Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Doczytałem i masz racje!

 

Lista wszystkich CPU:

• Ryzen™ 9 3950X processor

• Ryzen™ 9 3900XT processor

• Ryzen™ 9 3900X processor

• Ryzen™ 9 3900 processor

• Ryzen™ 9 4900H processor

• Ryzen™ 9 4900HS processor

• Ryzen™ 7 3800XT processor

• Ryzen™ 7 3800X processor

• Ryzen™ 7 3700X processor

• Ryzen™ 7 4800H processor

• Ryzen™ 7 4800HS processor

 

No to w czym problem? Zwrot i zakup na nowo :D

Laptop na firmę, więc zwrot nie przejdzie już

Link to post
Share on other sites
A to nie jest tak, że przy zakupie na firmę też przysługuje jakiś kres czasu na odstąpienie od umowy / zwrot o ile umowa była zawierana na odległość?

Niestety nie. Tak jak gwarancja w takim wypadku przysługuje rok zamiast dwóch.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie. Tak jak gwarancja w takim wypadku przysługuje rok zamiast dwóch.

 

"Prawo zwrotu towaru kupionego w internecie bez podawania jakiejkolwiek przyczyny przysługuje obecnie tylko konsumentom. Znowelizowane przepisy Kodeksu cywilnego i prawa konsumenckiego, które wejdą w życie od 1 czerwca 2020 roku, rozszerzą ten przywilej również na przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

 

Zakładam, że nadal jednak się nie łapiesz, tak? No to może napisz do sklepu pytanie, czy by nie wystawili Ci faktury od jutra...

Link to post
Share on other sites
"Prawo zwrotu towaru kupionego w internecie bez podawania jakiejkolwiek przyczyny przysługuje obecnie tylko konsumentom. Znowelizowane przepisy Kodeksu cywilnego i prawa konsumenckiego, które wejdą w życie od 1 czerwca 2020 roku, rozszerzą ten przywilej również na przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą."

 

Zakładam, że nadal jednak się nie łapiesz, tak? No to może napisz do sklepu pytanie, czy by nie wystawili Ci faktury od jutra...

Niestety się nie łapię, ale trudno. I tak się już długo zbierałem do tego laptopa i jestem z niego zadowolony póki co, szczególnie z procesora. O ile można tak stwierdzić po jednym dniu

Link to post
Share on other sites

Widziałem, widziałem. Mam trochę mieszane uczucia co do tej premiery dzisiejszej. 

 

Lipton, Tech-Jezus, Seba z PurePC - dostali sztuki 3600xt, które robią 4600+ MHz OC

Hardware Unboxed, Black, TPU i TH - nie dostali nawet takiej, która robi chociażby 4500 MHz OC

 

Gdyby do 3600xt dodawali nowe AC:V to ja bez problemu najtańszego XT bym przytulił na premierę. Różnica w cenie między 3600xt a 3600 u mnie na parafii tj 800 sek, AC:V klucz na rynku wtórnym lata po 500 sek. Ale tak... zostaje 3600x 4400 MHz @1.375V 

Link to post
Share on other sites

Czego WY się spodziewaliście po tej premierze?

Przecież to było od samego początku (po za ceną) wiadomo co z tego wyjdzie.

Poprawiono proces produkcji 7nm więc zrobili skok na kasę i wydali procesory jakich oczekiwano bo ludzie szukali R5 3600, które robią +100-200Mhz więcej więc teraz je mają tylko te 100-200Mhz daje 2-3% wyższą wydajność ale za +50% do ceny.

Link to post
Share on other sites

Dla osób bogatych i bojących se podkręcania jak znalazł :)

Jestem w 100% pewny, że żaden inteligentny człowiek nie dołoży +50% ceny R5 3600 za 2-3% wyższą wydajność. Niestety ale procesory AMD z dopiskiem XT to będzie najgorsza premiera tego roku.

W cenie R5 3600Xt masz R5 3600 + dobrą płytę na B450 a za 1200zł to można już dorwać i5 10600KF, który po OC gniecie Ryśka jak chce.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

za 1200zł to można już dorwać i5 10600KF, który po OC gniecie Ryśka jak chce.

 

a trochę kusi ten intel, tylko po krytycznej analizie wychodzi mi, że nie będzie jakiejś znacznej różnicy, szczególnie posiadając 3600 na 4,5-4,6 ghz. 

 

Bawiłeś się Dj 10600k/kf? oc, ram itd.? Jakie są realne różnice.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie ci którzy maja 3600 i kręcą 4.5-4.6 to był jakiś dziwny okres, gdzie dopiero się ogarneli co 7nm może robić, a potem już selekcjonowali. Mój 2019PGT był nadwyraz slaby ale forumowicze kilka tygodni przed mieli „golden” sample

A XT cóż, miałem nadzieje ze chociaż będą się jakos B. Dobrze kręciły.. lepiej dopłacić do 3700x w przypadku 3600xt. 3800XT jeszcze MOŻE kogoś pokusi, ale już wchodzi w terytorium 3900X, więcej cache i 2x szybszy zapis pamięci a 3900x i 3900xt maja tylko różnice w cenie?

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Niektórych chłodzeń nie da się "dobrze" zdjąć, notuą nh-d15 po odkręcenie nie można kręcić, można tylko podnieść do góry. Jak mam lapowaną stopę chłodzenia to skleja się z procesorem prawie jak klej.

U mnie tak samo, da się tylko podciągnąć do góry freezera 34 duo bo wisi na sztywnych srubkach
Link to post
Share on other sites

Bawiłeś się Dj 10600k/kf? oc, ram itd.? Jakie są realne różnice.

Bawiłem.

Jest spora różnica wydajności szczególnie gdy mamy dobrze dobrane timingi a procesor trzyma 5.0Ghz i np 4.7Ghz na cache. Bez wątpienia jest to znacznie wydajniejszy procesor do gier ale jest ~50% droższy od podstawowego modelu R5 3600.

Jak ktoś celuje w bezkompromisową wydajność to dołoży do i5 choć w takim zestawieniu cena/wydajność na tle Ryzena wypada tragicznie bo za cenę samej i5 10600KF można kupić R5 3600 + płytę na B450, która bez problemu umożliwi oc zarówno procesora jak i pamięci. Sama płyta pod i5 to wydatek ~750zł.

Polecam obejrzeć materiał Liptona - podkręcanie ram na AMD Ryzen i Intel Comet Lake.

 

Od razu zaznaczam, że nie w każdej grze różnice są spore.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyżbyśmy niechcący poznali datę premiery Ryzen 4000? :o

 

Promocja na "Horizon Zero Down PC" przy zakupie procesora Ryzen skończyła się 30/6, równo tydzień później miała miejsce premiera Ryzen 3000XT wraz ze startem akcji z "Assassin Creed: Valhalla", która to kończy się:

 

October 3, 2020 at 11:59:59 PM ET

 

Makes sense?

 

Swoją drogą już w kilku miejscach widziałem datę 21/7 (wtorek) jako datę premiery Ryzen 4000G (APU) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...