Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Na razie i tak jest tradycyjna już tragedia z dostępnością, procesorów brak i w Morelach niewiedzą kiedy będą.

Komputronik twierdzi że będą jutro ale gwarancji nie ma.

Morele miały niby jeszcze dzisiaj rano 1700X ale zniknął w ciągu 5 minut, desperaci chyba wykupili   :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jak to u nas... 

 

Według tych testów na PcLabie najlepiej w grach wypada 6850k jeśli chodzi ilość rdzeni powyżej 4 za nim jest 6800K i dopiero 1800X.

Znalazł ktoś może jakiś test gdzie są wszystkie R7, 6850k, 6800k, 5820k?

Link to post
Share on other sites

Na razie i tak jest tradycyjna już tragedia z dostępnością, procesorów brak i w Morelach niewiedzą kiedy będą.

Komputronik twierdzi że będą jutro ale gwarancji nie ma.

Morele miały niby jeszcze dzisiaj rano 1700X ale zniknął w ciągu 5 minut, desperaci chyba wykupili :rotfl:

Może była jakaś magiczna wyprzedaż za 10zł i się rozeszły jak ciepłe laptopy. Edytowane przez Gofruify
Link to post
Share on other sites

Może była jakaś magiczna wyprzedaż za 10zł i się rozeszły jak ciepłe laptopy.

Z tego co się dowiedziałem od pracownika to dostawca dał du*y.

Najciekawszy z nich Ryzen 1700 ma być podobno dopiero w okolicach połowy miesiąca.

Oczywiście można zakładać że sami nie wiedzą więc mogą się jednak zjawić wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Czemu Gigabyte tylko pod 775? ale np MSI w kartach wypada najlepiej czy to bajka?

Po prostu tylko takowe miałem do testów, MSI pod AM3 nawet dobrze działało, ale lepszy model już kwiczał, Asus Ranger pod 1150 same problemy, mobo z opisu też w lujnie działa (brak grup iommu etc.). Tylko Biostar i Asrock mnie nie zawiodły do tej pory (no i abita i DFI). 

 

 

PS

Nikt mi nie odpowiedział na pytanie odnośnie chłodzenia powietrzem bo te R7 na filmie były chłodzone cieczą.

Nie testowałem, ale raczej temperatury powinny być w miarę dobrze, póki nie kręcisz powyżej 3,8Ghz to masz spokój z tym.

 

 

Jakbyście mieli porównywać 6800k,  6850K, 5820K to który waszym zdaniem wypada lepiej ?

Doliczając cenę płyty to chyba 5820k, ale nadal drożej niż jakby r7 1700 był dostępny (no chyba że byś chciał CF/SLI mieć, ale dalej masz dodatkowe dwa jajka).

Link to post
Share on other sites

jakby kogos interesowal test pod Linuxem dwoch procesorow za 1600zl czyli i7 7700k VS R7 1600 pojedynek krola z zebrakiem ciag dalszy  (warto zwrócić uwage na platforme testow gdzie za karte graficzna posluzyl AMD R9 Fury nano ktos mowil ze radeony radza sobie swietnie w Vulkan? :rotfl: )

 

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-ryzen-1700&num=1

http://i.imgur.com/aGQgPrN.jpg

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale żeby to przeliczyć musimy znać cenę płyt wiec moje pytanie jaka płytę było by dobrze wybrać do R7 (rozumiem że tu nie ma znaczenia do którego modelu) a jaką dać pod 6800k i 5820k? oczywiście z dobra sekcją zasilania bo to rzecz jasna pod OC. czyli wypasiona płyta ale nie za chorą cenę....

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprzedałem 5820K z Extreme4 i Noctua D15 za 2300 zł.

Nówki w tej chwili nie opłaca się kupować skoro używki stoją po ~`1300 zł

Moja sztuka była świetna, 4.5 Ghz na 1.25 V.

Mogę polecić tego Asrocka którego miałem, świetna płyta za małe pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Dobra, skoro jest to temat ogólny o AMD.

