Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Gość usunięty

Daleki jestem od hejtowania ludzi, którzy robią błędy.

Polska być trudna mowa co nie może wytłumaczeniem przy robieniu błędów bo trzeba było się przykładać w szkole a nie grac na ruskiej gierce elektronicznej w wilka i jajka czy pykać w statki (etc). Ale to szczegół.

 

 

 

 

A tak przy okazji -

 

Na naszym forum są usuwane statusy związane z polityką

 

Oto oficjalne stanowisko, które w tej sprawie otrzymałem od Administratora TheSpeed na moją skrzynkę e-mail, gdy zapytałem o podstawę prawną usuwania takich statusów -

 

Regulamin VII-1 ze względem na IV-6

 

Powrawcam do tego w związku z tym (nie mogłem się wcześniej wypowiedzieć gdyż otrzymałem 14-tniowego bana za taki status) -

 

Jak złamiesz regulamin, to pierwszy się o tym dowiesz w powiadomieniu o warnie.

 

Zatem ja już wiem (szkoda jednak Jacku, że sam nie potrafiłeś swoich decyzji odpowiednio uargumentować, widocznie brakło Ci... hmmm... i musiał za Ciebie zrobić to Damian), Wy już wiecie (i sami wyciągnęliście zapewne wnioski) więc temat można w tej kwestii zakończyć.

 

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

 

 

Polska być trudna mowa co nie może wytłumaczeniem przy robieniu błędów bo trzeba było się przykładać w szkole a nie grac na ruskiej gierce elektronicznej w wilka i jajka czy pykać w statki (etc). Ale to szczegół.

 

Czyli mam rozumieć, że jak w szkole uczyli o przecinkach, to łapałeś jajka i grałeś w statki ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Na maturze z języka polskiego miałem praktycznie maksymalnie możliwe w tym czasie wyniki. One świadczą o tym, że nie obijałem się ale pilnie pracowałem, w przeciwieństwie do wielu tutaj (jakby było inaczej to MiTO nie miałoby tylu stron :P ).

 

że zdania nie zaczyna się od "bo"

Serdecznie dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten aspekt moich wypowiedzi i zapraszam do hejtowania tych błędów w odpowiednim temacie działu "Na luzie".

 

BTW- sytuacja ta dowodzi tylko tego, że się starzeję i wiele już z czasów szkolnych zapomniałem (ach ta demencja :wariat: ).

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Na maturze z języka polskiego miałem praktycznie maksymalnie możliwe w tym czasie wyniki. One świadczą o tym,

Polski pisemny - ponad 80%, ustny - 100%. One świadczą o tym, że o niczym nie świadczą. Ja niestety nie jestem humanistą i przyznaje, że robiliśmy tak by się z polskiego czy historii prześlizgnąć a mimo to wynik na maturze był ok.

 

Igor na miłość boską przestań już.

Link to post
Share on other sites

Wnoszę projekt ustawy: 

Wnoszę o dodanie emotikony http://overclock.pl/forum/images/smilies/smiley_XD.gif na cześć słynnego "xD" Czesława.

Dziękuję, dobranoc

 

http://overclock.pl/forum/images/smilies/smiley_XD.gif

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Ja uważam, że 15 punktów to aż nadto.

Zatem obniżcie ilość, którą mają moderatorzy (teraz: nieograniczona) do tych 15-tu. Bo przecież to aż nadto. Po co Wam więcej?


 

 

Przekonaj mnie, że to co mówisz ma sens.

Zamierzam dawać je również Tobie. Wystarczy?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jaki Kuba? O co Ci chodzi? Temat do propozycji zmian więc zaproponowałem swoją. Nie podoba się to niech administrator jej nie wprowadza. Ja tylko proponuję - decyzja ostateczna zależy do administratora.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Bo

Nie zaczynamy zdań spójnikiem.

 

Po co nam więcej? Nie mnie pytaj, tylko tego kto je przyznawał.

Jest zachowany pewien wzrost limitów, zarówno punktów reputacji (możliwych do przyznania) jak i objętości skrzynki ze względu na pełnione obowiązki - Eksperci z racji specyfiki forumowania również mają swoje przywileje. Natomiast ja nawet za czasów bycia jedynie użytkownikiem do limitu dojechałem... raz. Teraz też nie zdarza mi się rozdysponować takiej ilości dziennie, mimo iż sypię hojnie więc nie widzę tu nagłej potrzeby zwiększania limitów. Co więcej, może to przysporzyć problemów i w rezultacie więcej na tym stracimy niż zyskamy.

 

Odnośnie przekonywania mnie - nie postarałeś się. Nie dość, że argument niskich lotów, to jeszcze łatwo zanegować faktem, iż punktu reputacji nie otrzymałem od Ciebie od niepamiętnych czasów (uwaga, kontrargument o tym, iż przy zwiększonym limicie zacznę je dostawać będzie jeszcze płytszy od wyjściowego).

 

Zamiast tego, zaproponuję Ci lepsze, jak sądzę, rozwiązanie. Skoro restrykcje reputacyjne dotykają w dużej mierze właśnie Ciebie (nikt się na to do tej pory nie skarżył), to może zwalcz problem sposobem którego jesteś świadom i... zostań moderatorem  :menda: 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Nie zaczynamy zdań spójnikiem.

I co z tego?

