Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

Gość usunięty

Znalezione w seci -

 

 

A tak na poważnie. Nowy iphone według iSheep:

- Wow, brak NFC... kiedy konkurencja ma od ponad roku

- Wow, super wyświetlacz... konkurencja daje 100 ppi więcej

- Wow, ta sama mała bateria... konkurencja oferuje 2x tyle

- Wow, 16GB pam. wew. ... konkurencja daje 2x tyle

- Wow, aparat 8Mpix inagrywanie hd w "slow-mo" - znowu zapachniało 2012

- Wow, chip A7 2x wydajniejszy od A6, który przegrał w benchmarkach z exynosem 4412 z galaxy s3. Apple POWER!!!

- Wow, emejzing 4"... podczas gdy konkurencja robi większe wyświetlacze zmniejszając przy tym wagę i wymiary telefonu

- Wow, nowe dzwoneczki i odpustowy design iOS 7... wciąż nie można ustawić mp3 jako dzwonka, pobierać jakich się chce plików z neta, brak możliwości przesyłania plików do telefonów konkurencji, wspaniały multitasking ubijający weszystko co się da w tle. Bez JB ten system jest lekkim kaleką, a apple na pewno chce ukrócić ten proceder.

- Wow, czytnik linii papilarnych. Moje odciski będą bezpiecznie przechowywane na serwerze apple razem z info z mojego profilu... Rząd USA już zaciera ręce, a Snowden strzela face palma.

 

Stary dobry iphone :D. Prawdziwy szczyt techniki, ale to niby konkurencja jest mało innowacyjna.

Panie daj Pan spokój naprawdę dajesz się naciągnąć na tą całą technologie, która jest Ci całkowicie niepotrzebna :)

1. Do czego wykorzystujesz NFC (nie do czego można wykorzystać, tylko do czego osobiście wykorzystujesz)

2. Twoje oko nie widzi różnicy w wyświetlaczu powyżej 300dpi

3. Spoko mi iPhone 5 trzyma dłużej niż Nokia Lumia 920, która miała sporo większą baterie (w szczególności przy korzystaniu z GPS, porównując do innych urządzeń, które miałem albo mają moi znajomi jak podróżujemy)

4. Tylko 16GB?

5. Szkoda gadać, dopóki nie będzie testów aparatu, porównań.

6. Mój iPhone 5 opierdziela wszystko jak zły. Porównaj sobie jak chodzi S3 (wolniejsza przeglądarka i to sporo) z iPhone 5. Po drugie jest coś takiego jak optymalizacja. Dzięki mniejszej fragmentacji urządzeń Apple łatwiej zoptymalizować oprogramowanie, dlatego można spokojnie zrobić bardziej płynną aplikacje na 2-rdzeniach od tej na 4-rdzenie.

7. Ergonomia.

8. Kaleka? :)

9. Tak wszyscy potrzebują Twoich odcisków :) jesteś kryminalistą boisz się, że Cie złapią? :)

Chłopie, daruj sobie teksty o tym na co kogo stać, a na co nie. Nie sądzisz, że to burackie? Jak ktoś nie lubi śledzi i krytykuje je to znaczy, że go nie stać? Kuźwa, nie stać mnie na śledzia, dzięki za uświadomienie. To jest forum ogólne, a nie MyApple, więc pozwól, że nie wszyscy będą brandzlować się iPhone.

 

1.

 

- Płatności zbliżeniowe, które wykorzystuje kilka razy w tygodniu.

 

- Tagi NFC, dzięki którym oszczędzam sporo czasu, dużo jestem w ruchu i szybka zmiana ustawień telefonu bardzo mi się przydaje w biegu.

 

- Nie wiem czy są w Polsce, ale u mnie praktycznie wszystkie plakaty na przystankach i w okolicach pubów mają wbudowany TAG NFC, dzięki któremu do telefonu trafiają ważne informacje jeśli jesteśmy czymś zainteresowani. W przypadku koncertów w kalendarzu zapisywana jest data wydarzenia, przypomnienie o kupnie biletu wraz z podaniem daty rozpoczęcia ich dystrubucji.

 

Rozumiem, że to wydaje się skomplikowane, ale to, że nie potrafisz czegoś wykorzystać nie jest powodem do hejtu.

