Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Witam

 

Mam dwie małe propozycje zmian na forum, a właściwie w dziale "Giełda":

- możliwość edytowania własnych ogłoszeń i to łącznie z tytułami (drobne fragmenty, choćby za zgodą moderatora by wiedział co dokładnie zostało dopisane lub zmienione).

- ogłoszenia zakończone mogłyby być kasowane po upływie 24 godz. bo tylko zasłaniają ogłoszenia wciąż aktywne (ewentualnie "przesuwane" np. tydzień do tyłu).

 

Pozdrawiam i czekam na ewentualne opinie oraz postępy ("zaraz to wdrożymy" / "nie ma takiej możliwości")

Link to post
Share on other sites

ad1. nie widzę problemu, piszesz do danego moderatora PM i ewentualne zmiany można zrobić. Oczywiście w granicach rozsądku i regulaminu.

ad2. tutaj nie wiem jak Jacek się na takie coś zapatruje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

- możliwość edytowania własnych ogłoszeń i to łącznie z tytułami (drobne fragmenty, choćby za zgodą moderatora by wiedział co dokładnie zostało dopisane lub zmienione).

Tak jak napisał Worm, można poprosić Moda o edycję. Nikt z tym nie będzie robił żadnych problemów.

 

 

 

- ogłoszenia zakończone mogłyby być kasowane po upływie 24 godz. bo tylko zasłaniają ogłoszenia wciąż aktywne (ewentualnie "przesuwane" np. tydzień do tyłu).
 

Przecież daliśmy Wam możliwość wcześniejszego odświeżania oferty (po siedmiu dniach), więc wszystkie zamknięte tematy są dość szybko zakopywane. Po za tym, nie ma tych zamkniętych tematów aż tak dużo, żeby robić z tego problem. 

Co do ich usuwania, nie ma takiej opcji. 

Giełda, to drugi pod względem wyświetleń dział na forum. 


Co do giełdy, to prawdopodobnie* zostanie tam wyłączne auto-scalanie postów. Nie będzie już możliwości z kombinowanymi podbiciami tematów. Będzie wszystko bardziej przejrzyste.

 

*jeśli da się wyłączyć tą opcję tylko w wybranych działach. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co do edytowania treści swoich ogłoszeń - nie chcę robić moderatorom śmietnika na PW, no ale chyba zastosuję się do tej opcji. W swojej propozycji miałem na myśli stworzenie "powiadamiacza" dla moderatora lub administratora moderującego aktualnie (w czasie rzeczywistym) dział "Giełda". 

 

W sprawie "ukrywania" tematów zakończonych to powiem, że na stan obecny jest ich 8 na 26 ogłoszeń, czyli czasem może być ich ponad 1/3, a co jednak wydaje mi się dość dużą ilością. Dodam, że na niektórych forach funkcjonuje dział "Śmietnik" lub "Kosz" który przydaje się nie tylko przy robieniu porządku w działach handlowych.

 

Dzięki za odzew, z mojej strony to na razie wszystko. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pomysł z Koszem odrzucany jest za każdym razem kiedy o nim dyskutujemy i to od czasów kiedy zaproponowalem go jeszcze ja, jako użytkownik. To serio nie ma sensu.

 

Przepływ ofert na giełdzie będzie sprawniejszy gdyż jak wspomniał Jacek, bumpy można robić co tydzień.

 

A odwołując się do przypominacza, opcja Zgłoś jest najlepsza. Tym zajmujemy się super szybko. Polecam to, ponad PMy. Choć w przypadku jakichś złożonych edycji treści, może lepiej PMem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

http://i.imgur.com/Ucf3C9t.png

 

Proponuję "naprawić" błąd językowy, który "wisi" nad każdym postem na forum.

Zamiast tego powinno być: "Napisano 21 stycznia"; lutego; marca; kwietnia itd.

