Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Gość usuniety_pimal

moją propozycją usprawnienia, jako że jestem nowy i od razu na to zwróciłem uwagę, że nie ma nigdzie listy nowo powstałych tematów (nie postów a tematów) to znaczy po prawej stronie w kolumnie jest lista nowych tematów ale jest ich tam całe 5 sztuk, można ewentualnie ze strony benchmark.pl na dole zobaczyć listę już 15 tematów ale to i tak jest nadal mało bo tematów ciągle przybywa a po tym jak znikną z tych króciótkich list wpadają do swoich kategori i praktycznie ich nie ma, napewno nie mam zamiaru potem przeszukiwać wszystkich kategori w poszukiwaniu tematu który mi zniknął a mnie zainteresował po pewnym czasie. uzyskałem odpowiedź od jednego z moderatorów że można mój zamierzony egekt uzyskać poprzez "obserwowanie forum" ale ja nie mam zamiaru obserwować wszystkich kategori, poprostu chcę długą listę ostatnio dodanych tematów i sobie po niej jechać, móc w razie czego się cofnąć o kilka dni -myślę że to nie jest technologiczna zagwózdka, przecież lista już jest tylko za krótka 

Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal
że nie ma nigdzie listy nowo powstałych tematów (nie postów a tematów)

 

powtarzam: nie postów a tematów nowo powstałych, nowo założonych, w których jeszcze użytkownik nie pisał, nie obserwował

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

niekniecznie muszą być bez odpowiedzi, może ktoś już wszedł i odpowiedział, chodzi mi poprostu o nowo powstałe.

na stronie głównej w prawej kolumnie jest taka lista "najnowsze tematy" zaraz pod/nad "najwięcej postów dzisiaj" czy "popularne tematy"

ale tam jest tylko 5 sztuk ostatnich

na stronie benchmark.pl na dole też jest rubryka "najnowsze na forum" i tam ta lista jest już lepsza 15 sztuk ale to jest za mało, przydałaby się ciągła historia

 

już tłomaczę dlaczego: ktoś sobie zakłada temat, pojawia się on na tej liście i ludzie zainteresowani się podłaczają/odpowiadają/pomagają/sami czerpią wiedzę. a jak ten temat zniknie z tej listy to już go nie znajdziesz, nikt nowy się na ten temat już nie natknie, to znaczy napewno dałoby się taki temat znaleźć ale trzebaby przeszukać do jakiej kategori wpadł, czasem znajdziesz od razu a czasem w ogóle nie znajdziesz bo kategori pasującej do tego tematu może być wiele a ty nie zapamiętałeś w jakiej kategori to było wstawione bo niby dlaczego miałbyś to pamiętać a ja napewno tego robił (szukał po kategoriach) nie będę.

 

i potem te tematy z reguły pozostają bez odpowiedzi (lub mają mało odpowiedzi bo niewielka liczba osób się na dany temat natknęła właśnie z listy najnowszych, ale która to lista szybko się zmieniła bo nowe tematy doszły)

 

-to powinno być na takiej samej zasadzie zrobione jak newsy czy artykuły na stronie benchmark, jest ich historia i zainteresowani danym tematem czytają, komentują, pomagają -przeglądają je sobie jak newsy

 

-są oczywiście wyjątki w tematach które same się rozdmu****ą i nabierają popularności, później już żyją w wyszukiwarkach, ale zdecydowana większość małych tematów przepada bez odpowiedzi, one oczywiście czasami powinny przepaść bo są śmieciowe, ale w tej chwili pozostają bez odpowiedzi (lub mało odpowiedzi) bo ludzie nie mają szansy się na nie natknąć

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co Ci chodzi, przecież zakładka Nowa zawartość spełnia tą funkcję. Po co tworzyć coś co już jest?
Po 1. jeśli userzy udzielają się w temacie to nie zniknie on w gąszczu innych bo będzie cały czas pobijany na górę zarówno przy przeglądaniu kategorii jak i w nowej zawartości. 

Po 2. zdecydowana większość osób przegląda tematy albo z nowej zawartości albo wchodząc w poszczególne kategorie.

Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

nie widzę nigdzie czegoś takiego jak "nowa zawartość"

jest conajwyżej "nowe posty" oraz "moja zawartość" -obie te pozycje odnoszą się do tematów które albo już obserwuję albo udzieliłem w nich opowiedzi

Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

tak, rzeczywiście, jak się wejdzie w 'nowe posty' to zmienia się nazwa nagłówka na 'nowa zawartość' ale pokazuje tylko nową zawartość z tematów które obserwuję lub uczestniczyłem -zresztą to można doprecyzować opcjami po lewej

kubbak tam nie ma wszystkich nowych postów ze wszystkich tematów -pomyśl ile tam by było naładowane, a jak ciągle tam wchodzisz to masz "puste" bo już przeczytałeś nowe posty z tematów które obserwujesz

Link to post
Share on other sites

 

 

kubbak tam nie ma wszystkich nowych postów ze wszystkich tematów -pomyśl ile tam by było naładowane, a jak ciągle tam wchodzisz to masz "puste" bo już przeczytałeś nowe posty z tematów które obserwujesz

Nie obserwuje ani nie napisałem postów w tematach, które są na screenie (poza MITO) a mimo wszystko je tam mam.

 

http://abload.de/img/beztytuu2rdjv.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

bo po lewej w sekcji INNE masz zaznaczoną najniższą opcję 'filtruj według forów' (niewidoczne na zdjęciu) a kilka forów obserwujesz (klika się w danej kategori 'obserwuj forum') i wtedy powiadamia o nowych tematach z danej kategori

-a ja nie chce teraz wchodzić w każdą kategorię i w każdej klikać 'obserwuj forum'

 

-no ale dzięki że mi prubujesz wytłumaczyć

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

to nie wiem jak to zrobiłeś że w sekcji INNE nie masz nic zaznaczonego, u mnie w każdej z sekcji: INNE i powyższych w kolumnie po lewej stronie: WEDŁUG DATY / WEDŁUG ZAWARTOŚCi musi być (zawsze jest) zaznaczona jedna z opcji, dlatego pomyślałm że masz zaznaczone 'to poniżej' niewidoczne na pierwszym screenie

Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

oo kurcze, dzięki  :!: o to chodziło, teraz mam listę nowych tematów (nie wpadłem na odznaczenie i że po tym będzie akurat taki zwrot, raczej bym obstawiał że pole będzie tymbardziej puste) DZiĘKi  :P

 

poprawka: to znaczy jest nowa zawartość z całego forum (wszystkich tematów) ale nadal są to posty a nie nowo dodane tematy

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

Domyślam się, o co Ci chodziło, ale osobiście kompletnie nie widzę sensu. Na forum jest masa offtopowych działów i tematów, które można przy odrobinie dobrej woli podciągnąć pod "hobby", ale wybór mikrofalówki, czy dyskusje o krajalnicach do chleba chyba jednak tutaj nie pasują. To oczywiście jedynie moja opinia.

Link to post
Share on other sites

Należę do grona osób, które mają największy udział w tym, że MiTO liczy już grubo ponad 100 stron, ale to byłaby spora przesada. Dużo ludzi mieszka poza granicami kraju i nawet jeśli prywatnie korzystają z polskich fontów to niekoniecznie muszą mieć do nich dostęp w robocie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...