Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

9 godzin temu, Rebelmind napisał:

jeszcze słowo na niedzielę: gdyby taki 7600X3D przypadkiem wyszedł to mocno bym się musiał powstrzymywać przed upgradem wcale nie tak starego sprzętu (głównie ciekawość, ale też niespełnione marzenia za dzieciaka -> @joker5513 będzie wiedział dokładnie o co mi chodzi) - na szczęście taki Trójwymiarowy Zen4 "dla mas" nie zostanie zapowiedziany. 

7600X3D zabiłby im kompletnie sprzedaż wszystkich innych nietrójwymiarowych procesorów, która i tak nie jest jakaś niesamowita na tą chwilę :) Chociaż do zrobienia byłby bezproblemowo - wystarczyło by dać pojedyncze CCD z tymi samymi uszkodzonymi blokami z 6 sprawnymi rdzeniami co ładują do 7900X3D. 

 

Chętnie poczytałbym też testy jak to to się sprawuje na tańszych płytach B650. Nawet można by zobaczyć jak będzie wyglądała współpraca 7800X3d z płytami A620 - sceptyczny temu byłem na początku, ale jeżeli faktycznie to tak mało prądu wciąga? Hymmmm.....

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Eftar napisał:

Panowie, ja już miałem klikać kup, ale... Lepiej postawić na pamieci z lżejszymi ustawieniami i certyfikatem AMD EXPO, czy próbować z cięższymi bez certyfikatu? Jak to sprawdzało się z poprzednimi procesorami? 

Na pewno nie ma  co do Ryzena brać szybszych niż 6000 MHz bo i tak szansa że coś powyżej pójdzie stabilnie jest znikoma

Najlepiej poszukać czegoś 6000 cl 30 - tak jak dostawali recenzenci do testów na premierę Zen 4. Na ramie raczej nie oszczędzaj. 2 stówki oszczędności potrafią srogo upośledzić wydajność zenków czwartych.

 

https://www.proshop.pl/RAM/GSkill-Trident-Z5-Neo-DDR5-6000-C30-DC-32GB-AMD-EXPO/3110538

 

coś takiego na ten przykład?

 

polercam też zapoznać się z poniższym

 

 

Edytowane przez joker5513
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, zbiku90 napisał:

Panowie wyżej pisali że nie ma szans żeby był w polskich sklepach w kwietniu.

W Szwecji nie dało rady zamówić po 15. Jednostki napisały w komentarzach do produktu, że kupiły (udało się dodać do koszyka i zapłacić) ale... wciąż zamówienie wisi bez terminu dostawy. 3 największe sklepy: 0 szt, także żyjecie w kraju uprzywilejowanym :p

 

https://www.sweclockers.com/nyhet/36120-svenska-ryzen-7-7800x3d-leveranser-forsenade

Link to post
Share on other sites

To co Rebelciu robisz wymianę platformy na AMD? :menda:

 

W CS'ie będzie pewnie gorzej niż na 12700K ale wszystko inne łogiń!!!!! Ja tam daje sobie na wstrzymanie, najwyżej zagości u mnie Raptor refresh I7 K lub I5 K :D Lub zepnę dooopsko i wymiennie GPU na coś tłustego :evil: Jeżeli będzie to miało wydajnościowy i ekonomiczny jako taki sens :D Coś czuje że Yntel długo nie wytrzyma nie mając w portfolio najlepszego procesora do gier, choćby o ten biedny 1% ;) 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

W CSGo będzie gorzej, w CS2 lepiej z racji Source 2.0 wykorzystującego cache -> co w związku z CS2 mającym zastąpić CSGo od wakacji kładzie dla mnie inaczej akcenty. Składam drugi komputer, dla młodego, i byłem już przekonany do 12400f - ale teraz myślę o A620/B650 i 7800X3D :D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Coś czuje że Yntel długo nie wytrzyma nie mając w portfolio najlepszego procesora do gier, choćby o ten biedny 1% ;) 

W jednych grach 7800x3d jest lepszy, w innych 13900k. Obydwie firmy mogą tak sobie dobrać zestaw gier żeby w słupkach na prezentacji ładnie wyglądało ;) Z resztą podobnie było z rtx3090 i rx 6900xt.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...