Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Czyli wychodzi na to że kupować AMD to z litości dla firmy ? Przestańcie pisać farmazony, mi pieniędzy nikt nie daje za to że mam dobre chęci. Bedzie wydajność, będą i pieniądze, jestem konsumentem nie darczyńcą. Dużo siedziałem na AMD, durony, athlony, barton itp ale wtedy to miało sens.

I nie nie życzę im upadku bo konkurencja jest potrzebna, wręcz przeciwnie jak im bardzo dobrze życzę ale niech mnie oni wreszcie czymś zachęcą do zakupu tak jak kiedyś im sie to udało, jakieś ściemniane screeny gdzie wydajność potem w testach wychodzi zupełnie inna ( gorsza ). A takie tematy jak np ten tylko jeszcze bardziej zniechęcają http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-epyc-rome-vs-intel-xeon-scalable-wydajnosc-serwerowych-proces.html 

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to że kupować AMD to z litości dla firmy ?

Ja dla tego kupiłem R6 2600, po cichu mając nadzieję że Zen2 będzie ok i warty uwagi. Wyszedłem na tym dobrze.  :D  :-> Ofc. żart. 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Że tak się zapytam co by można wybrać R5 1600 za 420 zł czy R5 2600 za 599 zł. Patrzyłem testy na YouTube to różnica w grach przy podkręceniu do 4 GHz w większości przypadków od 2 Fps do 10 FPS na kość droższego. Wyjątek CS Go gdzie jest to około 30 FPS. W CS nie gram i nie zamierzam. Gram głównie w wyścigi Raceroom, ACC , dirt itd. Na jaki wzrost mogę liczyć po przesiadce z i7 3770. Procek napędzał by GTX 1080 .

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie do rtx 2060 wystarczający jest ryzen 5 2600, którego obecnie posiadam? Czy warto w ogóle zastanawiać nad nowymi ryzenami gdy wyjdą? Zastosowanie: głównie gry wszelkiego rodzaju.

 

Wystarczający. Ale jak masz monitor 120-144Hz to lepszy byłby intel po OC. 

Link to post
Share on other sites
Poczekaj z 3 tygodnie jak nie masz parcia.
Parcia nie mam , ale ostatnio na ryza tyle promocji że kusi ;)

Jeśli nie podkecasz to lepiej 2600 bo wyżej boostuje. Jeśli podkręcasz to bierz tańszego - przy 4GHz różnica jest niewielka
No raczej bym kręcił ;) na MSI B450Tomahowk czy jakoś tak. Bo taka płytę chce kupić.
Link to post
Share on other sites

 Jeśli nie podkecasz to lepiej 2600 bo wyżej boostuje. Jeśli podkręcasz to bierz tańszego - przy 4GHz różnica jest niewielka

 

O to to ro to... dokładnie.

 

 

 

No raczej bym kręcił ;) na MSI B450Tomahowk czy jakoś tak. Bo taka płytę chce kupić.

 

będzie po taniości i w miarę solidnie....  b.dobra relacja cena/wydajność

Poleciłbym się pochylić nad Ryzenm 7 1700, ale widzę że jego cena poszybowała pod 700zł (wcześniej na sferisie można go było kupić już za 579zł - teraz już tam nawet nie jest dostępny) co może sugerować, że zapasy tego procka na magazynach już się powoli kończą a po ogłoszeniu cen 3gen, jak się okazało aż tak różowo nie będzie okazuje się on wcale nie najgorszą opcją.

Link to post
Share on other sites

no na początku tez rozważałem albo R7 1700 albo R5 2600 bo podobna wydajność, teraz jeszcze poparzyłem na porównania R5 1600 vs 2600 i generalnie przepaści nie ma pomiędzy nimi. Co do serii 3 która nadchodzi to chyba będę się bardziej skłaniał pod R3 3XXX jakiś 6 rdzeni o ile takowe będę (bo miały być) i o ile będą się kręciły pod te co najmniej 4,5 GHZ  a wydajnością biły lekko R5 2600 /R7 1700. Tylko na razie to coś Cicho o R3 żadnych detali odnośnie wydajności i kiedy mają się pojawić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...