Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

2 godziny temu, joker5513 napisał:

4 USB? Niejeden laptop ma więcej.

5 bo jeszcze jest typ-c :P Mnie bardziej przeraża że 2 z nich to 2.0 sądząc po kolorze, jakby wszystkie były 3.x to pół biedy. Na plus guziczek do (chyba) resetowania biosu na wierzchu. Sekcja jaka jest każdy widzi, niemniej R9 7900 (bez X!) powinna pociągnąć. Ale ogólnie to pojednane czasy że za takiego kastrata trzeba wybulić ponad 400zł, za 250 nie miałbym zastrzeżeń.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ehhh Panowie Panowie, przyzwyczailiście się do dość porządnych sekcji, niezłego wyposażenia i nienagannej jakości w cenie 100 dolków i za nic nie chcecie przyjąć do wiadomości że jest pandemia, inflacja (you know?), a Lisa z kolegami nie chce być dłużej "chłopcem do bicia"... oni już dopłynęli do tej wyspy zwanej Oligopol, będą się teraz ślizgać z intelem o złote gacie, a efekty widzimy na załączonym obrazku.

  • Lubię to 1
  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

Ja jestem na etapie finalnej modernizacji na X370 - zmiana na 5900 lub 5950. X370 miał premierę w lutym 2017. Czyli jeśli ktoś kupił na początku to ma 6 letnie mobo a z kolejnym prockiem pewnie ten komp przeżyje u mnie jeszcze ze dwa lata. Obawiam się, że to jest najlepszy wynik w historii PC bo nawet i440BX żył efektywnie jakieś 4-5 lat (przejście od PII 400MHz do PIII 1GHz zajęło mniej niż 3 lata, w 2002 wszedł P4 Northwood, wtedy PIII było już zabytkiem).

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, 1234567890 napisał:

Hehh ja sobie przejde z 1700X na 5800X3D ;D

A daj Ci boziu i żeby działało. Ja bym najchętniej zobaczył jakiegoś APU AM5 na testach u siebie teraz, może razem z Phoenixem Team Red odrodzi się z popiołów w segmencie entry Gejming wtedy? 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

A daj Ci boziu i żeby działało. Ja bym najchętniej zobaczył jakiegoś APU AM5 na testach u siebie teraz, może razem z Phoenixem Team Red odrodzi się z popiołów w segmencie entry Gejming wtedy? 

Procka kupiłem na premiere w 2017 z MSI B350 Pc mate, potem zmieniłem Mobo bo byłą okazja ram niby w trybie OC do 4133mhz obsługuje.

Prawie topowego kupiłem na premierę podstawki i teraz kupie prawie topowego na koniec podstawki na kolejne 5 lat lekko. A potem już chyba AM6 :D

6 godzin temu, pendzel_3 napisał:

dobry progres będzie :D i to na pięcioletnim mobo :D

Edit: 

Max nieco młodszy ale nie zmienia to tematu

Bo nawet w 3440x1440 tracę FPSy przez bootle necka, gram na ultra ale widać miejscami  w miejscach gdzie dużo ludzi np Odyssey spadki.

6 godzin temu, cooger napisał:

Ja jestem na etapie finalnej modernizacji na X370 - zmiana na 5900 lub 5950. X370 miał premierę w lutym 2017. Czyli jeśli ktoś kupił na początku to ma 6 letnie mobo a z kolejnym prockiem pewnie ten komp przeżyje u mnie jeszcze ze dwa lata. Obawiam się, że to jest najlepszy wynik w historii PC bo nawet i440BX żył efektywnie jakieś 4-5 lat (przejście od PII 400MHz do PIII 1GHz zajęło mniej niż 3 lata, w 2002 wszedł P4 Northwood, wtedy PIII było już zabytkiem).

Właśnie też myślałem nad 5950 zamiast 5800X3D ale nie wiem czy mi się to kalkuluje do gier.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, 1234567890 napisał:

gram na ultra ale widać miejscami  w miejscach gdzie dużo ludzi np Odyssey spadki.

