Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

aa wyłączone, reszta na ultimate i da się grać. Doszełem do

lasu gdzie zdobywamy łuk trzeba ubić jelenia

Coś tam co jakiś czas szarpnie ale nie jest tragicznie i nie chciało mi się zmieniać opcji. Stawiam średni FPS około 30 kl/s :D

 

Crashów nie było do tej pory ale to początek gry %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

No a co ? Jakiś problem ? Nie muszę mieć SSAA i SSAO. Wysoka precyzja wiele nie zmienia a wpierdziela swoje. Porównywane na screenach chociaż i tesselacja też tak samo. Po za tym nie gram w FullHD jak to wszyscy Ultragracze... Bo mi nie potrzeba FullHD mimo że kiedyś nie mogłem bez tego żyć.

 

Dokładnie na takich ustawieniach i 1680x1050, niżej niż 40fps nie miałem :

 


http://s1.pokazywarka.pl/i/1815064/920387/1111.jpg
Ale faktem jest to że wyłączając tesselację zyskuję u siebie jakieś 40% więcej FPS :P a różnicy wielkiej nie ma... ^^

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

No a co ? Jakiś problem ? Nie muszę mieć SSAA i SSAO. Wysoka precyzja wiele nie zmienia a wpierdziela swoje. Porównywane na screenach chociaż i tesselacja też tak samo. Po za tym nie gram w FullHD jak to wszyscy Ultragracze... Bo mi nie potrzeba FullHD mimo że kiedyś nie mogłem bez tego żyć.

 

Dokładnie na takich ustawieniach i 1680x1050, niżej niż 40fps nie miałem :

 

 

Ale faktem jest to że wyłączając tesselację zyskuję u siebie jakieś 40% więcej FPS :P a różnicy wielkiej nie ma... ^^

Nic tym nie udowodniłeś, mogę na integrze zrobić sobie screen ustawień gry i stwierdzić że gram na 'ultimate' bo tak mam ustawione.  

 

Z teselacją i wygładzaniem (+biorąc pod uwagę że na kartach NV ta gra zachowuje się gorzej niż na AMD) nie ma szans na płynną rozgrywkę przy takich ustawieniach, chyba że jesteś jednym z tych co dla dodatkowego efektu są w stanie oglądać pokaz slajdów, to wówczas się zgodze. Bo to że działa to jedno, a to że jest płynne to drugie. 

 

Btw. news last minute, gra dużo lepiej zachowuje się na W8 niż W7, tak jakby korzystała z... DX11.1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem z brakiem wszystkich efektów graficznych w pełnym oknie, dotyczy kart AMD i NV, kurcze całą grę juz przeszedłem a tu taki zonc wyszedł.

@gtxxor ja również gram płynnie na 670 i nie mam dropow ponizej 30 klatek a ustawione mam prawie wszystko na maxa (tylko DOF i SSAO na normal) , TressFX oczywiście włączone, FullHD, stery 10.90. Gra chodzi naprawde plynnie.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

http://www.joemonster.org/art/22607/Najwazniejsze_atrybuty_Lary_Croft

 

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wypróbowania kafelków i jeśli na W8 gry zaczynają lepiej chodzić, to chyba w końcu znalazłem sensowny powód, aby dłużej nie zwlekać z przesiadką.

 

 

BTW : Screen z ustawieniami stanowi taki sam dowód na płynną rozgrywkę, jak dowodem na to, że mam w garażu Aventador'a, jest jego obecność na mojej tapecie. Mistrzowska logika milordzie !

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy był poruszany ten problem ale jest raczej dosyć istotny, okazuje się że w trybie full screen wycina w grze z niewiadomych przyczyn część efektów np, lens flare lub kropelki wody na obiektywie kamery, Więcej na ten temat tutajhttp://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=133983

To jest jakiś głupi żart, jestem na końcu gry a tu takie info. Tutaj więcej screenów http://steamcommunity.com/app/203160/discussions/0/846947231090179422/#p2

Link to post
Share on other sites

Nie. Chyba, że będziesz grać w oknie. Też o tym z rana przeczytałem.
Generalnie miałem takie odczucie, że ta gra jest jakaś taka - szara i mało barwna, ale myślałem, że taki jej urok - a tu proszę - efekty wizualne niedostępne w fullscreenie :D 
Całe szczęście, że był solidny zapas FPS na te wszystkie bajery więc można będzie grać jak się z tym uporają.

Link to post
Share on other sites

Nvidia coś mówiła, że problemy z kartami (a dokładnie z crashami na zielonych kartach) są związane ze zmianami w kodzie na ostatnią chwilę - widocznie tam coś grubo spieprzyli i nie zdążyli tego naprawić. Ba, nie zdążyli zauważyć ze są takie problemy... no wstyd dla deweloperów, wstyd.

Ciekawe czy wyjdą z tego obronną ręką i poza oczywistymi błędami, niedociągnięciami i bugami poprawią też optymalizację ultra-kłapów u nvidii oraz ogromne dropy FPS w shandytown (i kilku innych miejscach).

 

Link to post
Share on other sites

Nic tym nie udowodniłeś, mogę na integrze zrobić sobie screen ustawień gry i stwierdzić że gram na 'ultimate' bo tak mam ustawione.  

 

Z teselacją i wygładzaniem (+biorąc pod uwagę że na kartach NV ta gra zachowuje się gorzej niż na AMD) nie ma szans na płynną rozgrywkę przy takich ustawieniach, chyba że jesteś jednym z tych co dla dodatkowego efektu są w stanie oglądać pokaz slajdów, to wówczas się zgodze. Bo to że działa to jedno, a to że jest płynne to drugie. 

 

Btw. news last minute, gra dużo lepiej zachowuje się na W8 niż W7, tak jakby korzystała z... DX11.1

 

Wczoraj zacząłem grać i również ustawione mam wszystko na full (bez tych włosów) i nie spadam poniżej 40-45fps.

 

 

P.S.Wczoraj do W8 pojawiła się jakaś łatka od NV.

Link to post
Share on other sites

Chyba trzeba wprowadzić jakąś zasadę - że o fpsach i płynności wypowiadamy się w sposób merytoryczny - przedstawiając screena sprzętu, ustawień, jakąś tabelkę, wykresik, generalnie wypowiedź podpartą "czymś, czymkolwiek".

Bo od tych "mam ultra 50fps :D" to mi się rzygać chce.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Na 670-tkach gra zalicza srogie dropy i to nie ze wszystkim na full, ale przychodzi mietek z GTX'em 460, któremu nie spada poniżej 40 fps'ów ze wszystkim na maxa. Jak czytam coś takiego, to mnie kurwica strzela.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Na 670-tkach gra zalicza srogie dropy i to nie ze wszystkim na full, ale przychodzi mietek z GTX'em 460, któremu nie spada poniżej 40 fps'ów ze wszystkim na maxa. Jak czytam coś takiego, to mnie ****ica strzela.

 

To się nazywa zazdrość a nie ****ica :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...