Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Nexus jest stworzony jako low-high-end i konkurent dla iPhone w USA (podobnie jak Moto X). Ten smartfon nie ma mieć najlepszych specyfikacji ale takie żeby byly w miarę na czasie.

Chodzi w nim o minimalizacje. Pisanie ze jest on dla devow czy geekow jest bledne i chcialbym zebys znalazl jakikolwiek oficjalny tekst wydany przez Google, Asusa, LG, Samsunga czy HTC (bo to sa firmy ktore do tej pory tworzyly marke Nexus) potwierdzający to co mowisz.

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bootloader łatwy do odblokowania, czysty android i bycie mimo wszystko testerem nowych wersji androida(żadne inne urządzenia nie dostają wersji androida z 'pełnymi numerkami' jak 4.2 czy 4.3). Momentami tak kuriozalne bugi jak brak grudnia w kalendarzu. No nie jest to telefon dla mas.

Link to post
Share on other sites

Właśnie mnie już się znudziły te kombinacje. Moja xperia była ok 2 lata temu, sprawnie działała, nie muliło nic. Teraz szlag mnie trafiał nawet na jednym z najlepszych romów. Zmieniłem tel na ajfona i nie żałuję ani trochę. Nie potrzebuje tysięcy programów, kilka wystarcza. Nie muszę się pierdzielić z bootloaderem i instalować czystego systemu żeby ten jakoś działał. Telefon ma śmigać już po wyjęciu z pudełka i to właśnie mam teraz. Nie chciałbym się za rok czy półtora zdziwić że mi s4 tnie bo nowy android nie ma takiej optymalizacji jak trzeba

Link to post
Share on other sites

Mam pewne pytanie. Telefon ładuje w nocy, bo tak się ustawił i co wieczór rozładowuje go. Wszystko pięknie gdyby nie to, że ja się kładę spać i zapominam o nim, a on biedny zostaje pod ładowarką całą noc. Czytałem kiedyś, że takie zostawianie telefonu pod ładowarką, gdy jest naładowany skutkuje tym, że jest cały czas, po trochu doładowywany, przez co akumulator traci swoją żywotność.
Jeżeli to prawda, to czy istnieje jakaś aplikacja, która po naładowaniu telefonu, blokuje dalsze doładowywanie?
Przykładowo, w laptopach samsunga oprogramowanie blokuje doładowywanie baterii, chyba, że rozładuje się do 80% to wtedy znowu zaczyna ją ładować. A przynajmniej kiedyś tak było (jakies 3lata temu gdy wybierałem laptopa i czytałem mnóstwo recenzji itp.)

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam pewne pytanie. Telefon ładuje w nocy, bo tak się ustawił i co wieczór rozładowuje go. Wszystko pięknie gdyby nie to, że ja się kładę spać i zapominam o nim, a on biedny zostaje pod ładowarką całą noc. Czytałem kiedyś...

http://www.makoweabc.pl/2012/03/prawda-o-baterii-w-ipadzie-oraz-specyfice-jej-ladowania/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że źle podchodzisz do swojego telefonu. Nexus jest stworzony dla devów i geeków, którzy chcą poświęcić choć chwilę swojemu telefonowi. Z twoimi wymaganiami kup sobie iPhone'a albo S4/HTC One i tyle.

Jak już wcześniej pisałem - co więcej możesz usunąć na systemie w którym nic nie ma? Może dodać jakieś magiczne "tweaki" do build.prop które nawet nie działają?

A co do kwestii bl - to według mnie samsung jest stworzony dla devów i geeków bo w ogóle nie blokuje dostępu do bootloadera. :rotfl:

Nie masz otwartych sterowników do nexusa więc czym on się różni od innych telefonów poza tym że jest w głównym dziale AOSP?

I twierdzisz że czysty system się wysypie, a S4/HTC One przyjmie na klate instalacje 10 aplikacji z sklepu play?

