Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Właśnie nie chciałem przesadzać ;) Możemy dać tytuły belek pomarańczowe (już dałem numeracje stron), ale linki (czyli właśnie tytuły tematów) są osobno sterowane i raczej muszą zostać jak są (a nicki mają kolor przypisany do grupy użytkowników na forum).  

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja [i nie tylko w sumie ja] zauważyłam, że forum strasznie muli gdy się przechodzi na stronę główną forum. W działach pomiędzy wątkami jest ok, ale wejście na stronę główną trwa i trwa. Podejrzewam, że to wina czatboxu, który trzeba zoptymalizować by nie obciążał serweru po aktualizacji skryptu.

Link to post
Share on other sites

@BlackCoffeale na jakim urządzeniu są te problemy? U mnie na łączu 3G (o tej godzinie pewnie z 4 Mbps...) na Iphonie 8 Safari wczytuje w 2 sekundy do końca główną stronę forum. Na PC z profilu (ten sam Internet...) dosłownie 0,5s dłużej to trwa (liczę od kliknięcia w logo benchmark do załadowania się CB).

Link to post
Share on other sites

Na moim telefonie Alcatel Pixi 4 Power Plus z andkiem 6.0 i najnowszym Chromie strona główna nie jest w stanie się załadować, zawiesza się. Teraz jak zauważyłam na laptopie G40-30 z rana bardzo muliła główna, teraz jest dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Android 6 w ogóle Ci wczytuje naszą stronę? Sądziłem że tam już certyfikatów nie ma do przeglądania Internetu po https :PAle może to dopiero od przyszłego roku.  Fakt że rano też mi coś muliło, ale zwalałem to na mojego neta. Może coś się na serwerze aktualizowało? Będzie trzeba monitorować czy problem powraca. 

Link to post
Share on other sites

Android 6.0 bardzo dobrze radzi sobie z https, większość stron i for, z których korzystam jest po https i nie mam problemów. Może i była jakaś aktualizacja, może google znowu coś spie... rdzieliło z chrome jak to mają w zwyczaju ;)

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Wracając do motywu Darker, nie o to do końca chodziło :D

Po prostu mam wrażenie, że Dark jest zbyt jasny i wystarczy go nieco przyciemnić, a nie robić całego czarnego. Lepiej żeby to jednak nie był czarny, jak ta Pani powyżej, tylko odcienie szarego. Według mnie nie warto aż takiego kontrastu wprowadzać, ale na motywie ciemnym, trochę go brakuje.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, WojTECH napisał:

Właśnie nie chciałem przesadzać ;) Możemy dać tytuły belek pomarańczowe (już dałem numeracje stron), ale linki (czyli właśnie tytuły tematów) są osobno sterowane i raczej muszą zostać jak są (a nicki mają kolor przypisany do grupy użytkowników na forum).  

w sumie racja zgadzam sie to mysle ze te tytuly belek pomaranczowe zalatwiliby sprawe i byloby przejrzyscie i atrakcyjnie

Edytowane przez Lexus404
Link to post
Share on other sites

Już są pomarańczowe :) Funkcja Dark Mode została już przestawiona na używanie motywu ciemniejszego. Motyw pośredni można wybrać ręcznie. 
 

W przyszłym tygodniu poprawimy jeszcze kilka problematycznych kolorem elementów w ciemnych trybach. 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To akurat dzisiaj też sygnalizowałem. Panuje tam taka luźna atmosfera, że lepiej ukryć spamchat przed niezarejestrowanymi. Dostęp do niego i tak im nic nie daje, bo nawet regulamin głosi, że to nie miejsce do załatwiania problemòw, więc po co każdy gość ktòry trafi do nas przez Google ma czytać content ktòrego kontekstu zupełnie nie zrozumie nie znając usera ktòry się wypowiada. A jak tam jest wszyscy wiemy. Głòwnie forumowy folklor.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Czat ukryty (dzięki za słuszne zgłoszenie tej kwestii - faktycznie lepiej to przed światem ukryć xD, a goście sądziłem, że nie mogą pisać (bo tak maja ustawione), ale teraz sprawdziłem i mimo braku uprawnień, zdaje się ze mogą... muszę się temu przyjrzeć :/

 

//edit:

Ok, już wiem - to tylko zachęta, aby założyć konto ;) gość może kliknąć odpowiedz i wpisać odpowiedz, ale musi podać maila, na podstawie którego po kliknięciu „dodaj odpowiedź” będzie musiał dokończyć rejestracje - bez tego post nie będzie opublikowany. Dodam, że mamy całkiem sporo takich lewych prób rejestracji oczekujących na potwierdzenie e-mail...

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Succubus napisał:

Ale awaryjny motyw do wyboru to mogłeś zostawić. ;)

Właśnie nie mogłem ;) nie spełnia wymagań funkcjonalnych dla backendu forum. No i wizualnie tez nie powala. A póki co podstawowy (dzienny) motyw Benchamrk zdaje się być 100% sprawny. 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, 3ndurek napisał:

SB dla gości powinien być niewidoczny bo tam różne "mądre" rzeczy niektórzy piszą. Tak samo opcja dodawania odpowiedzi w tematach bo to wolne pole dla botów i spamerów. 