Edytowane przez hehe
Link to post
Share on other sites
Tak sobie ostatnio myślę nad tematami ogólnymi z grami i przyszedł mi do głowy pewien pomysł :wariat:  Co sądzicie o tym gdyby tam wprowadzić subforum w którym byłby rozdział na wiodące platformy. Przykładowo:
 
- PC
- XBOX
- PlayStation
- Multiplatformy
- Inne
 
W związku z tym uległaby też zmianie nazwa [TEMAT OGÓLNY], wyglądałoby to mniej więcej tak [TEMAT OGÓLNY [...]]. Gdzie w pustym miejscu wpisywana byłaby nazwa platformy na jaką jest dana gra. Przykład:
 
- [TEMAT OGÓLNY [EX-PC]]
- [TEMAT OGÓLNY [EX-PS4]]
- [TEMAT OGÓLNY [EX-XBO]]
- [TEMAT OGÓLNY [MULTI]]

Skoro jest zainteresowanie tym pomysłem i jeśli by to przeszło to niech ktoś utworzy takie subforum bo ja takowej władzy nie posiadam hue hue hue  :-> Resztę już sam ogarnę ;) Jeśli chodzi o opisy to hmm może coś takiego :P :

 

- PC
Gry na wyłączność dla starego, poczciwego peceta
 
- XBOX
Gry na wyłączność dla konsoli Microsoftu
 
- PlayStation
Gry na wyłączność dla konsoli Sony
 
- Multiplatformy
Gry na wiodące platformy

 

- Inne

Pozostała reszta, mniej lub bardziej znana/popularna

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka może to rzeczywiście wyglądać jak horror ale spokojnie da się ogarnąć ;) Przerzucenie obecnych tematów do odpowiednich działów to myślę tak spokojnie 2-3 dni i po robocie. Jeśli chodzi o nowe tematy to widzę jedno rozwiązanie, tworzone byłby one po staremu, czyli w ogólnym dziale z grami a następnie po weryfikacji lądowałyby w odpowiednim dziale. Nowych tematów na dobrą sprawę nie przybywa masowo, w ciągu miesiąca zaledwie kilka. Chyba, że są akurat jakieś targi to wiadomo jest tego trochę więcej ale też nie ma tragedii.

 

Ewentualnie jeśli mimo to wydaje się to straszne to możemy pójść na skróty i zostać tylko przy samym dopisku na jaką platformę jest dana gra ;)

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dokładnie ;) To jeżeli nie macie nic przeciwko to niech ktoś utworzy takie subfora i opisy jak podałem wyżej czyli:

 

- PC
Gry na wyłączność dla starego, poczciwego peceta
 
- XBOX
Gry na wyłączność dla konsoli Microsoftu
 
- PlayStation
Gry na wyłączność dla konsoli Sony
 
- Multiplatformy
Gry na wiodące platformy
 
- Inne
Pozostała reszta, mniej lub bardziej znana/popularna
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

   Temat ogólny (gry) stał się kompletnie nieprzejrzysty. Podział na sub fora spowodował, że trzeba wchodzić, będąc pecetowym graczem na 3 fora-PC, Xbox, Multi. Wcześniej wszystkie aktywne tematy zajmowały max 2 strony. Według mnie zupełnie przekombinowane zmiany. Jest to temat ogólny o grach więc wchodząc tam wcześniej miałem jak na dłoni wszystkie aktywne tematy, bez względu na platformę, teraz muszę przeklikiwać wszystkie subfora, żeby zobaczyć czy może pojawiło się coś ciekawego na playstation na przykład.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie wyszło super. Kompletnie niepotrzebnie się obawiałem.

 

Jedyne co bym usprawnił, to przekierowania w odpowiednich działach, jeśli gra jest np. [EX-PC/XBOX] jak Forza Horizon 3, to umieszczamy ją w dziale jednym a w drugim zostawiamy odnośnik z przekierowaniem. Wtedy nie trzeba będzie szukać 2-3 różnych działów w poszukiwaniu gry o której nam chodzi, a temat nadal będzie jeden.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tym jakby zmienić nazwę tematu "Promocje na Steamie, Origin i GOG" na np. Gamingowe promocje i władować go do działu ogólnego? Wtedy temat byłby bardziej uniwersalny i dotyczył zarówno cyfrówek jak i pudełek, pecetów oraz konsol. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...