Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Wyciągnąłbym opcję wspomnij w miejsce obok cytuj bo jest to tylko możliwie z poziomu pisanego posta @nick użytkownika.

Każdy enter po wpisanym tekście robi duże odstępy między wierszami i tu też rozjeżdża mi się tabela z polecanymi. Nie wiem czy ja mam coś poprzestawiane w ustawieniach czy u wszysktich tak to wygląda

Dla przykładu

Polecane PSU 2020

Model Cena Moc na linii +12V Cechy jakościowe Cooler Master MWE V2 500W 199zł

492W

41A

topologia DC-DC+ LLC

3 lata gwarancji

kondensatory mogłyby być lepsze (Capxon)

Be Quiet System power 9 500W 239zł

456W

(24A+20A)

przetwornica DC-DC

stosunkowo cichy

3 lata gwarancji

Seasonic S12III 500W 249zł

480W 

40A

niezależna regulacja napięć+LLC

kondensatory Teapo

5 lat gwarancji

 

Tabela wyparowała...

Nowy-obraz-2.png

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, 3ndurek napisał:

Wyciągnąłbym opcję wspomnij w miejsce obok cytuj bo jest to tylko możliwie z poziomu pisanego posta @nick użytkownika.

Każdy enter po wpisanym tekście robi duże odstępy między wierszami i tu też rozjeżdża mi się tabela z polecanymi. Nie wiem czy ja mam coś poprzestawiane w ustawieniach czy u wszysktich tak to wygląda

Dla przykładu

Polecane PSU 2020

Model Cena Moc na linii +12V Cechy jakościowe Cooler Master MWE V2 500W 199zł

492W

41A

topologia DC-DC+ LLC

3 lata gwarancji

kondensatory mogłyby być lepsze (Capxon)

Be Quiet System power 9 500W 239zł

456W

(24A+20A)

przetwornica DC-DC

stosunkowo cichy

3 lata gwarancji

Seasonic S12III 500W 249zł

480W 

40A

niezależna regulacja napięć+LLC

kondensatory Teapo

5 lat gwarancji

 

Tabela wyparowała...

Nowy-obraz-2.png

 

 

Coś takiego?
 

Polecane PSU 2020
Model Cena  Moc na linii +12V Cechy jakościowe
Cooler Master MWE V2 500W 199 zł 492 W
41 A
topologia DC-DC+ LLC
3 lata gwarancji
kondensatory mogłyby być lepsze (Capxon)
Be Quiet System Power 9 500W 239 zł 456 W
24 + 20 A
przetwornica DC-DC
stosunkowo cichy
3 lata gwarancji
Seasonic S12III 500W 249 zł 480 W
40 A
niezależna regulacja napięć + LLC
kondensatory Teapo
5 lat gwarancji

 

Pierwsza rzecz, to nie naciskamy Enter ,bo to obecnie oznacza nowy akapit (stąd duży odstęp) - przejście do nowej linii w ramach tego samego akapitu to "Shift + Enter". A jeżeli chodzi o tabelkę i jej odstępy między komórkami, to we właściwościach tabeli (ostatni przycisk w edytorze, ale również podczas tworzenia tabeli) można ustawić dwie wartości:
1) Dopełnienie komórek - dodaje określoną w tym polu ilość pikseli między wersem a obramowaniem tabeli (w każdym kierunku)
2) Odstęp między komórkami - obecnie nic nie robi :P

Tabelkę też trzeba ręcznie wprowadzać przez edytor, import tabelki zwykle wychodzi źle lub wcale nie działa. No i przypominam, że Tapatalk ignoruje wszelkie tabelki.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, WojTECH napisał:

Coś takiego?
 

