Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

8 godzin temu, dodo napisał:

 

Nikt się nigdy to tego nie przyznał w przeszłości i zapewniam, że nikt nigdy tego nie zrobi w przyszłości i to wychodzi poza branżę gier. 

 

 

Zrobili co mogli zrobić w kwestii oddalenia premiery i naprawienia gry, ciśnienie musiało być ogromne, że zdecydowali się ją wydać.

To nie jest firma rozrywkowa przyjmująca zlecenia pro bono aby uszczęśliwiać ludzi i uczynić świat wesołym miejscem. Główny ich cel to zarabianie pieniędzy.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że CDPR nie prowadzi działalności charytatywnej, a podobnie działa cała branża. Dla mnie nieładne jest to, że budują PRowo wizerunek cool guya w branży zdominowanej przez zachłanne korpo, ale jednocześnie, żeby podbić wyniki, sprzedają konsolowemu chłopstwu najpierw nowe GTA VI (w materiałach promocyjnych), a później dostarczają już betę Vice City na płytach... Dlatego też zbierają słuszny wpierdziel moralny na reddicie i innych mediach od ludzi, których oszukali.

 

Edytowane przez 7ym0n
Link to post
Share on other sites

A ja Panocki pograłem wczoraj łączenie 2-3 godzinki i o dziwko większych bugów jak ten ze skrzynką czy niewielkich graficznych na razie nie uświadczyłem... ale to dopiero początek:) ewidentnie jeszcze 2-3 miesiące zanim to jako-tako połatają.. "papierowe premiery" zarówno softu jak i sprzętu to od tego roku już chyba będzie standard.:]

 

PS.

R7 1700 3,9

1070 OC

40-50FPS... 1080p ULTRA preset, ale na szczęście bez dropów da się grać.

PS.2 A słyszałem, że jak się Afterburnera wyłączy to już całkiem płynnie.:rotfl:

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, dodo napisał:

Dźwięk trzeszczy

 

Miałem tak na początku, musiałem w ustawieniach karty dźwiękowej odznaczyć którąś technologię upiękniania i przestało (chyba PCM ale sprawdzę Ci którą jak będę w domu).

 

Ja wczoraj wziąłem urlop (urlop na granie pierwszy raz od narodzin młodego) i już jestem w drugim akcie ale to na pewno gra na więcej niż raz. Na 1080 Ti przy presecie ultra (i 1080p) mam 60-70 fps więc jest miodzio. A wygląda pięknie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

U mnie to w ogóle jakaś anomalia, użycie cpu ledwo 55% a gpu 85% przy dreptaniu po ulicach Night City. Mocny stuttering momentami i dropy do 20 fps a po chwili w tej samej lokacji 60 fps :wariat:

 

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak mocno zwalona optymalizacja... U mnie nie było do tej pory takich problemów, ale wyszedłem tak naprawdę dopiero poza pierwsze zadanie po prologu korpo, więc pewnie wszystko przede mną. Do tej pory miałem bardzo pozytywne wrażenia co do wersji na PC :)

Edytowane przez 7ym0n
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Szarik napisał:

Gra wrzucona na ssd a działa płynniej przy opcji wyłączenia wydajnego dysku, nie kumam nic z tego.

 

Też tak mam, w zasadzie od samego początku.

Gierce coby nie mówić sporo brakuje dopieszczenia. W zasadzie jak teraz patrzę, to premiera powinna być gdzieś w maju 2021 - wtedy pewnie byłoby lux (a nawet wtedy jeszcze by się sporo do załatania znalazło - bo najlepsi testerzy, to i tak gracze).

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja to mam mieszane uczucia po tych dwóch godzinach gry,  czy poczekać do wiosny zmienić GPU na takie z "płomykami" i ograć dopiero wtedy jak to połatają, czy ogrywać dalej - bo nie powiem sama fabuła wciąga... o dziwo polski dubbing też lepiej wypada niż podejrzewałem. 

