chcą to nadrobić. I jeśli mam być szczery to to dopiero teraz im się to powoli udaje.

 

A swoją drogą nazywanie Google mała firmą...  :rotfl:  dawno się tak nie uśmiałem...  :rotfl:

 

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

BTW- moja żona przed wyborem LG OPTIMUS G była w salonie ze mną i oglądała oraz próbowała Nokii Lumia... i myślisz dlaczego nie wybrała smartfona z Windows Phone ale z Androidem (Blackberry też nie chciała a dotykała)?

bo dałeś jej linka z mgsm to się przekonała

Edytowane przez Sony156
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bo Lumia jest lepsza. Nie wymaga wgrywania Rom'ów, nakłedek i całego Androidowego cyrku. Wyciągasz go z pudełka i używasz. po prostu, bez kłopotu. Co więcej kupując najtańsza Lumię 520 czy troszkę droższą L620 - pasz 100% pewność, że zawsze bedzie działać płynnie, pewnie i bez zacięć. Żaden telefon z Androidem za 400 - 500 zł płynnie, szybko działać nie będzie.

 

Ja mi się Szajsung Galaxy S4 zacinał i jak przy próbie odebrania połączenia myślał 5 sekund - dostałem STANDARDOWĄ Androidową odpowiedź : wgraj sobie ROM YYY - niestety nie pomogło - to wgraj sobie ROM ZZZ. Generalnie prawie jak medle z Ikei - do samodzielnego motnażu - PRAWIE - bo Ikea po zmontowaniu jest solidna.

 

Do tego support - producenici telefonów najczęściej robia TAK : wydamy tanią słuchawkę - a aktualizacje? Niech fanatycy/frajerzy z XDA zajmą się tym za nas.

 

Lumia 520 dostanie GDR2, GDR3 - tymczasem większośc telefonów na Androidzie NIE dostala NIC - i nie mówie tu o skoku 2.x na 4.x ALE o tak ogromnym skoku jak z 2.1 na 2.2

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
BTW- moja żona przed wyborem LG OPTIMUS G była w salonie ze mną

 

No jeśli była z Tobą... nie miała wyboru  :)

 

 

Nokia, po prostu przespał powstanie smartfinów

Już bodajże w 2005 roku Nokia wypuszczała takie smarty na symbianie. Android jest podobny do symbiana i stąd ta popularność.

Edytowane przez BARTOL48
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może i nokia wypuszczała smartfony z symbianem, ale co z tego? Ich cena z dnia na dzień spadała... Kupiłem 5800 XM a po dwóch latach był warty już mniej niż 200zł...  Jednak jest jedna rzecz, którą symbian miał lepszą w 100% - ovi sklep. Ten sklep googlowy... Czy klikniesz w zakładkę gry, czy aplikacje, to i tak to wszystko jest wymieszane... Najnowsze czy najpopularniejsze gry nie zmieniły się od miesiąca, a przynajmniej brak zauważalnej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że wartość telefonu nie wzrośnie, no ale gdy wartość innych telefonów, które brałem pod uwagę spadła do ok. 50% ich wartości, tak 5800xm można było już nawet za 150zł kupić, a ja sprzedałem telefon w stanie prawie idealnym za 200zł, bo nikt tego nie chciał... A dałem prawie 4x tyle :/

Link to post
Share on other sites

Wzamcniacze lapowe :) serio - kupiłem 5 lat temu jeden za 2000 zł a dziś jest wyceniany na 3000 zł. :)

Zegarki mechanicznie - przykładowo spróbuj kupić Officine Panerai Mare Nostrum - zwykły w końcu zegarek dla oficerów Marynarki Wojennej z przełomu 40/50 :) dziś osiąga 5 cyfrowe ceny w $ czy € :) 

 

Stare Ampli/Wzmacniacze Radmor'a - cena rośnie, sam mam takiego, nie dawno proponowano mi 1200 zł za niego. :) 

Link to post
Share on other sites

@up to oczywiście wyjątki albo wzrost ceny po pierwotnym spadku. Coś nabiera wartości kolekcjonerskiej ;)

Wiadomo ceny jednych modeli spadają szybciej innych mniej ale to nie zależy tylko od marki ale i popularności danego modelu. Jeśli jest popyt przy ograniczonych zasobach to i cena będzie wyższa ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...