Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

@Up NDA schodzi o 15.00

 

Aż zatrzymałem się na "cepeenie" w kraju Krecika, napije się kawy, zdrzemnę i przeczytam co tam po NDA wycieknie. 

 

Co do AM4 to o ile z 2600 i DRP4 nie miałem problemów - to na 3600 kumpla i jego boxie miałem... ale że debilem nie jestem to nie wyjąłem cepa z chłodzeniem :> Trzeba kręcić rotacyjnie i najlepiej rozgrzać procka z pastą przed demontażem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to najciekawiej się zapowiada test 3800 xt i 3900 xt - a konkretnie ile maksymalnie udało się w testach wykręcić te procki. No i nie powiem, ale 4700 MHz boost - nawet jeżeli to na jednym rdzeniu i tylko w grach - i tak robi wrażenie. Zobaczymy jednak ILE redakcji potwierdzi, że tak wysoki boost faktycznie u nich występował. 

 

Jeszcze 10 minut. :D

Link to post
Share on other sites

"Ile kosztuje AMD Ryzen 5 3600? Poniżej 800 złotych! A ile kosztuje AMD Ryzen 5 3600X? Nieco ponad 900 złotych! To dlaczego AMD Ryzen 5 3600XT miałby kosztować ponad 1200 złotych? Cytując klasyka... jak do tego doszło - nie wiem. Jesteśmy jednak na poziomie Intel Core i5-10600KF, a względem AMD Ryzen 5 3600 zyskujemy maksymalnie 200 MHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni (4075 vs 4275 MHz). Skoro za cenę AMD Ryzen 5 3600XT można dostać Ryzen 5 3600 z przyzwoitą płytą główną na chipsecie B450, to wybór jest oczywisty. Chyba, że koniecznie chcemy mieć fabryczne szybszy procesor bez zabawy w podkręcanie."  

 

No i na tym Panowie i Panie zakończmy może już ...  %-)

Link to post
Share on other sites

Czy na STS można już obstawiać kiedy pojawią się pierwsze obniżki na modele XT?

 

@Rebel

Asasyna dokładają od dzisiaj, wejdź sobie na AMD Rewards w zakładkę z regulaminami

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Fakt, jest informacja o promocji - i to w sklepie, gdzie wszystkich 3000 xt jest dobrze ponad 200 szt. na stanie. Ale jak zapytałem o te kody, to jeszcze nie rozsyłają. Możliwe, że już dostali materiały promocyjne, ale jeszcze bez warunków :D


U Tech-Jezusa jego sztuka 3600 XT zrobiła 4,6 GHz przy napięciu 1,27 V :o 

 

https://www.youtube.com/watch?v=T7x6OvVU90A (5:02)

Link to post
Share on other sites
@Up promocja na nowego AC obowiązuje tylko przy zakupie desktopowego R7 lub R9 więc jeżeli miałeś kupować i tak lapka to nic to nie zmienia dla Ciebie.

Z tego co czytałem, to laptopy Asusa z tym prockiem też się łapią.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, to laptopy Asusa z tym prockiem też się łapią.

 

Doczytałem i masz racje!

 

Lista wszystkich CPU:

• Ryzen™ 9 3950X processor
• Ryzen™ 9 3900XT processor
• Ryzen™ 9 3900X processor
• Ryzen™ 9 3900 processor
• Ryzen™ 9 4900H processor
• Ryzen™ 9 4900HS processor
• Ryzen™ 7 3800XT processor
• Ryzen™ 7 3800X processor
• Ryzen™ 7 3700X processor
• Ryzen™ 7 4800H processor
• Ryzen™ 7 4800HS processor
 
No to w czym problem? Zwrot i zakup na nowo :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...