Wstydzisz się mnie? :wariat:

 

Edit:

Darker wygląda już naprawdę nieźle. Własnie o takie tonalne przejścia chodzi, żeby zbytnio nie podbijać kontrastu. Ja za wzór to sobie obrałem discorda, tam jest to wszystko przyjemne w odbiorze.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.12.2020 o 13:41, WojTECH napisał:

Fakt że rano też mi coś muliło

 

Czat się musi załadować (tj jego ostatnia historia) przy każdym odświeżeniu strony. To jest właśnie przyczyna "mulenia" strony głównej forum.

Dobrze by było, aby każdy na własnym koncie mógł sobie np wyłączyć ten moduł. Jest taka możliwość w IPS?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

super robota wojtech naprawde widac ze ci zalezy i to sie chwali

ja jedynie jaki problem widze to taki ze jesli moja sygnatura jest biala - nie jest widoczna na motywie benchmark default

jezeli jest czarna - nie jest widoczna na motywie dark mode

i co tu zrobic :/ moze zielony walne

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Lexus404 napisał:

ja jedynie jaki problem widze to taki ze jesli moja sygnatura jest biala - nie jest widoczna na motywie benchmark default

jezeli jest czarna - nie jest widoczna na motywie dark mode

i co tu zrobic 

 

Ja nic nie modziłem z kolorami sygnatury, jest domyślny, i widać na wszystkich schematach jak trzeba.

 

Poza tym, miałbym sugestie co do działu z Worklogiem. Lubię tam czasem zajrzeć i pooglądać relacje z fajnych buildów, ale dużo osób stanowczo przesadza z ilością zdjęć. Kilkanaście w jednym poście i jak jest na jednej stronie takich postów 3-4 to jest kilkadziesiąt zdjęć do wczytania i normalnie mi ponad minute się wczytują, a jak w tle coś się ściąga to już mogę zapomnieć o odwiedzeniu tego działu. Także propozycja zmiany w regulaminie działu: max 3 zdjęcia w poście na wierzchu, ewentualna reszta ukryta w spoilerze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, sznib napisał:

 

Ja nic nie modziłem z kolorami sygnatury, jest domyślny, i widać na wszystkich schematach jak trzeba.

 

Poza tym, miałbym sugestie co do działu z Worklogiem. Lubię tam czasem zajrzeć i pooglądać relacje z fajnych buildów, ale dużo osób stanowczo przesadza z ilością zdjęć. Kilkanaście w jednym poście i jak jest na jednej stronie takich postów 3-4 to jest kilkadziesiąt zdjęć do wczytania i normalnie mi ponad minute się wczytują, a jak w tle coś się ściąga to już mogę zapomnieć o odwiedzeniu tego działu. Także propozycja zmiany w regulaminie działu: max 3 zdjęcia w poście na wierzchu, ewentualna reszta ukryta w spoilerze.

Z tym spoilerem to dobry pomysł - można dać 3-4 zdjęcia w ramach opisu a na końcu galerię ukryć w spoilerze jak piszesz. Jestem za :)

 

16 godzin temu, Lexus404 napisał:

super robota wojtech naprawde widac ze ci zalezy i to sie chwali

ja jedynie jaki problem widze to taki ze jesli moja sygnatura jest biala - nie jest widoczna na motywie benchmark default

jezeli jest czarna - nie jest widoczna na motywie dark mode

i co tu zrobic :/ moze zielony walne

Dzięki za miłe słowa :) Z sygnaturą widzę że już się uporałeś dając benchmarkowy kolor? :D 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, sznib napisał:

Poza tym, miałbym sugestie co do działu z Worklogiem.

 

3 minuty temu, WojTECH napisał:

Z tym spoilerem to dobry pomysł - można dać 3-4 zdjęcia w ramach opisu a na końcu galerię ukryć w spoilerze jak piszesz.

Waśnie dodałem stosowny zapis (prośbę) w regulaminie działu..

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Moim zdaniem warto bardziej podkreślić tematy, w której znajduje się jakaś nowa zawartość oraz dodać pomarańczową kropkę - lub coś w ten deseń. Aktualnie wszystko się u mnie zlewa w trybie ciemnym. Dodałem profesjonalny przykład wprost z Painta. Zawartość przeczytana jest ok - chociaż gwiazdki słabo widać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Krzyzak napisał:

 

Moim zdaniem warto bardziej podkreślić tematy, w której znajduje się jakaś nowa zawartość oraz dodać pomarańczową kropkę - lub coś w ten deseń. Aktualnie wszystko się u mnie zlewa w trybie ciemnym. Dodałem profesjonalny przykład wprost z Painta. Zawartość przeczytana jest ok - chociaż gwiazdki słabo widać. 

Już zgłoszone do zrobienia - będą nowe grafiki m.in. dla głównej strony forum i te kropki też będą właśnie pomarańczowe (i faktycznie może nieco większe). Ale to raczej dopiero po nowy roku zobaczymy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...