Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

http://pclab.pl/art73043-4.html

 

spójrzcie na min. FPS

 

Proszę Was, ale wstawiajcie testy, które rzeczywiście coś pokazują. Z tego wynika, że wystarczy kupić i3-4160 lub i3-6100 i zaoszczędzimy kupę kasy :) Test tak zrównuje procesory, że głowa mała, a minimalny fps jest ciekawą zagadką. Zapewne Pentium G4560 też by dobrze wypadł :)

 

Edit: Walker zauważył ciekawą rzecz, która mi umknęła tj. min. fps jest wyższy na procesorach AMD, bo te mają więcej rdzeni. W stawce nie ma żadnego Intela 6C i 8C, co mogłoby dać lepszy obraz wyników.

Czemu porównujecie R7 1800X z I7 7700K i innymi 4 rdzeniowcami?

 

Bo niektórzy nadal chcą Ryzeny porównywać z procesorami przeznaczonymi do gier tj. 4C/4T, 4C/8T.

Dla mnie to porównanie już przestało mieć sens po ukazaniu się testów.

 

Nie ma sensu wspominać o układach Intela za gruby hajs, bo wiadomo, że tam się ostro przepłaca jeśli priorytetem są gry. Jednak Intel nie postuluje tego, że są do tego przeznaczone, ot taka różnica.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej chwili powrót do AMD nie ma sensu jeśli jesteśmy graczem i tyle.

Czy osobom pracującym na komputerach to się opłaci to osobna kwestia.

Ja mam nadzieję że Ryzen wpłynie na ceny 5960X i jak odkupię swoją stację to właśnie z takim prockiem.

Chwilowo Ryzen jest zbyt niestabilny pod względem osiągów żebym brał go pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

No a kiedy jakieś konkretne testy R7 1700x i 1700?

 

A co ja mam zrobić jak potrzebuję uniwersalnego procesora który będzie do pro i do gier mam wybierać czy chce 1800X czy 7700K? To trochę nie sprawiedliwie bo po pracy chciałbym sobie zagrać za taka kasę którą zapłaciłem za mobo cepa i kartę i mieć dużo FPS i wiedzieć, że za parę lat nie będę musiał się martwić o wymianę lub męczyć się kurde kupiłem cepa za ponad 2 kafle a muszę ustawiać ustawienia i patrzeć na żółte cyferki w rogu. 

Jaka jest alternatywa na to ?

Link to post
Share on other sites

 

 

co ja mam zrobić jak potrzebuję uniwersalnego procesora który będzie do pro i do gier mam wybierać czy chce 1800X czy 7700K?
 

Dlaczego akurat 1800X skoro różni go od 1700X i 1700 tylko taktowanie ?

Testów Ryzenów jest już całkiem sporo w necie, przepatrz, porównaj osiągi i sam zadecyduj czy ważniejsze jest pro czy gry. I czy oprogramowanie którego chcesz używać faktycznie działa lepiej na Ryzenie bo to też nic pewnego. Są zadania Pro jak obróbka zdjęć w Photoshopie które na Ryzenie jest na poziomie i5 6600K czyli słabo.

Link to post
Share on other sites

 

Dlaczego akurat 1800X skoro różni go od 1700X i 1700 tylko taktowanie ?

Testów Ryzenów jest już całkiem sporo w necie, przepatrz, porównaj osiągi i sam zadecyduj czy ważniejsze jest pro czy gry. I czy oprogramowanie którego chcesz używać faktycznie działa lepiej na Ryzenie bo to też nic pewnego. Są zadania Pro jak obróbka zdjęć w Photoshopie które na Ryzenie jest na poziomie i5 6600K czyli słabo.

 

 

 

Posiadając 1700 osiągnę 4.2Ghz używając do tego Fortisa 3?

Wszystko jest ważne no ale właśnie pada pytanie co jest ważniejsze.