Link to post
Share on other sites

Ja popatrzyłem sobie na różnicę pomiędzy rt, a bez. Owszem jest, ale gra bez rt wygląda bardzo dobrze - ogrywaj. Z bajerami ograsz kiedyś inną ścieżką. Jak wyszedł W3, to też mało kto miał pc aby go na ultra odpalić - grało się na medium i było cacy, potem przyszedł nowy sprzęt i ograło się na ultra :)

 

Ja ogrywam teraz na rx580 - czyli gpu w zasadzie zupełnie się do tego nienadającym - ale mam ~40fps (z dyn. res cas nawet ~55fps) na HIGH więc aż tak źle nie jest :)

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Chyba tak zrobię, tym bardziej ze sama wydajność jest jak dla mnie wystarczająca, nie chcąc wczytywać się w fabułę nie oglądałem zbyt wiele materiałów - wybrałem pierwszego lepszego z brzegu Nomada...:), btw. to sterowanie pojazdami to rzeczywiście porażka, ja wiem, że większość oczekiwała mechaniki a la GTA V - co nie będzie miało miejsca,  ale to to jest do poprawy.

Link to post
Share on other sites

A ja wam powiem, że walę w te bugi i problemy. Skończyłem Akt 1 i Cyberpunk wessał mnie totalnie swoją historią, nie będę mówił co i jak oczywiście, ale osobom które jeszcze nie zaczęły gry mogę powiedzieć, że fabuła rozkręca się i to mocno. Ostatnia misja 1 aktu wprowadzająca do 2 aktu to bite 3 godziny akcji. Tak, 3 godziny, od 10:30 do prawie 14, tyle trwała ta misja od początku do końca, wraz z mini prologiem do 2 aktu bez skipowania dialogów.  BARDZO DŁUGO a zleciało jak 30 minut. No, czuć tutaj kunszt scenarzystów z CDP. Obawiałem się fabuły i pierwsze godziny mnie w tym utwierdziały, ale teraz nie mam już złudzeń, że fabuła to jest/będzie BARDZO MOCNY punkt CP2077.

 

Skupcie się na fabule, wtedy te śmieszne glitche z teksturami przestają mieć pierwszorzędne znaczenie. W powyższej misji nawet najmniejszy bug mi się nie pojawił nie ujmując nic z czerpania przyjemności z rozgrywki. Co innego jak się gra, a co innego jak się błąka po mieście i wytęża wzrok na każdy budynek, krzak, kamień czy NPC w poszukiwaniu glitchów. No,chyba że to błędy bardzo poważne, uniemożliwiające rozgrywkę. No to wtedy niestety jest jak jest. Ja na taki jeszcze nie natrafiłem.

 

 

 

Swoją drogą, propo spoilerów: UWAGA PONIŻEJ

Jeżeli zacząłeś AKT 2, śmiało możesz przeczytać to co poniżej w spoilerze.

Spoiler

Czuję lekki zawód, że Redzi w trailerach i przedpremierowych pokazach zaspoilerowało śmierć Jacki'ego. Myślałem, że jednak się z tego wykaraska. Wychodzi na to, że pokazali wiele scen z kluczowych momentów końca 1 aktu, szkoda. 

 

Swoją drogą od początku wiedziałem, że ten Dexter to zwykła ku*wa i się nie myliłem. Dobrze, że go sprzątnęli.

A wątek morderstwa starego (kurde, wyleciało mi ze łba nazwisko, wiadomo o kogo chodzi) przez młodego i zdrada jego Ochroniarza, żeby uratować V (jeszcze nie wiem, dlaczego to zrobił) i do tego wpleciony wątek Johnego Silverhanda z zamachem sprzed 50 lat. No, czuć tutaj kunszt scenarzystów z CDP

Ale.... nie wiem, czy nie za szybko gracz dowiaduje się, że V długo nie pożyje. Szkoda, bo już można się domyślać jak to się wszystko skończy, skoro V umrze...drugi raz, tym razem chyba na prawdę.

 

A jeśli chodzi o Silverhanda, to nie wiem, czy taki był zamiar redów, ale jeśli pierwsze wrażenie tej postaci miało sprawić, by gracz wziął Johny'ego za kawał skur***na, to się udało. Nie przyjemna postać, ale bardzo charakterystyczna.

