Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Widzę, że znowu się złapałeś na patrzenie na napięcie pod procesorem, a nie na Vcore w sekcji z płytą główną :P

U mnie i to i to pokazuje te same wartości więc? 

 

Defaultowe ustawienia

 

WmRoL5N.gif

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@up No tak bo na defaulcie tak właśnie powinno być. Nie jestem ekspertem i mogę się mylić ale z tego co rozumiem to VID to "zapotrzebowanie" jakie rdzenie zgłaszają do sekcji zasilania w danej chwili, a Vcore to napięcie jakie faktycznie idzie na procek.

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedna opcja żeby się przekonać. Kup, póki szarańcza nie wzięła wszystkich. Jak raz na tydzień wchodzę sobie na Ceneo to 3600 idzie tylko do góry. Trzy tygodnie temu 750, teraz 800 (najtańsza oferta).

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedna opcja żeby się przekonać. Kup, póki szarańcza nie wzięła wszystkich. Jak raz na tydzień wchodzę sobie na Ceneo to 3600 idzie tylko do góry. Trzy tygodnie temu 750, teraz 800 (najtańsza oferta).

Juz to uczyniłem.

Wiem na pewno że w Proline są owe sztuki procka.

Obecnie mam 3600 od kolegi ernorator.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://pclab.pl/art84103-2.html

 

"Płyty główne z chipsetem B550 będą umożliwiały podłączenie urządzeń PCI-E 4.0 – ta możliwość nie zależy co prawda od chipsetu, ale nowe płyty będą spełniały ścisłe wymagania co do jakości sygnałowania, jakie stawia PCI-E 4.0" -

 

tak się składa, że o ile dobrze pamiętam to już wcześniej niektóre wydania bios dla X470/B450 miały odblokowane PCI-E 4.0 - oczywiście "błąd" szybko naprawiono.

 

Czyli realnie b550 nie wniesie nic, następna generacja GPU,  będzie wymagała PCI-E 4.0? wątpię.

gdzieś te różnicę trzeba wykazać - oficjalnie będzie to zatem obsługa zen3. ;)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Wiem na pewno że w Proline są owe sztuki procka.

Skąd ta pewność ? 

Sam przymierzam się do zmiany na lepszą sztukę i nie wiem czy brać czy nie brać ;)

 

Co do PCI-E 4.0 na B450 to niestety wykasowałem stary bios z dysku (F42e), który miał jeszcze włączoną obsługę a Gigabyte usunął bios ze swojej strony. 

Gdybym miał bios to sprawdził bym działanie PCIE-4.0 na RX 5700XT

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Skąd ta pewność ? 

Sam przymierzam się do zmiany na lepszą sztukę i nie wiem czy brać czy nie brać ;)

 

Nie ma nigdy 100% pewności ale tu i na "innym forum" procki z proline są w ostatnich tygodniach z 2020 roku, 3600 właściwie wszystkie. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma nigdy 100% pewności ale tu i na "innym forum" procki z proline są w ostatnich tygodniach z 2020 roku, 3600 właściwie wszystkie. 

Biorę na Twoją odpowiedzialność ;)

Samo wyższe taktowanie to nie wszystko, mam nadzieję, że IF będzie stabilne na 1900Mhz bo w mojej "premierowej" sztuce bez problemu działa na tyle w stosunku 1:1 do ram.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

gdzieś te różnicę trzeba wykazać - oficjalnie będzie to zatem obsługa zen3

Idę o zakład że znajdzie się zaraz jakiś geniusz który zmoduje bios od b450 tak żeby obsługiwał zen3. Tak jak było z z170/z270 i 8. generacją inteli. No ale do premiery jeszcze daleko.

Link to post
Share on other sites
Co do PCI-E 4.0 na B450 to niestety wykasowałem stary bios z dysku (F42e), który miał jeszcze włączoną obsługę a Gigabyte usunął bios ze swojej strony.  Gdybym miał bios to sprawdził bym działanie PCIE-4.0 na RX 5700XT

 

No ciekawe ciekawe. Ma ktoś taki bios?(F42e) na szybko w Google nie widzę, przeszperać panowie z DS3H tam dyski :->  ....  

Chętnie bym to zweryfikował, bo jak czytam o "jakości sygnałowania" to na śmiech mnie zbiera.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Bo okazuje się, że na moje zapotrzebowanie 3700x to jednak przesada. Poza tym, gdyby trafiła mi się przyzwoita sztuka (~4.6 GHz, przeżyję spokojnie napięcie rzędu 1.45V z chłodnicą 420/45) to jest nawet szansa, że w CSGO "zobaczę"... lepsze wyniki niż na R7 :D Przyznam szczerze, że byłem mocno zawiedziony możliwościami OC krzemu z okolic premiery. Poza tym wiem, że w maju 2021 (o ile Korona pozwoli) ten R3 pojedzie razem z V64 do chrześniaka a do mnie wjedzie Zen3 oraz mały Amper ;)

 

@Pendzel ta, już skraplam Azot :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...