Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

https://www.purepc.pl/plyty_glowne/amd_a520_i_b550_plyty_glowne_tylko_ze_wsparciem_dla_pcie_30

 

Sami widzicie. Chcąc mieć PCIE 4.0 na sprzęcie ze średniej półki trzeba kupić coś na B450.

 

Wbrew pozorom to dobrze. Jak będę sprzedawał swojego Aorusa to dodatkową zaletą będzie obsługa 4.0.

 

Nie będzie, bo niczego to PCI-E 4.0 nie daje względem 3.0. 

Wywalisz GPU żeby wsadzić uber dysk SSD, który jest wielokrotnie droższy od całej platformy?  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

żeby wsadzić uber dysk SSD, który jest wielokrotnie droższy od całej platformy? :rotfl:

Tak będzie, repozytorium źródeł Androida dla jednego telefonu potrafi się rozrosnąć do 50 gb, więc im szybszy cep i dysk tym szybciej mi się to skompiluje.

Link to post
Share on other sites

To może 1 na 1 000 000 kupujących zwróci na to uwagę. Dla reszty to bez jakiegokolwiek znaczenia.

Wątpię także aby była jakakolwiek różnica w kompilacji pomiędzy dobrym NVME a wersją na PCI-E 4.0. Prędzej powstanie kilka wąskich gardeł po drodze. Tak więc żadna dodatkowa zaleta przy sprzedaży, więcej pinionżków za płytę nie weźmiesz. 

 

Dopiero za 3-4 lata najwcześniej będzie trzeba powoli myśleć o PCI-E 4.0, ale wtedy pewnie i Zen2 będzie za słaby.
 

Link to post
Share on other sites

12- czy 16- rdzeniowy Zen2 za 3-4 lata raczej nie będzie za słaby. PS5 i Xbox Scarlett wyjdą za rok najwcześniej i myślę, że od tego czasu zacznie się klepanie gierek pod wielordzeniowe konfiguracje. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że i za 10 lat Ryzen 9 będzie jeszcze całkiem żywy. Zobacz jak sobie dziś radzi 11-letni i7-920...

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie czy wiadomo coś o serii R3 3000? Wydajność, wydajność/cena? Bo obecnie to nie wiem czy nie warto byłoby kupić Jakiegoś Ryśka poprzedniej generacji często występującego w okolicach 500-600 zł ( R5 1500, 2400G - wiem, że trochę różne, ale potrzebuję kupić względnie szybko i we względnie dobrych pieniążkach cały komp) i do tego pytę na B450 pod przesiadkę na R3?

Link to post
Share on other sites

@DeltaWorld

Wiadomo, tyle ile przekazało samo AMD podczas konferencji + kilka leaków z geekbench i userbenchmark.

 

Cena to powtórka z zeszłego roku. tj 199, 249, 329 i powtórka z 1800x czyli 8c za 399 + nowość 12rdzeni za $499 i 16c za 749.

 

AMD się chwali dogonieniem Intela w single thread i podobną wydajnością w grach. Jeśli się potwierdzi to cena/wydajność powinna być spoko.

 

Imo czekaj do 7.7.2019 wówczas premiera i zniesienie NDA=zatrzęsienie testów nowych procków.

Link to post
Share on other sites

Czekam na ten lipiec, obecne promocje mnie próbują zmusić do kupna, ale jak powiedziałem, ze czekam to poczekam.
Wprawdzie wezmę b450 MSI, Ryzen 3600 albo Ryzen 2700, jakieś 16gb 3000/3200mhz, plus buda bo mi potrzebna do wymiany.
Trochu wyjdzie zapewne pod 2tyś, Tylko nie wiem czy nie lepiej 8/16 niż 6/12, powinno dłużej wytrzymać, nie zamierzam zmieniać procka w najbliższym czasie.


BTW ale ten skwar daje się we znaki, komp ledwo zipie, kot rozwalony nie ma czym oddychać, wiatrak odpalony non stop a temp w pokoju i tak wzrasta, aktualnie  31C+

Link to post
Share on other sites
BIOS jest już pobrany na dysk, tego mi nie zabiorą.

 

Choć może powinienem go zainstalować. A nuż Gigabyte naprawiło te samoczynne zmienianie się opcji rozruchu. W dalszym ciągu nie wiem jak to możliwe, że wylaczam sobie elegancko komputer, po bożemu, opcją z systemu. Na drugi dzień włączam i okazuje się, że komputer sam z siebie wybrał inny dysk do rozruchu.

 

Paranormal Activity normalnie.