Polecane PSU 2020
Model Cena  Moc na linii +12V Cechy jakościowe
Cooler Master MWE V2 500W 199 zł 492 W
41 A
topologia DC-DC+ LLC
3 lata gwarancji
kondensatory mogłyby być lepsze (Capxon)
Be Quiet System Power 9 500W 239 zł 456 W
24 + 20 A
przetwornica DC-DC
stosunkowo cichy
3 lata gwarancji
Seasonic S12III 500W 249 zł 480 W
40 A
niezależna regulacja napięć + LLC
kondensatory Teapo
5 lat gwarancji

Model, cena i moc idą da środka zamiast siedzieć w pierwszym wersie tak jak w ostatniej kolumnie. Tak to powinno mniej więcej wyglądać

evfZ5es.png

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 3ndurek napisał:

Model, cena i moc idą da środka zamiast siedzieć w pierwszym wersie tak jak w ostatniej kolumnie. Tak to powinno mniej więcej wyglądać

evfZ5es.png

Sprawdziłem i zdaje się że nie ma możliwości wyrównywania pól tabeli do góry o.O Tzn nie ma tej opcji w podstawowym edytorze ani nie widzę jej w dodatkach. Po chodziłem też po innych forach i też nie widzę aby mieli... Mogę pogadać aby zmienić domyślny teraz układ (tekst na środku) na wyrównanie do góry w stylach strony, ale to też będzie permanentne rozwiązanie - tu potrzebuję głosu reszty ekipy, czy taka zmiana będzie dobra. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, jacekgothic napisał:

@korzychxpOni faktycznie mają ciekawy ten czarny motyw, bardzo dopieszczony.

A teraz warn za promowanie pirackich stron na forum %-)

  Pokaż ukrytą zawartość

;)

 

Również fajna opcja jak się komuś chce bawić z konfiguracją (na domyślnych jest tak sobie)

Ano dopieszczony, ja tam wszędzie korzystam z ciemnych wersji, ale nie mdłych. To musi w czerń już wpadać. Pomarańczowe nazwy tematów i tytułów fajnie by z czarnym kontrastowały i dawały znać, że to jednak benchmark

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, WojTECH napisał:

to nie naciskamy Enter ,bo to obecnie oznacza nowy akapit (stąd duży odstęp) - przejście do nowej linii w ramach tego samego akapitu to "Shift + Enter"

Wojtku, piszę na co dzień sporo (nie na forum, ale ogólnie na PC) i powiem Ci, że ustawienie nowego akapitu pod "enter" jest zupełnie nienaturalne. Może by właśnie przemapować te ustawienia i jako "enter" dać następna linia, a pod "shift + enter" nowy akapit. Wszystkim będzie się łatwiej pisało?

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To mnie teraz zaskakujecie :P Ten sposób edycji tekstu jest z nami od office 2007 zdaje się (a może nawet 2003) i jest już raczej standardem... https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Miękki_enter

Zmiana tego wymagałaby zmiany całego edytora, co jest możliwe, ale wymagało by testów.
Co ciekawe, u mnie domyślna klawiatura w telefonie robie właśnie miękki Enter pod przyciskiem „return”. Za to nie wiem jak w telefonie zrobić nowy akapit, wiec zwykle robie 2x Enter (co zwykle starczy chyba, że chcemy osobno formatować teksty, wtedy konieczny jest nowy akapit).

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, WojTECH napisał:

To mnie teraz zaskakujecie

A widzisz, jednak. Ja jestem z tych co oprogramowanie MS używają tylko wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia, a nawet jak mi od wielkiego dzwonu przyjdzie napisać coś w MS Office, to pierwszą czynnością po uruchomieniu nowego dokumentu jest właśnie zmiana tego zachowania ;)

Zrobicie jak zachcecie - tak jak jest też da się przyzwyczaić, ale do wygodnych nie należy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Wreszcie moja sygnatura będzie normalnie wyglądać

 

3 godziny temu, FeX napisał:

Ten motyw dark jakby był ciemniejszy to byłoby czytelniej.

Ustawcie sobie normalny kolor sygnatury to nie będzie walił po oczach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...