 

Przygarnąłem właśnie sobie przed chwilą Phenoma II X4 965 BE z jakąś tam legitną płytą Gigabajta i bodajże Spartanem LT. Ile tam powinienem sobie max temp upatrzyć tak by było bezpieczna i nie stopiło mi tego "kulera"?

Edytowane przez Gofruify
Link to post
Share on other sites

@up 60-70 jak masz lekkie OC do 90 przy mocniejszym

 

OC chyba nawet nie pójdzie bo coś płyta mnie nie lubi i nie pozwala mi zmienić mnożnika, z drugiej strony na sekcji nie ma żadnego radiatorka nawet więc lepiej nie będę próbował.

AMD nie zaleca przekraczania 62 stopni przy codziennym użyciu.

W codziennym to mam rozumiec w spoczynku, przeglądanie internetów czy w ogóle nie przekraczać tej magicznej granicy? x3

 

PS: Cześć Tank <3

Link to post
Share on other sites

OC chyba nawet nie pójdzie bo coś płyta mnie nie lubi i nie pozwala mi zmienić mnożnika, z drugiej strony na sekcji nie ma żadnego radiatorka nawet więc lepiej nie będę próbował.

W codziennym to mam rozumiec w spoczynku, przeglądanie internetów czy w ogóle nie przekraczać tej magicznej granicy? x3

 

PS: Cześć Tank <3

A no w spoczynku powyżej tej magicznej liczby nie powinno być. Also ja tam na gorszej kręciłem fx-4300 to wiesz :x No i kope lat ;)

Link to post
Share on other sites

A no w spoczynku powyżej tej magicznej liczby nie powinno być. Also ja tam na gorszej kręciłem fx-4300 to wiesz :x No i kope lat ;)

Podczas szarży w jakieś tam Wieśki i Tomb Raidery 64 stopni nie przekroczyło co mnie z jednej strony cieszy, z drugiej nie bo sekcja i radiator chipsetu się topi, no ale co mogę marudzić za 4 rdzenie, mobo, chłodzenie i dysk 1TB za łącznie 150zł, kek.

 

No kopę lat, aż dwa lata z sobą nie godeliśmy. :E

Odezwałbyś się na gadulca albo na czym tam x:

Edytowane przez Gofruify
Link to post
Share on other sites

Właśnie sprzedałem 5820K z Extreme4 i Noctua D15 za 2300 zł.

Nówki w tej chwili nie opłaca się kupować skoro używki stoją po ~`1300 zł

Moja sztuka była świetna, 4.5 Ghz na 1.25 V.

Mogę polecić tego Asrocka którego miałem, świetna płyta za małe pieniądze.

 

Eeee to ładnie poszła.. Noctura ma taką samą wydajność jak Fortis 3?

 

Dobra, skoro jest to temat ogólny o AMD.

 

Przygarnąłem właśnie sobie przed chwilą Phenoma II X4 965 BE z jakąś tam legitną płytą Gigabajta i bodajże Spartanem LT. Ile tam powinienem sobie max temp upatrzyć tak by było bezpieczna i nie stopiło mi tego "kulera"?

 

A jaki dokładny model Gigabyte? bo ja też działam na 965. Jaka masz grafikę do tego ?

Link to post
Share on other sites

Eeee to ładnie poszła.. Noctura ma taką samą wydajność jak Fortis 3?

 

 

A jaki dokładny model Gigabyte? bo ja też działam na 965. Jaka masz grafikę do tego ?

970A-DS3, taka śmieszna płyta prześcigająca mego Gibabajta na X58 w posiadaniu UEFI i SATA3. :E

A grafikę wcisnąłem Asusa GTX 550Ti, wystarczy jako drugi PC.

Link to post
Share on other sites

970A-DS3, taka śmieszna płyta prześcigająca mego Gibabajta na X58 w posiadaniu UEFI i SATA3. :E

A grafikę wcisnąłem Asusa GTX 550Ti, wystarczy jako drugi PC.