 

Ogólnie potrzebuję procesora do obróbki zdjęć, filmów od 1080 do  4k pliki mają od 40GB do 100GB, praca z dźwiękiem i tu mnie zastanawia jak będzie pracował interfejs audio na procesorze od AMD bo nie ma żadnych informacji, chciałbym też, żeby ten procesor miał bardzo dobre osiągi w grach.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

To trochę nie sprawiedliwie bo po pracy chciałbym sobie zagrać za taka kasę którą zapłaciłem za mobo cepa i kartę i mieć dużo FPS i wiedzieć, że za parę lat nie będę musiał się martwić o wymianę lub męczyć się kurde kupiłem cepa za ponad 2 kafle a muszę ustawiać ustawienia i patrzeć na żółte cyferki w rogu. 

Jaka jest alternatywa na to ?

 

Kup osobno konsolę do gier i peceta do pracy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według tego testu z youtube udało się podkręcić 1800X do 4.0Ghz, 1700X do 4.0Ghz i 1700 do 3,9Ghz.

Na legitreviews 1700 poszedł na 4.0. Na pclabie kręcili 1800X i osiągnęli prawie 4,1Ghz (dokładnie 4075Mhz). Na purepc do 4,1Ghz ale po solidnym podniesieniu napięcia i 90C pod obciążeniem. Można więc przypuszczać że większe znaczenie ma kwestia na jaki egzemplarz trafisz niż jaką wersje wybierzesz. Różnica w cenie pomiędzy 1800X a 1700 jest gigantyczna i na pewno nie adekwatna do różnicy wydajności i możliwości OC.

 

Link to post
Share on other sites

Kup osobno konsolę do gier i peceta do pracy :)

 

No dobry pomysł, ale nie lubię konsol, może dlatego że jestem przyzwyczajony do gier PC :-)

 

 

Według tego testu z youtube udało się podkręcić 1800X do 4.0Ghz, 1700X do 4.0Ghz i 1700 do 3,9Ghz.

Na legitreviews 1700 poszedł na 4.0. Na pclabie kręcili 1800X i osiągnęli prawie 4,1Ghz (dokładnie 4075Mhz). Na purepc do 4,1Ghz ale po solidnym podniesieniu napięcia i 90C pod obciążeniem. Można więc przypuszczać że większe znaczenie ma kwestia na jaki egzemplarz trafisz niż jaką wersje wybierzesz. Różnica w cenie pomiędzy 1800X a 1700 jest gigantyczna i na pewno nie adekwatna do różnicy wydajności i możliwości OC.

 

 

 

Oglądałem przed chwilą ten film :) ale on tutaj nie chłodzi go powietrzem więc to dodatkowy koszt 400zł... chyba, że się mylę.. i 90C nie uzyskałem ani na Athlonie ani na Phenomie jak on będzie wyglądał za parę lat taki procesor. 

 

Odnośnie wszystkich R7 jeszcze dokładnie nie porównałem, ale twierdzisz, że lepiej brać 1700 kręcić ile dana sztuka może i cieszyć się tańszym 1800x? a resztę kasy przeznaczyć na grafikę i dobre mobo? 

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę że 1700, 1700X i 1800X mogą być tym samym procesorem różniącym się tylko fabrycznie ustawionym mnożnikiem. Skoro dla tej architektury bariera w OC wynosi około 4,2Ghz to nie widzę sensu dopłaty 900zł. Każdy z modeli ma szansę na 3.9-4.2.

Link to post
Share on other sites

No to już schodzę na 1700X tylko że te testy są na  chłodzeniu cieczą a mnie interesuje powietrzem (Fortis3) 

 

Następne generację procesorów pewnie będą pod AM5 wiec mobo i tak do wymiany....

 

Jaką płytę główną najlepiej dać pod R7, nie biorąc pod uwagę Asusa tylko Gigabyte MSI i Asrock i który model?

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

@up ogólnie podstawka ma być na następne 4 lata rozwijana, co potem nie wiadomo, może AM4+/5 i kompatybilność. Co do samych płyt to widzę tylko B350 obecnie na morele, i to całe dwie płyty, więc się nie wypowiem zbytnio, ale raczej bym szedł w Asrock (z MSI, Asus mam złe doświadczenia, a Gigabyte to tylko pod 775 xD).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

AM4, AM4+, AM5, AM5+ itp. (i guess)by jak wczesniej jakąś tam kombatybilność wsteczną zapewniv.

