Skocz do zawartości

[MULTI] Tomb Raider - seria


Shadow of the Tomb Raider  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

A kto tu mówi o msaa. Msaa niszczy na każdym sprzęcie, a w dodatku w crysis wygląda kiepsko w porównaniu z smaa, które zjada o WIELE mniej zasobów. 

 

Hmm.. crashe ustały po wyjściu z jaskini. 

Ustawienia Ultimate z wyłączoną teselacją (powoduje błędy tekstur), avg. 51 fps, min. 39... Tell me more how not fluid it is. W world of warcraft z wyłączonym v-sync mam ponad 200 fps w niektórych lokacjach i nie ma absolutnie żadnej różnicy w płynności między 200 a 40 fps. 

Link to post
Share on other sites

A kto tu mówi o msaa. Msaa niszczy na każdym sprzęcie, a w dodatku w crysis wygląda kiepsko w porównaniu z smaa, które zjada o WIELE mniej zasobów. 

 

Hmm.. crashe ustały po wyjściu z jaskini. 

Ustawienia Ultimate z wyłączoną teselacją (powoduje błędy tekstur), avg. 51 fps, min. 39... Tell me more how not fluid it is. W world of warcraft z wyłączonym v-sync mam ponad 200 fps w niektórych lokacjach i nie ma absolutnie żadnej różnicy w płynności między 200 a 40 fps. 

Pieprzysz głupoty, Ultimate z TressFX na GTX 670 i min. 39 FPS? Jakiś magiczny komputer, bo WSZYSTKIE TESTY mówią co innego.  Chyba że grasz w 640x480.

Link to post
Share on other sites

Tak to obecnie wygląda, Nvidia zapowiedziała nowe stery ale nie jest zle i wcale nie gorzej niz na Radkach.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/2013/tomb_raider/wykresy/lara_las_1920ts.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/2013/tomb_raider/wykresy/lara_wilki_1920ts.png

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka,że chodz gra jest fajna to optymalizacja do bani niezależnie jak ustawisz suwaki.W wielu miejscach są na każdej karcie nawet tej mocniejszej spadki fps.Odnosnie wywalania nie mam problemów w wersji angielskiej.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

@delfin:

Coś mi się z tymi wykresami nie zgadza -- 7870 działa o wiele wydajniej, niż tu nakreślili :/ - ciekawe przy jakim CPU był pomiar? (i przy jakich sterownikach amd)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Hmm.. crashe ustały po wyjściu z jaskini.  Ustawienia Ultimate z wyłączoną teselacją (powoduje błędy tekstur), avg. 51 fps, min. 39... Tell me more how not fluid it is. W world of warcraft z wyłączonym v-sync mam ponad 200 fps w niektórych lokacjach i nie ma absolutnie żadnej różnicy w płynności między 200 a 40 fps. 

 

 

Diabelnie szybka ta Twoja 670tka skoro moja 680tka i proc na 4,6GHza (oba elementy zwodowane) daje taki wynik w Twoich ustawieniach. Ultimate, wyłączona teselacja i rozdzielczość FHD.

 

http://i.imgur.com/ZhIAdtr.jpg

Link to post
Share on other sites

W wielu miejscach są na każdej karcie nawet tej mocniejszej spadki fps.

Shandytown jest przeklęte pod tym względem. Poza tym, było kilka (max 4) bliżej nieokreślonych leśnych lokacji gdzie szarpało mi ekranem, ale poza tym gra była ostra jak brzytwa. 

 

Ale należy się kara za to jak amatorsko podeszli do tekstur na statku. Toż to wygląda jak z 2002 roku. (I faktycznie wygląda dokładnie tak jak odzwierciedlił to screenshot)

 

 

http://i46.tinypic.com/11hgiys.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

@delfin:

To ja już nie wiem (może moje oko widzi te 25fps i wydaje mu się, że jest OK) - robiłem pomiary na swoim dziadzie ("o mnie") i wyszło mi tak do tego mam już za sobą ileś tam tej gry (jestem teraz na plaży wraków) i nie odnotowuję problemów z płynnością (nawet podczas walk itd.

 

Ale ok -- słupki, to słupki :)

 

 

E dół @Sid:

To mam za każdym razem wklejać spec swojego PC -- od czegoś jest ten profil. Licznik, a jakie to ma znaczenie ile tam jest? Dostanę "toster" za 100k odwiedzin, a może wycieczkę na Antarktydę (w jedną stronę)? :pajac:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

pomiary na swoim dziadzie ("o mnie")


To bardzo niecny sposób windowania sobie licznika odwiedzin...  :> 

Czyli znów miałem rację jak mówiłem już kilka stron wcześniej - słupki i ilość FPS nie przekładają się w najmniejszym stopniu na płynność gry. Trzeba badać empirycznie i tyle. 
Link to post
Share on other sites

mogło być krócej - dużo się obiegałem szukając drogi do rzeczy, do których w danym momencie nie mogłem się dostać :P

 

np przed zdobyciem linki do łuku - skakanie po klifach obok wioski, gdzie rozbił się samolot

 

ogólnie polecam gre - naprawdę wciąga i dostarcza rozrywki :D

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka,że chodz gra jest fajna to optymalizacja do bani niezależnie jak ustawisz suwaki.W wielu miejscach są na każdej karcie nawet tej mocniejszej spadki fps.Odnosnie wywalania nie mam problemów w wersji angielskiej.

Jakie znów spadki ? Bo ja poniżej 40fps nie widziałem :o

Link to post
Share on other sites

Całej palety czyli wszystkich Geforce a zwłaszcza keplerów.
Crashe są powodowane głównie przez włączony v-sync i teselację. Sterowniki jak i język (!) też ponoć mają coś do powiedzenia.

Generalnie jak naprawią to będzie dobrze, mi bez teselki i vsynca nawet nie pomyślało o crashu, a teraz pograłem z ultra włosami - jest bite 70fps, ale jak tylko kudły zajmą większą część ekranu to dropie nawet do 50. Płynność trochę zatracona przez te skoki fps a sam kuc też nie wygląda jakoś fenomenalnie - wracam do zwykłej fryzury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...