Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Jak to jest, że na forach zagranicznych amoled tłumaczy się jako aktywna matryca oled, a w polskim tłumaczeniu często jest to zaawansowana matryca oled (że niby samsung ulepszył oled'y).

 

Swoją drogą, ma ktoś telefon z super amoled? Jak tak to czy mógłby go porównać do zwykłego amoleda.

Link to post
Share on other sites

Super AMOLED to jest nazwa handlowa. A od nie-samsunga różni się tylko tym że jest dalej od szybki, ewentualnie jest powietrze pomiędzy. A to zależy już od producenta.

Poza tym nie znajdziesz w żadnym smarfonie pasywnej matrycy OLED, tylko aktywne używa.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że Super Amoled to po prostu ulepszony Amoled jak i to, że pasywne matryce OLED nie są używane w smartfonach.

 

Mi chodzi o to, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Super Amoled, jak on się sprawuje w smartfonach w porównania do normalnego Amoled.

Link to post
Share on other sites

 

 

jak on się sprawuje w smartfonach w porównania do normalnego Amoled.
 

 

Co znaczy normalny Amoled?Jest albo zwykły Amoled jak w Wave S8500 na Badzie,ale jest podaką,tzn straszna zielenizna i ziarnistość. Jest Super Amoled HD który jest w S3ce i Super Amoled Full HD w S4ce.

Link to post
Share on other sites

Samsung wykupywał całe firmy dla tej technologii więc na rynku mobilnym nie ma sobie równych w tej kategorii.

Poza tym nikt właściwie nie używa zwykłego AMOLEDa czyli z powietrzem między szkłem bo zajmuje zbyt wiele miejsca.

A co do porównania zwykłego vs Super to jedynie mógłby być trochę jaśniejszy i mieć lepszą widoczność w słońcu.

 

@s8500 nie ma "zwykłego" AMOLEDa tylko Super AMOLED. A tą "padaką" w 2010 roku się zachwycałeś.

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Ja obecnie na iOS7 beta 6 siedzę (ledwo 5 zainstalowałem i już mi apgrejd do 6 zrobiło) i jest całkiem ciekawie. Te cukierkowe ikony nie wyglądają tak źle jak mi się wydawało, szybkość działania trochę gorsza niż na 6.1.4,ale też więcej bajerów graficznych. System nadal śmiga idealnie super szybko więc o androidzie nawet nie myślę :)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Siódemka ma po prostu więcej animacji.

Jak się ustawi ciemniejsza, poważniejszą tapetę, to wygląda to ok..

Nieraz potrafi przyciąć (w końcu to beta), ale i tak chodzi płynnie.

Ja czekam na premierę 5C i 5S i powrót do iPhone'a. ;)

 

@UP

Podobno 10 września.

Przecież nie musi aktualizować. :D

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

 

 

Apple is holding a launch event on 10 September, during which we expect to see a new iPhone and the official unveiling of iOS 7.

Nowy ajfon mnie nie jara bo ten ma wszystko czego chcę od tel. Prostota i szybkość działania (ponad miesiąc się zastanawiałem nad lumią albo jabłuszkiem)

Link to post
Share on other sites
Ja czekam na premierę 5C i 5S i powrót do iPhone'a.

5C to będzie albo wielki sukces Apple albo ich pogrzeb... jestem ciekaw.

Steve Jobs byl za tym aby ekran smartfonu nie wychodzil ponad 3,5" - aby byl coraz lżejszy i cieńszy... podobnie z iPad'em (max 9,7" w 4:3). I chcial 1 wersji kazdego urzadzenia. Facet byl wizjonerem - wyciagnal Apple z... wyciagnal Apple z d...

Teraz jego wola jest puszczona w niepamiec - iPad mini, iPad 3gen/4gen - cięższy od iPad2, iPhone 5 - wydłużony... a teraz 5C !!!

 

Apple idzie jak rozpędzony pociąg teraz - iPhone 5 - 55mln sprzedanych egz... ale to się może skończyć jak im tylko pary zabraknie. I jeśli iść tokiem myślenia S.Jobs'a - to Apple właśnie sobie wykopał dół na trumnę...

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...