 

A gdybym tak wymienił i7 920tkę na takiego Ryża R7 1700 to dostałbym jakiegoś zauważalnego boosta w gierkach? :E

Edytowane przez Gofruify
Link to post
Share on other sites

Masz już bardzo wiekową platformę więc raczej tak.

Wiekowa ale sie trzyma dzielnie a myslałem nad tym bym wziął coś może z plantacji Ryżu typu R5. Poczekam sobie jeszcze na wyniki niższych modeli.

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to zarówno na 1366 jak i 1156 nadal da się grać, główną wadą tych procków były niskie zegary, a na to lekarstwem jest OC, tym bardziej że kręcą się one zacnie.

Jak podkręcisz takiego i7 920 do 4-4.3 Ghz to różnica między nim a na przykład 6700K nie będzie jakaś dramatyczna, oczywiście będzie ale nie rzędu 50-60 fps tylko raczej góra 5-10 fps.

Warunek to solidne oc platformy X58, bez tego będzie przepaść.

Link to post
Share on other sites

różnica między nim a na przykład 6700K nie będzie jakaś dramatyczna

Jeśli zamierzasz grać w niskim fps na duszącym się gpu to tak.

 

 

Krajzis lubiący wiele rdzeni:

gorszy ~16% od 4770k, na poziomie FX https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i7_od_lga_1366_do_lga_1150?page=0,17

..który traci dziesiątki fps do skajlejków https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,32

 

Przykładów byłoby więcej. Żadne oc nie pomoże.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez przesady, 930 w niektórych testach bije 2500K który wiele osób nadal uważa za idealny do gier i nie ma zamiaru go zmieniać.

Klatki podane ale nie wiadomo czy to maksymalne czy średnie? Nie podano minimalnych a to one przesądzają o komforcie, jak nie ma dropów poniżej 30 to da się grać.

Nie można moim zdaniem porównywać 4790K na 4.5 Ghz z wyżyłowanym do 5 Ghz Kaby, a do 6700K traci raptem 7 fps.

No tragedia po prostu   :D

Ludzie grają na gorszych komputerach, nie dajmy się zwariować, to tylko zabawa a nie sens życia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up ogólnie podstawka ma być na następne 4 lata rozwijana, co potem nie wiadomo, może AM4+/5 i kompatybilność. Co do samych płyt to widzę tylko B350 obecnie na morele, i to całe dwie płyty, więc się nie wypowiem zbytnio, ale raczej bym szedł w Asrock (z MSI, Asus mam złe doświadczenia, a Gigabyte to tylko pod 775 xD).

 

Czemu Gigabyte tylko pod 775? ale np MSI w kartach wypada najlepiej czy to bajka?

 

Wiekowa ale sie trzyma dzielnie a myslałem nad tym bym wziął coś może z plantacji Ryżu typu R5. Poczekam sobie jeszcze na wyniki niższych modeli.

 

Jesli R5 wypadną dobrze to pod pro one raczej nie będą się tak dobrze nadawać tylko pod gry.

 

 

PS

Nikt mi nie odpowiedział na pytanie odnośnie chłodzenia powietrzem bo te R7 na filmie były chłodzone cieczą.

 

 

Jakbyście mieli porównywać 6800k,  6850K, 5820K to który waszym zdaniem wypada lepiej ?

Link to post
Share on other sites

Czemu Gigabyte tylko pod 775? ale np MSI w kartach wypada najlepiej czy to bajka?

 

Mi np. wszystkie płyty MSI padały jak muchy, zarówno pod 775 jak i pod AM2.

 

@walker

GPU też zmienię, narazie myślę nad wymianą CPU+MB+ram na tą chwilę.

Link to post
Share on other sites

Mi np. wszystkie płyty MSI padały jak muchy, zarówno pod 775 jak i pod AM2.

 

Ja zawsze miałem Gigabyte ale dosyć stare płyty na temat Asusa słyszałem słabe opinie (dużo reklamacji) MSI widzę, że też cienko z tego co piszesz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...