Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Wojtek, przeglądałem sobie dziś blogi i albo ja nie umiem po nich chodzić, albo tam się naprawdę mało dzieje.

Pamiętasz mini recenzje? Wtedy się ludziom chciało pisać (sam nawet też się tam udzielałem), zdobywało się jakieś punkty (do dziś nie wiem na co można było je wymienić, ale szczegół ...).  Z racji nowego (starego) forum masz (macie) na ten dział jakiś pomysł, aby to drgnęło?

Link to post
Share on other sites

@Succubuszgadza się, chcę ten dział mocno ożywić bo nowe forum daje tu sporo możliwości :) Mini recenzje też są na tapecie. Na ten moment szykuje się jedna ciekawa akcja dla blogerów jeszcze przed świętami - będę miał do wydania (na własność) kod do jednej gry (nic wielkiego, od razu uprzedzam) w zamian za właśnie mini recenzję w ramach bloga :) Muszę tylko ustalić na jakiej zasadzie wybrać użytkownika spośród tych co się zgłoszą. Takich akcji będzie pewnie więcej, ale na razie niewiele mogę napisać ;) 

 

Link to post
Share on other sites

O! ciekawie to wygląda :)

Tylko o ile pamiętam w mini-recenzjach mógł pisać każdy (wiadomo, tekst musiał być zatwierdzony przez redakcję), a odkąd weszły blogi, to o ile się nie mylę pisanie tekstów ograniczono do użytkowników z grupy bloger?

Link to post
Share on other sites

Zgadza się - blogi są bardziej autonomiczne, a mini recenzję wymagały nieco więcej czasu, niż wtedy mogliśmy na nie przeznaczyć. Możliwe, że uda się coś poczarować aby najlepsze wpisy na blogach, a może też wznowione mini-recenzję trafiały również na główną stronę portalu benchmark.pl - to oczywiście pieśń przyszłości ale mam nadzieję że bliższej niż dalszej :)

Link to post
Share on other sites

Idea dobra ale wykonanie mini recenzji /na blogu np. w przypadku sluchawek to najczęściej dramat. Nie licząc kilku tu wyjątków. Problemem często nie tylko brak wiedzy ale i obeznania szerszego w temacie. Taki jeden dostanie do recenzowania sprzęt, powodujac wprowadzaniem w błąd czytających. Tak stworzona zawartość staje się antagonistą tutejszych porad i tematów expertow. Czyli coś z czego te forum może się poszczycić. 

Link to post
Share on other sites

Z racji, że IPS w obecnej na forum wersji ma automatyczne skracanie cytowanych wypowiedzi, wnoszę o znowelizowanie poniższego punktu regulaminu i dostosowanie go do nowej sytuacji.

 



Funkcja cytowania i cytowania selektywnego służy do precyzyjnego odpowiadania na pytania piszących w wątku użytkowników. Niewskazane jest jednak przytaczanie całości treści postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź i w niektórych przypadkach będzie to karane. Bezwzględnie zakazuje się cytowania zdjęć, filmów itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@WojTECHMam pytanko odnośnie grafiki w profilu, oraz grafiki w awatarze.

 

Czy można by dodać możliwość podlinkowania grafiki z zewnętrznego linku (tj, aby nie przesyłać jej na serwer forum.bmk - awatar chyba tak ma (i z tego co pamiętam, to nawet po podlinkowaniu go z zewnątrz w IPS też tworzy sobie lokalnie kopię takiego obrazka przypisaną do konta usera), oraz zmniejszyć obostrzenia dot. ciężaru takiego pliku (który jest obecnie bardzo rygorystyczny - np w zasadzie nie można w awatar dać żadnego gifa, bo zmieszczenie się w aktualnym rozmiarze jest powiedzmy nie niemożliwe, ale trudne i mocno ogranicza wenę twórczą)?

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, jacekgothic napisał:

że forum zamula...

 

a wykonywaliście testy obciążeniowe? Macie pewność, że zwiększenie wagi np awatarów do np 1Mb spowodowałoby takie, a nie inne spowolnienie IPS w przyszłości.

 

Oczywiście pytam czysto z ciekawości - nie naciskam, czy coś, aby była jasność.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Succubus napisał:

zwiększenie wagi np awatarów do np 1Mb

No, ale post wcześniej miało być wszystko bez ograniczeń. Nie bez powodu ktoś domyślnie ustawił takie a nie inne wartości uznając je za wystarczające i w zasadzie są wystarczające a to, że coś ekstra dorzucamy, to ukłon w stronę użytkowników :) 

Wszystko kosztuje, przestrzeń na serwerach również.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...