Widać i widać będzie ja się przesiadłem z 3600 na 5600 i różnica jest odczuwalna a co dopiero mówić vs zenek pierwszy.

 

34 minuty temu, 1234567890 napisał:

też myślałem nad 5950 zamiast 5800X3D ale nie wiem czy mi się to kalkuluje do gier.

Do samych gierek nie kalkuluje się to wcale.

 

1449zł wyjdzie z kodem za newsletter.

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-5800x3d-i295048

 

Na razie promki kiepskie ale jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie szukać takiego 5800X3D w używce/na promce i siedzieć dalej na AM4.

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem z B350+1700, potem B450+3600X i obecnie B550+3800XT, z tym że każda przesiadka kosztowała mnie jakieś grosze. Też zamierzam finiszować AM4 na 5800x3d, ale czekam bo jednak 1500zł to wciąż za dużo względem tego co mam, bottlenecka z 6800 nie zauważyłem nigdzie. 5950x w grach wypada porównywalnie albo ciut gorzej, a 16 rdzeni nie potrzebuję.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.03.2023 o 18:02, zbiku90 napisał:

Jakoś nie czuję się zachęcony żeby przesiadać się z mojej fikuśnej B550 i topowych DDR4. Dzięki ale zostaję na AM4 :P

I ten uczuć ,gdy po kilku latach siedzenia na ALC1150 czy S1200A słyszysz pierdzenie kodeka 88X. To musi być okropne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, adivxv napisał:

I ten uczuć ,gdy po kilku latach siedzenia na ALC1150 czy S1200A słyszysz pierdzenie kodeka 88X. To musi być okropne. 

Raz kupić Sound blaster i wywalone w te pożal się boże dzwiekowki zintegrowane... 

Link to post
Share on other sites

Z tymi Sound Blasterami, to też nie do końca za dobrze ,bo za dużo kosztują na to co oferują. Te powyżej 700zł są mało co opłacalnym sprzętem. Brak konkurencji zrobiło swoje. Asus juz sobie podarował ,ale poniekąd z własnej winy. Inni nawet nie walczą, bo nerdy komputerowe to mentalny beton czytając różne fora odnośnie układów muzycznych do komputera. Próg wejścia za wysoki dla wielu chętnych.

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, adivxv napisał:

I ten uczuć ,gdy po kilku latach siedzenia na ALC1150 czy S1200A słyszysz pierdzenie kodeka 88X. To musi być okropne. 

Nie wiem czy to miała być ironia czy nie, ale różnica jest faktycznie duża. Na tyle że utrata poprzedniego dedyka SB Fatal1ty na PCI nie była zbyt odczuwalna po przejściu na 1200.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Widać i widać będzie ja się przesiadłem z 3600 na 5600 i różnica jest odczuwalna a co dopiero mówić vs zenek pierwszy.

 

Do samych gierek nie kalkuluje się to wcale.

 

1449zł wyjdzie z kodem za newsletter.

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-5800x3d-i295048

 

Na razie promki kiepskie ale jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie szukać takiego 5800X3D w używce/na promce i siedzieć dalej na AM4.

 

 

 

Narazie czekam na dalsze obniżki, ale wkońcu kupie :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://videocardz.com/press-release/gigabyte-announces-amd-a620-motherboard-series

 

https://videocardz.com/press-release/asus-reveals-tuf-gaming-and-prime-amd-a620-motherboards-pricing-starts-at-e139

 

Xmp/expo do 6400 MHz (FYI @pendzel_3). Asus Prime A620m-A za 139€ tj żart. Za 100€ to by była całkiem zgrabny golas pod 7600, ale nie za 140€ :o

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wyczuwam nutę agresji jakiej nie czułem już od dawna.

 

 

A płyty A620 są słabe bo to płyty do komputerów, które mają wyświetlać pulpit i tabelki w excelu. Patrzymy na nie tylko dla tego, że b650 i x670 mają zryte ceny, A620 też ma zryte ceny bo "patrz część zdania wcześniej". A620 nie ma miejsca w komputerze do grania, to płyta pod athlony (jak będą) i słabe apu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...