(nie zaczynamy zdań od "i"  :>  )

 

 

 

zostań moderatorem

Dopóki Ty nim jesteś - przenigdy! :menda:

 

Z mojej strony EOT w kwestii propozycji, którą złożyłem. Decyzja należy teraz do administratora.

Link to post
Share on other sites

 

 

A coś więcej?

 

A co można więcej napisać, jeśli ktoś bezustannie szuka dziury w całym ? To już od dawna jest nudne, do niczego nie prowadzi i marnuje jedynie czas, który można by spożytkować gdzieś indziej. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko Stare

Ten oto projekt ustawy ogłasza następujące propozycje:
Zmiana punktu VII 2 na: Zabronione jest publiczne oczernianie innych użytkowników forum. Wszczynanie kłótni będzie surowo karane. Niezadowolenie należy zgłaszać jedynie poprzez prywatną wiadomość do Moderatora lub Administratora.

Zmiana punktu VII 4 na: Regulamin może ulec zmianie. Wszelkie sugestie do Regulaminu są mile widziane ( KLIK ). Jeśli przynajmniej 5 osób poprze daną inicjatywę, to w ciągu 15 dni od osiągnięcia wymaganej liczby głosów za, zostanie przeprowadzone jawne głosowanie wśród moderacji Forum czy dany projekt wcielić w życie. Jeśli głosowanie skończyło się pomyślnie dla inicjatora, to administracja ma 15 dni na wprowadzenie zmian w regulaminie.

Usunięcie punktu IV 6 lub doprecyzowanie stwierdzenia "niedawne wydarzenia".

Zmiana punktu VII 1 na: Użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego wykonywania ich poleceń.

Zmiana punktu II 10 na: Funkcja cytowania i cytowania selektywnego służy do precyzyjnego odpowiadania na pytania piszących w wątku użytkowników. Cytowanie całych postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź będzie karane.

Dodanie punktu IV 8 o następującej treści: Osoba, która otrzymała blokadę konta ma możliwość komunikacji z moderacją i administracją Forum, jeśli uważa, że kara jest niesłuszna.

Link to post
Share on other sites

Towarzyszu! Albo na głowę wam poszło, albo na oczy, albo nie znacie znaczenia słowa "hipokryzja". Gdzie ja proponuję demokrację? Zgłaszanie projektów, które będzie rozpatrywała rada stanu, to demokracja? Dobrze wiedzieć.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

A czym innym, jeśli nie demokratycznym wynalazkiem, jest zgłaszanie projektów przez "lud" ? I jak to sobie wyobrażasz ? Zbierze się 5 łebków zarejestrowanych wczoraj, pozgłaszają jakieś pierdoły, a my będziemy mieli się tym publicznie zajmować ?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Demokratycznym wynalazkiem by było, jakby was ktoś wybierał, a na szczęście czegoś takiego nie ma, więc z demokracją to nie ma nic wspólnego, bo "lud" nie wybierze kogoś innego jak nie zrobicie tak, jak "lud" chciał. Ten temat powstał do zgłaszania pomysłów również przez użytkowników (jak nie wierzysz, to przeczytaj regulamin), ale nie ma zapisu regulujący stosunek moderacji do nawet ciepło przyjętych pomysłów.

Jakoś ten temat świeci pustkami, frekwencje ma małą. Poza tym mój pomysł o kontakcie z administrajcą już był i dostał zawrotne 6 propsów http://forum.benchmark.pl/topic/70760-propozycje-zmian-na-forum/?p=1208352 a sprzeciwu nie było, nie mniej moderacja to olała.

Poza tym dopisanie warunku, że osoby muszą być na forum co najmniej miesiąc i to nie na zasadzie, że konto zostało założone i się kurzy przez miesiąc to nie problem.

I zrobienie głosowania to nie jest taki problem, już nie rób z administracji i moderacji jakichś nieudaczników, co nie umieją powiedzieć "za" lub "przeciw" i potem ktoś przedstawi wyniki tutaj.

 

@post był edytowany

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

W temacie się kurzy, bo forum działa sprawnie i na chwilę obecną nikt, poza kilkoma jątrzycielami, nie widzi potrzeby jakichś głębszych zmian. Jakoś nie widzę, byś z równie dużym entuzjazmem udzielał się w działach hardware'owych, gdzie na co dzień pomagamy dziesiątkom osób. Od dłuższego czasu nie spotkałem się z "klientem", który byłby niezadowolony z jakości porad, a to w dużej mierze świadczy o obecnym stanie tego forum. Gdybyśmy mieli wprowadzić taką zasadę to uwierz, że szybko znalazłby się wniosek, abyś z tego forum zniknął na amen, a z jego przegłosowaniem nie byłoby w obecnym składzie większego problemu.

 

Careful what you wish for...

Link to post
Share on other sites

Widzę, że towarzysz Nowaj nie potrafi skonstruować kilku wypowiedzi pod rząd, które są w całości napisane w języku polskim, albo nie są w 100% stworzone z emotikon.

 

I jak już napisałem, rzuciło ci się chyba na głowę, albo na oczy:

 

 

 

Zmiana punktu VII 2 na: Zabronione jest publiczne oczernianie innych użytkowników forum. Wszczynanie kłótni będzie surowo karane. Niezadowolenie należy zgłaszać jedynie poprzez prywatną wiadomość do Moderatora lub Administratora.

 

Uważaj na to, co mówisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...