Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

1500x nie wyszedł u Liptona aż tak słabo w testach, ogarnijcie się.

Ale też nie aż tak dobrze aby rozwiać moje wątpliwości co do procka w nowym PC.

Jak myślicie do casualowego grania w World of warcraft, battlefield 1 i overwatcha plus czasami jakas obróbka grafiki i zdjęć a zimą montaż filmów z nart. Czekałem na ryzena 5 a poza nim biorę pod uwagę i5 7500 oraz jeżeli do takich zastosowań warto dopłacać do mobo, cooler odblokowanego i5 7600K.

Co tu wybrać?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

To które można brać pod uwagę?

Co by nie mówić Lipton ma dobrą metodykę testów.

To, że nie dorównują intelowi w grach było do przewidzenia, ale w wielu przypadkach im dorównują, lub nieznacznie ustępują, no ale zapomniałem, że nagle wszyscy grają tylko w wiecha 3 i tomb raidera. ;)

Link to post
Share on other sites

 

wyśmienicie nawet zarysował się powstał wyraźny podział procesory ,,dobre i beznadziejne,, AMD jak jeden mąż równo grzeją dół tabeli jak za starych dobrych czasów odwróć tabele AMD na czele

 

http://i.imgur.com/GwBrFlg.png

ale gdzie jest ten 52% wzrost IPC Failzenow 2.0 względem pierwszej generacji w Buldozenow ? bo w grach ciężko znaleźć głupie 5% do starych FX ^^

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Masz świadomość, że było to testowane z GTX1080, który to ma problemy ze sterownikami przy Ryzenie?

ahaaaa nowa piosenka teraz za slaba wydajnosc Failzenow odpowiada jedna z najlepszych kart graficznych na rynku GTX1080 mokry sen wielu graczy ehhhhhhhh

 

a wcześniej to co ,,zaniżało wydajność,, windows10? niedopracowane biosy? przestarzałe gry ? jutro co będzie przyczyna żenującej wydajności w grach wtyczka USB od klawiatury/myszki powodujace spadki FPS ? czy działający paint w tle ?

 

 

mnie bardziej zastanawiają bardzo niskie zegary Failzenow 4x rdzeniowych dlaczego tutaj nie pojawiły się wysokie taktowania powyżej 4,0+ out of box ;) jak jestem w stanei zrozumiec 3,0-4,0 na 8C 16T modelach tak dlaczego rowniez takie taktowania posiadaja modele 4c 8t ?

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

średnie fpsy są złym pomysłem - powinni dawać również minimalne. Jeżeli masz monitor FHD 60 Hz to czy minimalnie masz 70 klatek czy 80 nie ma większego znaczenia.

Ryzeny mają w większości gier wydajność zablokowanych i5 - czy to jest źle? Pewnie zależy od konkretnego przypadku.

Link to post
Share on other sites

A dla mnie te wszystkie metodologie testów o kant rozbić. Dla mnie jako osoby grającej w multi BF1 nic te wyniki nie dają. Bardziej rzeczywisty obraz by powstał, gdyby test polegał na tym że ogrywane są mapy w multi (najlepiej na podboju, ogromne mapy) przez kilka rund. W tym czasie rejestrowany jest cały czas fps,, wtedy mamy możliwość dokładnej oceny minimalnej, średniej i maksymalnej liczby klatek. Jak ktoś gra w multi to dobrze wie że bardziej liczy się stały poziom klatek, szczególnie w strzelankach. Chciałbym właśnie zobaczyć takie testy, moim zdaniem będą bardziej wartościowe dla nas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tych bezsensownych porównań. Architektura intela jest na rynku od dobrych 10 lat?(na oko)
Ryzen jest jednak nową architekturą i wbrew pozorom nie jest taka sama jak intelowska więc warto brać to pod uwagę. Z czasem ryzen MOŻE zyskać na wydajności w grach.

PS.: Sterowniki do GeForców faktycznie mają jakieś problemy z ryzenami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ryzen jest jednak nową architekturą i wbrew pozorom nie jest taka sama jak intelowska więc warto brać to pod uwagę. Z czasem ryzen MOŻE zyskać na wydajności w grach.

No i w tym jest problem, bo reszta zależy od programistów :D, a jeżeli Intel sypnie hajskiem to raczej nie zobaczymy powrotu AMD w gierkach. 

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

Panowie mam pytanko:

 

Jak oceniacie Ryzena 1600X w stosunku do i5 7600K?

Nie ukrywam, że zastanawiam się nad zmianą swojego Haswella I5 4460 na coś nowszego, do tej pory byłem praktycznie zdecydowany na I5 7600K, jednak zacząłem zastanawiać się też nad Ryzenem 1600X....

Jak myślicie ten CPU ma jakiś potencjał w dłuższej perspektywie?

Warto sobie nim głowę zawracać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...