Link to post
Share on other sites

BTW ale ten skwar daje się we znaki, komp ledwo zipie, kot rozwalony nie ma czym oddychać, wiatrak odpalony non stop a temp w pokoju i tak wzrasta, aktualnie  31C+

 

W pokoju 32*C, 9 wentyli w budzie, i to co w opisie ma 75*C CPU, 80*C grafa pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

w Wietnamie nie wiedzą co to jest NDA i już biorą  pierwsze mobasy X570 na warsztat pierwsze brudy AMD już wyłażą na powierzchnie ojj będzie płaczuu  :rotfl:

 

Asus TUF X570 najtańszy syf jaki będzie sprzedawać Asus w okolicach 800zl bądź prawdopodobnie grubo ponad tyle reklamowany jest na oficjalnej stronie jako płyta z sekcja 12+2 to tak naprawdę  UWAGA MODEL Z 4 FAZOWA SEKCJĄ JAK PŁYTY KATEGORII B wszystko za sprawą cyfrowego kontrolera ASP1106GGQW którego można znaleźć na wielu bieda płytach pod B350/B450 ! również lecenie w chu$#@ z liniami PCIe 4.0 do slotów 16x druga graficzna w konfiguracji SLI będzie pracować na 4x zamiast 8x !

 

 

One major thing of note if you follow their full review you find that the board is not designed with multiple graphics cards in mind as the secondary PCIe x16 slot is only wired for x4 electrically.

 

 

The VRMs on the board were noted as designed for a 12+2 circuitry but are actually being controlled by the ASP1106GGQW in a 4+2 configuration with 4 real phases, you’ll find this controller on many B class motherboards.

 

zródełko https://nguyencongpc.vn/danh-gia-bo-mach-chu-asus-tuf-x570-plus-wifi/

ang wersja https://wccftech.com/asus-tuf-x570-plus-pro-ws-x570-ace-reviews-posted-ahead-of-launch/

Edytowane przez apostol
Link to post
Share on other sites

Przecież to jest chore. Niewiele więcej dałem za swojego Crosshair z tytaniczna sekcja zasilania. Te płyty serii 500 to będzie niezły żart... Chore aby mobo za 250 euro x470 było dużo, dużo lepsze od młodszego rodzeństwa X570 za tyle samo hajsu.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Na moje to jest po prostu podatek od PCI-E 4.0 no bo to pierwsze płyty itd. Z czasem płyty stanieją, a kto rozgarnięty weźmie po prostu starsze.

 

I to jest bez sensu.

Np.

X370 Crosshair = świetna sekcja zasilania, ale bardzo beznadziejny jej układ (który niwelował część jej możliwości)

X470 Crosshair = płyta w sumie idealna, ciężko się do niej przyczepić 

X570 Crosshair = znów zrobią jakiś paździerz na miarę X370? 

X670 Crosshair = naprawią wady X570...

 

Patrząc na tendencje na przykładzie Crosshairów... co 2 generacja plyt asusa z czymś niedomaga a potem to naprawiają w nast gen...

Link to post
Share on other sites

@apostol leci do Ciebie, człowieku, browar! Miałem brać właśnie X570-Plus TUF ale F U, Asusie... :( :( :(

 

To już moja bieda-płyta na X370 (ten wynalazek swoją drogą nie powinien stać na półce z innymi płytami na tym chipsecie) Asus Prime -a ma sekcje 6+2...

Link to post
Share on other sites

Przeanalizowałem sobie te strzępki informacji, które są dostępne teraz i na papierze, i wstępnie ten TUF wyglądał lepiej niż np Asus X470-F Strix. Ale i tak bym czekał na testy.

 

Szukaj Crosshaira VII albo X470 Taichi lepiej  :D Na tych potworach wykręcisz i 16 jajowca bez potu. A PCi-E 4.0 i tak idzie o kant pupy rozbić nawet mając Tytana po OC.

Link to post
Share on other sites

tomshardware zrobił pierwszą recenzję SDD na PCIe 4.0 co ciekawe na platformie Intela płyty X570 są prawdopodobnie objęte NDA więc użyli specjalnego adaptera,który kosztuje jedynie $20.000 tys :)

przy kopiowaniu 50GB składających się z 31,227 plików różnych formatów drugi na wykresie Intel Optane 905P 1TB (6500zl) zrównany z ziemią

 

http://i64.tinypic.com/24d3q77.jpghttp://i65.tinypic.com/161kj20.png

Edytowane przez apostol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

40% różnicy przy takich kosztach to jest żart a nie zrównanie z ziemią. Dużo droższe dyski, dużo droższa platforma... i tylko 40%? Dla mnie to jest żart.  :D To są feature'y dla firm profesjonalnych, a nie dla zwykłych śmiertelników czy semi-pro. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...