Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Ponoć nie ma zabezpieczenia i działa ponoć szybciej

No, ktoś się nudził i pocisnął głupotę a teraz czyta różne fora i się śmieje. Tak samo ktoś pisał, że ponoć na jednym rdzeniu gra działa lepiej i jeszcze kilka innych głupot tego typu widziałem. Niektóre z nich zaczynają się powoli rozszerzać, wszyscy piszą, że ktoś pisał a nikt nie sprawdził :rotfl: Jestem na 100% pewny, że ta wersja też śmiga z denuvo, tak samo jak 100% pewny, że na jednym rdzeniu nie działa lepiej jak i 99% pewny, że wersja z windows store chodzi tak samo jak steamowa, tylko może się minimalnie zmienić ilość użytego ramu i ewentualnie użycie procesora, ze względu na inną aplikacje w tle, ale będą to wartości marginalne.

 

PS: Wiem, kto ma obie wersje gry i mógłby je porównać, ale nie wiem, czy będzie mu się chciało.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ponoć nie ma zabezpieczenia i działa ponoć szybciej 3 strony wcześniej o tym pisali

 

Jest to bzdura. Gdyby nie miała zabezpieczenia to już latałaby po torrentach piracka wersja. Wysłałem pytanie w tej sprawie do gości z digitalfoundry i taką dostałem odpowiedź:

 

Fairly sure that both have Denuvo, otherwise there would be a cracked version available derived from the MS Store version, right?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Faktycznie na GTX970 przy bardzo wysokich teksturach są takie spadki płynności?

 

Są, czasem prawie, że freeze w przerywniku czy sekwencji QTE. Tylko, że nie zauważy się tego wszędzie, tylko na tych najbardziej wymagających mapach. No i zależy jeszcze jak pozostałe opcje mamy ustawione (aa itd.) Gra po przestawieniu tekstur z very high na high dużo zyskuje na płynności.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites
To pewnie ta ukraińska wersja z ms store, bo ponoć różni się od steamowej.

 

To nie jest wersja z Windows Store.

 

Tekstury Very High są zalecane dla kart z pamięcią powyżej 4GB. Na najwyższych ustawieniach w sekwencjach QTE i cutscenkach lub przy wejściu do większej lokacji gra potrafi się zamrozić razem z dźwiękiem na dobre 5 sekund. Na wysokich teksturach takie coś nie występuje. Polecam także ogarnąć PureHair, które w przerywnikach filmowych także sporo obniża wydajność. Resztę można dać na maksa. (R9 290 OC, 12GB RAM) 

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

1 ledwo wczytana gra i jeszcze nie przewaliło całego vramu

2 pokazał gdzieś ustawienia ? bo nie widziałem

3 na filmiku wyraźnie widać zwolnienia co chwilę, fps na osd zbyt powoli się odświeża i ich nie wychwytuje

4 pogra jeszcze z pół godziny do godziny i te zwolnienia zmienią się w ostrze przycięcia

Link to post
Share on other sites

Do testów wsadziłem u siebie dodatkowe ramu 8GB (czyli razem było 16), użycie doszło do trochę ponad 9GB, na początku było w miarę ok a po jakimś czasie i tak pojawiły się ostre przycięcia. Mniejsze niż przy 8GB ramu, ale dalej były. Wystarczyło zmienić tekstury na wysokie i nie licząc niespecjalnie wysokiego fps na bardzo wysokich+ (niestety tylko radek z sygny, zegary 1150/1500) to te przycięcia całkowicie zniknęły.

 

@up, RivaTuner Statistics Server, wchodzi w skład MSI Afterburner.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz uruchamiać samego RTSS (on służy tylko do wyświetlania tego osd), jest to dodatkowy program, który instaluje się razem z MSI AB, a wyświetlać na nim informacje z np. HWiNFO64 (który musisz również zainstalować i również uruchamiać), a w którym jest duuużo więcej parametrów do wyświetlania.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To źle zauważyłeś.

Vram ma kluczowe znaczenie.

 

To pokaż mi gdzie na tym filmiku widzisz ten "kluczowy" wzrost wydajności, spowodowany dwukrotnie większą ilością pamięci vram.

 

 

 

 

Masz tam pokazane ustawienia? Nie masz!

 

Po samej ilości użytego RAM, można bez problemu stwierdzić, że na pewno ma tekstury na v.high.

Edytowane przez Obersturmführer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To pokaż mi gdzie na tym filmiku widzisz ten "kluczowy" wzrost wydajności, spowodowany dwukrotnie większą ilością pamięci vram.

Po raz kolejny napiszę - nagrania bez pokazanych ustawień są dla mnie bezużyteczne więc ich nie podsyłaj.

Ustawiając tekstury na bardzo wysokie kluczowa dla wydajności jest ilość pamięci vram. W przypadku gdy karta graficzna ma nie wystarczającą ilość pamięci vram dane są przerzucane do pamięci systemowej a jeśli zabraknie pamięci RAM będą odwołania do pliku stronicowania, który umieszczony jest na dysku. Od razu dodam, że mając kartę z 4GB vram i 16GB RAM w dalszym ciągu będą olbrzymie spadki wydajności i freezy ponieważ RAM systemowy ma kilkadziesiąt razy mniejszą przepustowość niż vram na karcie graficznej.

Żeby płynnie grać z bardzo wysokimi teksturami w 1080p trzeba posiadać kartę graficzną z minimum 6GB vram! Na 4GB vram gra jest niegrywalna!

EDIT

Istotny jest plik stronicowania i jego umiejscowienie. Wcześniej miałem plik wymiany na HDD o czym nawet nie wiedziałem. Zmieniłem na SSD i jest znacznie lepiej.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 Moje ustawienia

http://zapodaj.net/f0bc7feadbb8b.png.html

 

Zużycie nawet 7.5GB ramu

 

http://zapodaj.net/7f26d18ce2279.png.html

 

http://zapodaj.net/f40d7cc68b4f9.png.html


6600K 4.2GHz + GTX 970 1370Mhz


opcja Nvidia Hair wył.


edyt..

 

Chciałem zapytać czy w tej grze dam rady cofnąć się do poprzedniej misji czy nie? Zapomniałem ponieść 1 mapę i kurde 95% ukończone,  a chciałem 100%.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...