 

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Ja to mam mieszane uczucia po tych dwóch godzinach gry,  czy poczekać do wiosny zmienić GPU na takie z "płomykami" i ograć dopiero wtedy jak to połatają, czy ogrywać dalej - bo nie powiem sama fabuła wciąga... o dziwo polski dubbing też lepiej wypada niż podejrzewałem. 

No ja miałem podobną rozkminę tym bardziej że lubię "maksować" dobre RPGi. Chyba jednak zrobię sobie speed runa przez sam główny wątek na normalnym poziomie trudności bo zapowiada się ciekawie a spoilerów nie zniosę. Przy następnym podejściu będę na spokojnie robił co się tylko da. Ale to dopiero jak poprawią bugi i wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Szarik napisał:

U mnie to w ogóle jakaś anomalia, użycie cpu ledwo 55% a gpu 85% przy dreptaniu po ulicach Night City. Mocny stuttering momentami i dropy do 20 fps a po chwili w tej samej lokacji 60 fps :wariat:

 

Mówiłem, ja mam tak od początku, jedynie w zamkniętych pomieszczeniach jest elegancko. Optymalizacja leży i się śmieje. U niektórych na takim settingu jak mój dlss wogóle nie działa.

 

2 godziny temu, dan-mark napisał:

Swoją drogą, propo spoilerów: UWAGA PONIŻEJ

Jeżeli zacząłeś AKT 2, śmiało możesz przeczytać to co poniżej w spoilerze.

  Pokaż ukrytą zawartość

Czuję lekki zawód, że Redzi w trailerach i przedpremierowych pokazach zaspoilerowało śmierć Jacki'ego. Myślałem, że jednak się z tego wykaraska. Wychodzi na to, że pokazali wiele scen z kluczowych momentów końca 1 aktu, szkoda. 

 

Swoją drogą od początku wiedziałem, że ten Dexter to zwykła ku*wa i się nie myliłem. Dobrze, że go sprzątnęli.

A wątek morderstwa starego (kurde, wyleciało mi ze łba nazwisko, wiadomo o kogo chodzi) przez młodego i zdrada jego Ochroniarza, żeby uratować V (jeszcze nie wiem, dlaczego to zrobił) i do tego wpleciony wątek Johnego Silverhanda z zamachem sprzed 50 lat. No, czuć tutaj kunszt scenarzystów z CDP

Ale.... nie wiem, czy nie za szybko gracz dowiaduje się, że V długo nie pożyje. Szkoda, bo już można się domyślać jak to się wszystko skończy, skoro V umrze...drugi raz, tym razem chyba na prawdę.

 

A jeśli chodzi o Silverhanda, to nie wiem, czy taki był zamiar redów, ale jeśli pierwsze wrażenie tej postaci miało sprawić, by gracz wziął Johny'ego za kawał skur***na, to się udało. Nie przyjemna postać, ale bardzo charakterystyczna.

 

Johny póki co wydaje się być psycholem, ale znając redow postac będzie dużo głębsza niż się wydaje, po prostu trzeba pchnąć fabule (ale u mnie czas na poboczne aktywnosci). Poza tym redzi chyba specjalnie go nam tak przedstawili bo w końcu przez niego możemy umrzeć, a on może dzięki nam zyskać nowe życie przejmując nasze ciało.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale na chwilę obecną osobiście nie podzielam jakiegoś wielkiego entuzjazmu. Wręcz przeciwnie, po ok. 10 godzinach zabawy moim zdaniem gra pozostawia wiele do życzenia, już pomijając liczne błędy bo to można łatwo naprawić. Gra jest ewidentnie niedokończona. O wątku fabularnym nie będę się zbyt wypowiadał, bo daleko nie zaszedłem. O optymalizacji też mi ciężko coś dorzucić biorąc pod uwagę że gram na 4 letnim GTX 1060. Na absolutnym minimum w 1080p gra wyciąga jakieś 45-50 klatek, czasem sięga magicznych 60 jeśli nic się wokół nie dzieje. Jak ktoś się pogodzi z 30 klatkami to idzie pograć na wysoko-średnich ustawieniach, przy wyłączeniu najbardziej obciążających ustawień gra sięga 35-45 klatek.