 

2. Widzi. Nawet zagorzały fan Apple Lestek tak twierdzi, więc jeśli nie zamierza skłamać to potwierdzi. Ile to Lestek Twoje oko odróżniało jak ostatnio mówiłeś? 400?

Owszem, Retina oferuje zadowalającą większość rozdzielczość, ale to nie o nią tylko chodzi. W 5S jest dokładnie to samo co było, natomiast konkurencja oprócz zwiększenia gęstości pikseli rozwija również technologie, które składają się na wyświetlacz, non stop coś poprawiają.

 

No i to, że nie widzisz, nie jest powodem do hejtu.

 

3. Czemu zapomniałeś o wielu telefonach, którym iPhone nie potrafi dorównać? Bo nie potrafi, widzę po ludziach w pracy, ładowarek w domu do iPhone nie wiem ile już miałem, ciągle je gdzieś ktoś zostawia. Ja wracam z pracy i mam jakieś 75% baterii, a oni boją się, że do wyjścia z roboty im starczy.

 

4. No tylko 16GB, filmy FullHD, gry i aplikacje potrafią sporo zajmować

 

16GB i karta 128 lub 64 to dość spora różnica od 16. A z dostępnością 32 i 64GB wiadomo jak jest. Ktoś coś słyszał, gdzieś było, ale dostać ciężko. I tyczy się to nie tylko Apple, żeby nie było. Na oczy nie widziałem wersji 64GB SIII, Note itd.

 

5. Zgadza się, ale przesłona f/2.2? Ja mam w telefonie z maja 2012 roku f/2.4. Pamiętaj, że mówimy o telefonie za 3000 albo i lepiej (ceny w przeliczeniu z Euro zawierają inny podatek na elektronikę, który za granicą jest dużo niższy niż w Polsce). Odpowiem Ci jak Lestkowi - softem można wiele, nie przeczę, ale do pewnej granicy, którą stanowi hardware. Za tak grube pieniądze jakie kosztuje iPhone powinni się postarać zainwestować w lepszą optykę. Zwłaszcza, że konkurencja już ją ma, a Lumia z bólem przyznaje, leje obecnie na głowę zdjęciami.

 

6. Olimpiada już niebawem, ale to nie konkurs szybkości. Poza tym Ty chyba sobie żartujesz. Przeglądarka szybsza w iPhone 5? :D To wyjaśnij mi dlaczego w teście iPhone 5 jest bity przez Galaxy SIII....mini :D

 

 

Przy okazji widać jak lepiej to przemyślane jest w zwykłej stockowej przeglądarce Samsunga.

 

7. Kwestia indywidualna. Coś dla Ciebie może być za duże, dla kogoś innego za małe. Apple mogłoby zrobić większy telefon, nabywców by się znalazło sporo.

 

8. Bez JB iOS jest kaleką. Gdybym nie był to by nie było JB. Android też, ale ma co najwyżej skręconą kostkę podczas gdy Apple brak nogi. iOS nie pozwala na zbyt wiele i zbyt wiele uniemożliwia. Android jest systemem otwartym, iOS zamkniętym. Przyznają to również fanboje Apple. Ba, najwięksi fanboje to ci, którzy grzebią w systemie, robią JB i instalują appki z poza AppStore. Nie rozumiem więc czemu temu zaprzeczasz. Wygląda na to, że po to by idealizować.

 

9. Prawda jest taka, że ten czytnik to bezużyteczna rzecz. Odcisk zamiast wpisania hasła podczas zakupów w AppStore? Serio, to takie udogodnienie? Rozumiem, że dziennie będzie kupował dziesiątki aplikacji po to by to wykorzystać? Zapewniam Cię, że więcej razy przeciętny użytkownik iPhone skoczy na zakupy do normalnego sklepu, gdzie NIE ZAPŁACI telefonem.

 

Gratuluję, że potrafisz dopasować telefon do własnych potrzeb. Wyobraź sobie jednak, że inni też potrafią, dlatego na rynku masz tyle modeli. I wcale nie są tańsze od iPhone, więc uświadom sobie i wbij do głowy, że jak ktoś nie lubi iPhone to może mieć ku temu więcej powodów niż to, że go nie stać. Może go być stać na 10 iPhone, a i tak może ich nie chcieć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z tematu o WP8:

 

 

Tylko że w przeciwieństwie do Androida, który zyskuje na tym wyścigu, iOs oraz WP8 biorą w tym udział praktycznie tylko dla celów marketingowych. One nie potrzebują procesorów 4-rdzeniowych czy 2 GB RAM'u do płynnego działania.

