Skocz do zawartości

Nowe przepisy dot. prawa jazdy


Recommended Posts

Ale co to za kierowca, który ruszyć nie umie?

 

kiepski :D , jak jeszcze chodziłem na kurs to panienka na nowym aucie (suzuki swift) uczyła się ruszać 2 godziny i tak się nie nauczyła :) , a w Krośnie takich najczęściej oblewają już na placu, niektórzy nawet do auta nie siedli bo wyłożyli się już przy obsłudze samochodu :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Po prostu nie każdy nie nadaję się na kierowcę i tyle.Trzeba się z tym pogodzić.W dzisiejszych czasach się już tak utarło że każdy musi mieć prawko za wszelką cenę. I potem tak to wygląda że nie którzy zdają po 8-10 razy aż za którymś razem i się uda.Ale potem to widać na drogach jak nie którzy kierowcy się zachowują. Jak ja robiłem 2 lata temu prawko to trochę gadałem sobie z instruktorem o tym i mi opowiadał że sam miał dużo przypadków kierowców którzy po 30 h praktyki nie wyjechali jeszcze z placu na miasto bo tak sobie "radzili" za kółkiem.Sam osobiście się nie uważam za jakiegoś idealnego kierowcę ale jak niekiedy widzę przestrzeganie przepisów przez innych kierowców i co najważniejsze na ich kulturę jazdy to nóż w kieszeni się otwiera.

Link to post
Share on other sites

Ja i tak uważam że zdanie prawa jazdy jest stanowczo zbyt banalne.

 

Teoria, kto twierdzi że jest cieżka to w życiu nie powinien prowadzić.

Teorii nawet uczyć się nie trzeba, wystarczy zapamiętać obrazek i które A,B,C,D wybrać i obejdzie się bez znajomości pytań, na pierwszy ogień zmieniłbym to na losowe wszystko i więcej odpowiedzi jeszcze.

 

Dwa, praktyczny egzamin powinien być ciut bardziej skomplikowany, ale tutaj nic nie zdziałamy, dodałbym tylko że po zdaniu teorii można prowadzić auto z najbliższą rodziną która posiada prawo jazdy (niczym w Belgii), człowiek by się dobrze oswoił z autem i ruchem, a i zdać byłoby łatwiej.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

A moda na prawo jazdy nadal trwa. Robi teraz każdy kto może czy mu potrzeba czy też nie. Gdzie się nie spojrzy (w Krakowie) tam pojazd z "L" na dachu. Instruktorzy już nie mają gdzie wciskać kolejnych kursantów, tłumy przewijają się przez WORD-y tudzież MORD-y. Biznes się kręci. Myślałem, że się zrobi luźniej na drogach od stycznia, a tu jak zwykle.

 

Trochę poza tematem... Może ktoś się interesuje dowodami osobistymi? Podobna sytuacja z ich wprowadzaniem. Co najlepsze, komputery wykupione (i serwisowane), pracownicy przeszkoleni i wszystko stoi od jakiegoś czasu. Te kompy za kilka lat to wiadomo do czego się będą nadawać zanim to dojdzie do skutku... Ale to będą nowe przetargi, nowe przekręty, kolejna kasa do wydania przez nasz bogaty kraj.

Link to post
Share on other sites

Ja też zrobiłem, bo 18 mam, kasa była, czas w wakacje też, a chciałem jeszcze na starych zasadach ;)

 

Mimo, że auta narazie własnego mieć nie będę, bo dojazd do szkoły ogarniam busem, to nigdy nie wiadomo kiedy będzie nagle prawko potrzebne, gdy nie będzie czasu na to :P

 

Tak to raz w tygodniu albo i częściej jadę rodziców autem do dziadków, teraz po cmentarzach pojeździłem i nie czuje się przez to gorszy, że inni też mają prawko, bo "jest moda" :D

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Ja też zrobiłem, bo 18 mam, kasa była, czas w wakacje też, a chciałem jeszcze na starych zasadach ;)

 

Mimo, że auta narazie własnego mieć nie będę, bo dojazd do szkoły ogarniam busem, to nigdy nie wiadomo kiedy będzie nagle prawko potrzebne, gdy nie będzie czasu na to :P

 

Tak to raz w tygodniu albo i częściej jadę rodziców autem do dziadków, teraz po cmentarzach pojeździłem i nie czuje się przez to gorszy, że inni też mają prawko, bo "jest moda" :D

 

Jesteś młody, nawet wskazane zrobić sobie prawo jazdy.

Natomiast dziwi mnie trochę, że kobiety (niektórzy mężczyźni zresztą też) dawali sobie rade całe życie bez prawa jazdy, a teraz im się jednak przypomniało, że warto zrobić... (często widzę szczególnie panie około 40 lat w L). W zasadzie nie mam nic przeciwko tylko szkoda, że wszyscy robią na raz i wygląda to jak wygląda. Szkoły jazdy zbierają żniwo i wymyślają "przyspieszone" kursy czy co tam jeszcze, żeby nachapać się póki można.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Próbowałem tych testów na internacie i poszło mi na 50% haha, dałem te same testy mojemu tacie, który, uważam że jest świetnym kierowcą z wieloletnim doświadczeniem (bardzo dużym) i znając wszystkie przepisy miał 70 coś procent, dlatego warto zadać to pytanie: co za idiota to wszystko wymyślił?!?!

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam prawko od ponad 2 lat i próbowałem rozwiązywać te testy , pierwsza próba bum niezaliczone. Dopiero udało mi się zaliczyć za 3 razem i to ledwo ledwo. Uważam te nowe rzeczy związane z prawkiem za totalną bzdurę , chyba gdzieś był artykuł ze zdawalnością ogółem bieda z nędzą w jakiś miastach średnio zdawało 5-15% osób :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...