P. S jak Tapatalk Ci tnie to jesteś moim mistrzem!

Tapatalk rzeczywiście nie tnie ale za to potrafi wywalić FC i ma jeszcze błędy, bo nic nie poprawili przy przejściu z bety na pełną...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Trochę informacji o OPPO N1:

 

- Ekran 5.5 cali Full HD

- Snapdragon 800

- 2 GB RAMu

-  Tylna 16 MP kamera  (Będą dwie  wersje. Jedna 10 krotnym zoomem optycznym,druga wersja z 15 krotnym zoomem optycznym i będzie grubsza niż ta  pierwsza wersja)

-Tylny panel dotykowy

-NFC + slot pod kartę micro sd

 

Źródło http://china-review.com.ua/news/2233-oppo-n1-16-mp-kamera-podderzhka-nfc-i-kart-microsd.html 

Link to post
Share on other sites

Nazir pewnie by hejtował że to bubel  :menda:

Bardziej ciekawy będzie Xiaomi Mi3

 

 

- Ekran 5.5 cali Full HD

- Snapdragon 800

- 3 GB RAMu

-  Tylna 13 MPx kamera przednia 5MPx

- Akumulator 3600 mAh.

A to wszystko napędzane zapewne MIUI oparte o andka 4.3

Wszystko zapewne będzie kosztować około 1300zł więc miodzio

Edytowane przez Kiciuk
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Bardziej ciekawy będzie Xiaomi Mi3

Kilka pytań co do tego fona -

1) Oficjalne przedstawicielstwo w Polsce jest? Jaki jest tradycyjny adres?

2) Serwis gwarancyjny - naprawa będzie realizowana w Polsce, w którymś z krajów UE czy w Chinach (w Azji)?

3) Gwarancja producenta będzie dłuższa niż 12 miesięcy?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Czyli nie warto. Przynajmniej nie do czasu aż nie będzie oficjalnie sprzedawany w PL. A szkoda. Zresztą szkoda, że "chińczyki" nie są oficjalnie w PL dostępne... nawet od Lenovo, które ma w PL swoje przedstawicielstwo, nie są. Znów "A szkoda" :/

Link to post
Share on other sites

Mam htc Desire z i jest problem z baterią.

 

gdy kupiłem telefon wszystko było ok. bateria trzymała ok 2 dni.

 

a teraz ...

 

naładowalem go dziś rano do 100% leżał ok 5h teraz go biorę a tutej 45%.

 

dlaczego spadło tyle bateri w takim czasie.

 

aplikacje były wyłączone.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie warto. Przynajmniej nie do czasu aż nie będzie oficjalnie sprzedawany w PL. A szkoda. Zresztą szkoda, że "chińczyki" nie są oficjalnie w PL dostępne... nawet od Lenovo, które ma w PL swoje przedstawicielstwo, nie są. Znów "A szkoda" :/

Za wysokie koszty wprowadzenia tego teraz do UE, poza tym mają ogromny rynek zbytu w chinach także się nie śpieszą ;)

Ja czekam na obniżki Xiaomi Mi2S, za 800zł takiego wyciągnąć... :>

Link to post
Share on other sites

Kobart - spróbuj jakiegoś programu. Ja obecnie używam DS Battery Saver, ponieważ mój smartfon miał problem z przejściem w deep sleep (niektóre aplikacje wybudzają telefon ze snu, mi potrafił zjadać 30% przez noc). Teraz przy ustawieniu profil senny (najmocniejszy) po 1d 12h 25min mam nadal 52% baterii (SGS3 Mini, ma bardzo słabą baterię), korzystam z niego sporadycznie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Za wysokie koszty wprowadzenia tego teraz do UE

A mówi się, że UE to wolny rynek. Moim danie wcale taki wolny on nie jest, skoro nie można legalnie normalnie tanio nabyć tego, co gdzie indziej jest tanie, powszechne i dobre.

 

Obecnie zastanawiam się, czy nie kupić sobie A820 lub ZTE V987

Link to post
Share on other sites

Igorrodz sprzedaj swojego Nota II,dołóż i kup LG G Pro  ;)

Niezły fon,a czytałem recenzje.

 

Snapek 600 + Adreno 320 + 2 GB RAMu.

Full HD IPS

16 GB + Micro sd do 64 GB

Bateria 3140mAh

13 Mp aparat z tyłu + 2.1 MP z przodu.Oboje nagrywają Full HD.

 

polecam ciekawy artykuł http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_pro_vs_samsung_galaxy_note_ii-review-911.php

 

Cena na allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?id=165&order=d&string=lg+g+pro

 

Życzę miłego czytania. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...