 

 

P.S lgorrodz skończ prowokować i popisywać się wiedzą której nie masz.

Edytowane przez Salem
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Igorrodz - rozumiem, że nie jesteś fanem Apple?.. tak pytam bo ostatnio z twojej wypowiedzi zrozumialem ze iPhone jest lepszy... po prostu Android jest tanszy stąd jego popularność...

 

iPhone zbyt drogi - to pozostaje Android

 

 

 

 

Apple niczego nie musi udowadniać, bo ma najlepszy system mobilny w tej chwili.

tutaj rzecz jasna się nie zgadzam :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Apple niczego nie musi udowadniać, bo ma najlepszy system mobilny w tej chwili.

 

 

Nie można nawet łatwo pobrać pdf'a, nie mówiąc już o innych formatach, z neta, brak menadżera plików, brak możliwości przesyłania plików bez udziału itunes (apple wiem jakie pliki tam wrzucasz), więc pełna inwigilacja, brak możliwości przesyłania plików do innych urządzeń, biedny multitasking, kiepawa przeglądarka internetowa ubijająca strony, itd. Ten system to funkcjonalne dno bez dwóch zdań. I ty nadal mówisz, że to najlepszy system na rynku ? BITCH PLEASE. Igorrdz wklejając te cycaty napisał całą prawdę i w pełni się z tymi wypowiedziami zgadzam. 

 

 

A wracając do procka A7 - Co zrobisz z tym procesor 64bit, będziesz się chwalił wśród androidowców. Równie dobrze samsung może wsadzić 16 rdzeni do galaxy i efekt taki sam. Pamiętaj to co działa na 5S musi też na 4S, więc moc się wykorzysta za 2 lata przy okazji iphone 6s, emejzing. Aparat? Sony wsadza 20 Mpix a nokia 41 Mpix, natomiast LG optyczną stabilizacje obrazu. Można tak wymieniać dalej, a apple stoi w miejscu. Co nie ma nic wspólnego z innowacją.

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Jak nie można pobrać pdf jak można, od razu otwierasz od razu pdfem i viola.

Jest dużo alternatyw z możliwością wrzucania plików do folderów.

Multitasking jest taki jak na androidzie, co to znaczy biedny?

Włączysz sobie RR3, wyjdziesz home'm, odpalisz za tydzień i będziesz dokładnie w tym samym momencie, którym skończyłeś.

Safari nie ubija stron. Poza tym są jeszcze inne przeglądarki.

Kunieć. :P

 

Samsung niedługo wsadzi te 16 rdzeni i co to da? I tak będą one chodziły jak dwa, bo aplikacje nawet nie wykorzystują dwóch rdzeni.

Wydajny procesor + zoptymalizowany system będzie płynniej, stabilniej i szybciej działał od takiego nafaszerowanego rdzeniami samsunga z systemem bez optymalizacji

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

@2up

Zamknięty system = bezpieczeństwo.

Już kiedyś pisałem, że szef Gazpromu chciał iPada za grube miliony, czemu nie wybrał np Galaxy Taba 3?

 

Mówiłeś że przeglądarka Ci na iPadzie laguje - pokaż filmik, pokaż te ubijane strony, bo klepać bez argumentów możemy do śmierci i nic z tego nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Od kilku tygodni siedzę na iOS (w tel) i nie wiem o czym ten człowiek mówi. Wlazlem w pierwszego lepszego PDF przez chrome i mi go w przeglądarce otworzyło, nawet ściągać nie musiałem. Multitasking jest świetny, jak Sony napisał. System działa sprawnie, mam wszystkie programy jakie chce a iTunes mi nie przeszkadza bo już iPod mnie przyzwyczaił (którego mam od roku).

Mam tel który nie laguje i jestem przekonamy ze nawet za 3 lata nie będzie (patrząc na to jak działa 4 czy 4S obecnie) czego o nadali powiedzieć nie mogę

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 


A wracając do procka A7 - Co zrobisz z tym procesor 64bit, będziesz się chwalił wśród androidowców. Równie dobrze samsung może wsadzić 16 rdzeni do galaxy i efekt taki sam. Pamiętaj to co działa na 5S musi też na 4S, więc moc się wykorzysta za 2 lata przy okazji iphone 6s, emejzing. Aparat? Sony wsadza 20 Mpix a nokia 41 Mpix, natomiast LG optyczną stabilizacje obrazu. Można tak wymieniać dalej, a apple stoi w miejscu. Co nie ma nic wspólnego z innowacją.

