Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nie ma się czego czepiać nie dopisałem ze ta mx4 i tak się skończyła także tak czy siak muszę zamówić. Miałem w sumie obie z wyżej wymienionych i między nimi różnicy nie widziałem, myślałem ze na rynku są jakieś nieznane mi nowości, ale widzę temat bez zmian :D

Link to post
Share on other sites

 

 

czyżby?

 

Po primo to jest mx-2, a nie mx-4 a secondo to nie ma co robić z tego doktoratów bo też różne partie się trafiają raz ktoś spapra recepturę i już cała partia ma nieco gorsze parametry, bo już widzę jak to chińczyk miesza z dokładnością co do miligrama.

 

Imo o wiele ważniejsza jest w miarę regularna wymiana takiej pasty.


U siebie zaraz po założeniu nie zauważyłem większych różnic między osławionym kryonautem a PT-2, za to ta druga szybko traci swoje właściwości, u kogoś może być odwrotnie bo inna partia... itp. itd.


Tutaj macie nieco o tym jak to w rzeczywistości wygląda i jak to się ma do deklarowanych właściwości.

https://www.youtube.com/watch?v=G9TrGYe7VAw

Link to post
Share on other sites

Paraoksalnie PT2 wcale nie jest taka dramatyczna. Miałem długo poskładane na PT2 i dopiero jak się skończyła to w lokalnym sklepie kupiłem jakis shit cooler mastera który uświadomił mi, że jest wiele gorszych past od tej którą SPC dorzuca w zestawie.

Link to post
Share on other sites

A to ciekawe bo wszelkie dostępne testy mówią o MX-2 zupełnie co innego - ta pasta potrzebuje kilkunastu godzin wygrzania do uzyskania pełnych właściwości przewodzących. 

Od zawsze do PC które składałem a złożyłem ich grubo ponad kilka tysięcy zawsze aplikowałem MX-2 ze względu na stosunek cena/wydajność.  

Link to post
Share on other sites

Ile kłótni i wylanego potu żeby jeden nad drugim udowodnił wyższość,że to on ma rację.Doświadczeni użytkownicy nigdy nie wezmą poważnie tego typu bzdurne informacje rozsiane przez nowicjuszy którzy wierzą w magiczne pasty.

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem żeby ktoś tu się kłócił czy pocił, ot wymiana zdań, doświadczeń i poglądów i to całkiem owocna  ;) od tego jest forum.

 

W żadne magiczne pasty nie wierzę, ale głęboko wierzę w zasady fizyki i termodynamiki oraz to, że pasta paście nie równa i jeśli ktoś wydaje (nie ja) grubą kasę na chłodzenie to licha pasta w komplecie może skutecznie niweczyć jego wysiłki i marnować jego pieniądze.

 

Kończąc już ten off-top i powracając do tematu, to ciekawe jak ta cena 3100 z X-KOM (499zł) będzie się miała do rzeczywistości? bo chyba już mam dla niego zastosowanie.

Link to post
Share on other sites

A to ciekawe bo wszelkie dostępne testy mówią o MX-2 zupełnie co innego - ta pasta potrzebuje kilkunastu godzin wygrzania do uzyskania pełnych właściwości przewodzących. 

 

dokładnie z tym ze ona  ma dobre przewodzenie przez kilka dni a później leci na łeb z temperaturami.

tak jak w teście gdzie tester zadał sobie trud i w teście została z tydzień a nie nałożenie 0,5 h occt i nastepna jak w 95% testów tych past

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

dokładnie z tym ze ona  ma dobre przewodzenie przez kilka dni a później leci na łeb z temperaturami.

Używam tej pasty do wszystkiego i nie zaobserwowałem tego typu zjawiska. 

No chyba, że mowa o kilkuletnie karcie graficznej na której MX-2 po prosu wyschła :E 

Nawet teraz mam ta pastę na R5 3600 i temperatury notuję takie same jak w październiku. Ta pasta potrzebuje kilkunastu godzin na wygrzanie bo zaraz po aplikacji notuje gorsze wyniki. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Kiedyś na 3570k pod fortisem he1224 obserwowałem zachowania mx2

Potwierdzam, że po ok 48 godzinach była najniższa temperatura. Świeża pasta miała jakieś 2,3 stopnie wyższą temp.

 

Ale. Robiłem to w domu, a nie w laboratorium.

 

Test ten powtórzyłem parę lat później na tej samej konfiguracji i wynik to było 1-2 stopnie różnicy.

Link to post
Share on other sites

 

 

wielokrotnego użytku

 

Wielokrotnego użytku powiadasz :-> , to po co używać czegokolwiek? przecież miedz z radiatora jest lepszym przewodnikiem?

 

Jeśli to zwykła folia alu to spełni swoje zadanie tylko i wyłącznie wtedy kiedy między IHS a radiatorem jest idealnie płaska powierzchnia - co w wielu wypadkach nie ma miejsca - mam np. fortisa którego stopa już na oko do najprostszych nie należy.

 

Przypomniałeś mi czasy kiedy to miałem Celerona 466 i nałożone fabryczne chłodzenie bez pasty i też jakoś to działało,

tyle tylko, że to CPU miało TDP na poziomie ~25W.

 

Może i to w domowych warunkach u Ciebie się sprawdza, ale powiedz to maniakom OC którzy planują swoje IHS-y (bo krzywe).

Link to post
Share on other sites

każdy używał mx2

 

I opina gościa który wacikuje kilkaset cpu i gpu rocznie

 

https://youtu.be/EXiE_wKQzsg?t=34

 

Masz, delidowany u tego Pana za duże pieniądze i9, "gwarancji nie daje", "u mnie działał". Nawet nie zaizolował rezystorów dookoła rdzenia (wyglądają jak małe rezystory smd, mogę się mylić ale na pewno nie zapomnieć zaizolować). Do tego z takiej ilości LM to ja bym 3 delidy zrobił. Na koniec, profesjonalnie rozprowadzony silikon wysokotemperaturowy robi wrażenie. 

 

Może delid ivy by jeszcze ogarną ale z drugiej strony to ja ivy nożem do tapet i zapałką kilkanaście razy ogarniałem i wszystkie działają. 

 

QzEOWOt.jpg

 

Opinia VBT jest niewiele warta

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To z takich LT 3200 pewno by można się pokusić na oc pod 3800-4000Mhz IF 1:1

@up ..... cooooooo?

 

Kurła @Artok jak to b450 ma nie obsługiwać Zen3, skąd Ty mnie te niusy bierzesz????.. zdejmuję czerwoną maskę trola i ustawiam się w kolejce po 10gen intela.

Link to post
Share on other sites

@Artok, tj oficjalne wsparcie wg AMD. Jak widać na screenie X370 nie dostały wsparcia dla R3000 podczas gdy i tak praktycznie wszyscy producenci wypuścili Biosy pod te procki dla wszystkich płyt. Moim zdaniem posiadacze płyt serii 400 nie mają co panikować.

 

Te 4.6 GHz na 3300x robi wrażenie :D Czekam na jakieś porównania vs 7700k (poza pclab.pl)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...