 

Poza questami w konkretnej lokacji, podróżowanie po Night City trochę przypomina chodzenie po muzeum gdzie, owszem, można podziwiać otoczenie i oglądać starannie przygotowane wystawy ale pod żadnym pozorem niczego nie wolno dotykać. Brakuje interaktywnych elementów z światem, brak jakichkolwiek minigier, można najwyżej brać udział w nielegalnych walkach ulicznych, które akurat są całkiem przyjemne. NPC na ulicach to obecnie jedynie zapchajdziury które chodzą z punktu A do punktu B, jeszcze nie spotkałem żadnego randomowego NPC który by oferował cokolwiek więcej niż odpowiedź zamykającą się w jednym zdaniu. Brakuje nawet tak podstawowych lokacji jak fryzjer czy możliwość zmiany wyglądu po rozpoczęciu gry. Można sobie najwyżej kupić jedzenie lub napój, i to tylko w automacie bo z jakiegoś powodu lokalni uliczni sprzedawcy postanowili że nie będą obsługiwać naszego bohatera. Jak na tak wielką metropolię jaką jest Night City które powinno tętnić życiem, to naprawdę mało się dzieje. Chyba że ktoś chce zostać superbohaterem to na mapie mamy dużo znaczników gdzie można pomóc NCPD, od czasu do czasu w ramach podziękowania za ocalenie ich usłyszymy "dziękuję", ale to nie zawsze. Pościgi policyjne to na chwilę obecną jakieś nieporozumienie. Policjanci pojawiają się znikąd wokół postaci dopóki nie uciekniemy ileś tam metrów. O interwencji policji jak z intro można zapomnieć.

 

Po 20 minutach grania lądujemy w tym samym miejscu bez względu na jaką ścieżkę wybraliśmy, mam nadzieję że w późniejszych etapach gry to ma jakieś większe znaczenie i będzie warto wypróbować wszystkie 3 ścieżki. Po pierwszych wrażeniach z gry wydaje mi się że CDPR dużo naobiecywało a koniec końców nie było w stanie tego zrealizować i z dużej chmury spadł mały deszcz. Mam nadzieję że się mylę, ale jeśli ktoś się spodziewał prawdziwego RPGa to może się nieco zawieść, bo gra na chwilę obecną bardziej przypomina grę akcji z rozbudowaną fabułą. Być może przynajmniej ten element będzie mocno bronił tytułu.

 

W ramach bonusu po tym wylewie, Trauma Team bawiący się w egzorcystów :D.

 

Spoiler

trauma.thumb.png.49abd269eb055a6dda59ed0d743adb17.png

 

 

 

 

Edytowane przez Vortavor
błędy
  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ano, Redzi wzięli się na grę osadzoną w brudnej pankowej przyszłości to mają. Wiesiek był grą w zasadzie, no już szczególnie część pierwsza - słowiańską, skierowaną bardziej do graczy na starym kontynencie. Tu sięgała do korzeni, tu była rozumiana, tu w zasadzie nie miała sobie równych.

CP jest już inną grą, skierowaną do innych odbiorców - fan fantasy, magii i miecza będzie się w świecie CP czuł obco - przynajmniej ja tak mam, a z Wiedźminem (wszystkim: opowiadaniami, książką, filmem, grą) nie mam problemu.

Nie mogę powiedzieć, że CP jest złą grą. Nie, to bardzo skomplikowana, złożona gra, ale coś czuję, że nie jest ona dla mnie i mi podobnych.

2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Chyba jednak zrobię sobie speed runa przez sam główny wątek na normalnym poziomie trudności bo zapowiada się ciekawie a spoilerów nie zniosę. Przy następnym podejściu będę na spokojnie robił co się tylko da. Ale to dopiero jak poprawią bugi i wydajność.

 

Pamiętam, że dokładnie tak samo podszedłem do Wiedźmina 3 po premierze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...