1. Pokaż mi aparat w telefonie który kręci 120klatek w 720p. Ja z tak płynnym obrazem się nie spotkałem.

2. Od kiedy więcej Mpx = lepsze zdjęcie? Już HTC One pokazał że nie o pixele chodzi.

3. Androidowiec będzie się chwalił 16 rdzeniami, z czego 8 do obsługi pulpitu.

 

I nie to że jestem fanboyem czegokolwiek, ale kiedyś mega hejtowałem Apple. Teraz zrozumiałem że jest to sprzęt na tyle stabilny, że sam planuję zakup. Z Androidem mam do czynienia od 4 lat, nie jest to zły system, ale jeśli tak ma wyglądać dalsza optymalizacja (a raczej wrzucanie kosmos hardware żeby to obsłużyć) to ja podziękuję. Nie podniecają mnie już cyferki jakie oferują producenci, bo tak wiele jest bez pokrycia.

 

Rozumiem że bronicie zaciekle Andka, ale bez przesady, jakby nie powstał iPhone to by się tak to wszystko nie rozwinęło - szacunek zawsze się należy.

Edytowane przez Salem
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1. A to już podali rozdzielczość filmu przy 120klatkach? Bo nigdzie nie widziałem takiej informacji.
2. HTC One słabo sobie radzi przy małej ilości światła.
3. Jak patrzę na użycie procesora na pulpicie w nexus 4 to jest minimalne :) I pamiętaj, że samsungi itp nie mają czystego androida tylko syfową nakładkę.
 

Link to post
Share on other sites

1. Tak było gdzieś potwierdzone 720p - nie chcę szukać, ale na facebooku potwierdzali.

2. Jak każdy telefon, no może Lumia 920 robi fajne foty w nocy.

3. Rozmawiamy o telefonach dla mas czy o specyficznych kilku modelach które nie są zazwyczaj oferowane u usługodawców? :) Przeciętny użytkownik nie wie co to rom, a każ mu to zmienić.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

1. Tak było gdzieś potwierdzone 720p - nie chcę szukać, ale na facebooku potwierdzali.

2. Jak każdy telefon, no może Lumia 920 robi fajne foty w nocy.

3. Rozmawiamy o telefonach dla mas czy o specyficznych kilku modelach które nie są zazwyczaj oferowane u usługodawców? :) Przeciętny użytkownik nie wie co to rom, a każ mu to zmienić.

1. We wszystkich serwisach pisali, że pewnie będzie bardzo niskiej jakości. Poczekam na oficjalne info i filmik.

2. Możliwe, że w sobotę przetestuję xperię z1, większa matryca=lepsza jakość. 

3. Nexus 4 nie jest dla mas? Bardzo tani i wielu operatorów ma go w ofercie. Z takimi cenami iphone tym bardziej nie jest dla mas. 

 

edit:

Tak w ramach żartu :) 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oprUI6nupfc

Edytowane przez Mistic92
Link to post
Share on other sites

1. Słabe masz te serwisy:

 

 

Inna nowość, która zapewne zdobędzie serca wielu użytkowników to możliwość nagrywania filmów HD z częstotliwością 120 klatek na sekundę. Taki materiał pozwala tworzyć płynne animacje w zwolnionym tempie
http://pclab.pl/news54799.html

2. Zobaczymy

3. W polskich sieciach? No daj spokój, sprzedawcy go za bardzo nie oferują nawet, bo większe prowizje od samsunga mają.

Link to post
Share on other sites

1. Bardziej ufam zagranicznym serwisom i rzeczywiście będzie 720p :) http://www.engadget.com/2013/09/10/apple-details-new-iphone-camera/
2. Widziałem już przykładowe zdjęcia i jest dobrze :) 

3. W polskich i zagranicznych :) 
Zresztą nawet akcje aapl poleciały mocno w dół po premierze. Już coraz mniej ludzi wierzy w apple. 

http://www.nasdaq.com/symbol/aapl/real-time
https://www.google.com/finance?cid=22144

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...