 

 

A to inna pod DDR 3 ja mam MA790X-UD3P i GTX 650 2GB OC

 

PS

Czyli porównując zagraniczne testy to najlepiej wydajny i opłacalny jest R7 1700    ?

Link to post
Share on other sites

A to inna pod DDR 3 ja mam MA790X-UD3P i GTX 650 2GB OC

 

PS

Czyli porównując zagraniczne testy to najlepiej wydajny i opłacalny jest R7 1700    ?

Teoretycznie, praktycznie to za 2-3 miesiące będzie już stabilnie z sterami i łatkami do gier raczej i wtedy będzie można na spokojnie ocenić.

Link to post
Share on other sites

To jak to jest z tymi Ryzenami, bo śledzę przez palce?

 

Bo czytam na dużych portalach że super w wielowątkowych zadaniach, ale w grach lipa.

A jest pełno nowych testów na YT, gdzie RyZen 1700@4Ghz równa się z i7 7700k@5Ghz w grach

 

 

 

Kto kłamie ?  :D

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że Intel w tym samym budżecie jest (w większości) szybszy w grach (na dzisiaj). Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że w żaden sposób nie są to różnice na tyle wielkie, żeby uniemożliwiały komfortowe granie. Mój i7-4790K podkręcony do 4.6 GHz też potrafi mieć spadki do 60-70 FPS w trudnych momentach gier, a to podobno bardzo dobry procesor do grania. ;) Ba, niedawno jeszcze ludzie radzili do gier wyłącznie i5, bo i7 mało która wykorzysta.
I w większości to nadal prawda.
Ale gry/developerzy/API idą coraz bardziej do przodu, tak samo jak coraz bardziej zaczyna się przydawać coraz więcej rdzeni w wielu zastosowaniach.

AMD z czasem napewno wyjdzie na prostą w grach. Narazie to bardzo dobre procesory, ale zdecydowanie nie dla każdego - i o to głównie jest ból. Każdy myślał, że AMD zniszczy Intela we wszystkim i wg mnie znacznie przesadzili z oczekiwaniami na premierę.

W końcu Intel jedzie na swojej mikroarchitekturze Core już 11 rok, a AMD dopiero zaczyna nowy rozdział.

Sporo jeszcze może się zdarzyć.

Czekamy, obserwujemy, nie kupujemy na premierę.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Na dodatek gdzieś śmignął mi test gdzie testowali RyZeny na 2400mhz i 2666mhz ram i różnice były na poziomie 10%.

 

 

@Rez

Tak tak, jestem tego w pełni świadomy, natomiast zastanawiam się skąd ta przepaść i takie OGROMNE różnice w testach, na niektórych stronach Intel bywa 50% szybszy od AMD w grach. Czyżby Intel coś kasiorką sypnął ?  :D

 

Poczekamy na refresh Ryzena i skierowanie oczu programistów gier na 6+ cores. Może sterownikami / biosami też coś AMD nadgoni. Ostatnio przeszekdłem na nowe Crimsony i mega boost do FPS był , więc coś tam pisać potrafią.

Link to post
Share on other sites

@up różnic przynajmniej na poziomie 10% to raczej przy takim skoku prędkości nie powinno być, póki co i tak trzeba czekać na prawilne kompatybilności z Ryzenem (dopiero jest jedna firma co oficjalnie wspiera 3000Mhz przy tej architekturze). A co do testów, to zależy od metodologi, jak wrzuciłeś filmik od Joker Productions to tam masz np. Rise of the Tomb Raider i tam Benchmark można powiedzieć nie jest równy, raz masz w danej scenerii 200fps innym 160 etc. jest dużo zmiennych i to nie zależnych tylko od procka.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że na to odpowiedzi nawet nie do końca znają sami programiści gier na dzień dzisiejszy. Np. mnie bardzo zaskoczyły wyniki R7 1800X w Wiedźminie 3 (Novigrad) na purepc. Praktycznie na identycznym poziomie co FX-8350! A Intele oczywiście daleko z przodu. No coś tu ewidentnie nie gra i narazie niewiem co (zwłaszcza że na innych stronach wyniki w W3 są w porządku).
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...