Skocz do zawartości

Nowe przepisy dot. prawa jazdy


Recommended Posts

Gość darkatraz

Trzymajcie kurs na prawo jazdy kat B 2013.

http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/testy2013/index.html#idCourse=148

 

Jestem ciekaw jak Wam pójdzie. Test można zrobić tylko raz i wklejamy własne wyniki jako dowód czy się zaliczyło lub nie (screeny).

http://img705.imageshack.us/img705/5097/24554534.png

 

EDIT: Danny świetny filmik :D :D

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Ja też miałem 3 błędy, ale bardziej punktowane :P

 

Jednak nie przejmuję się tym, bowiem jeden wynikał z niedoczytania pytania, a pozostałe dwa były nieżyciowe :P Np. wyprzedzanie rowerzysty - pytanie było o odległość 1m, a ja pamiętałem że 1m to do pieszych, a do reszty ma być do bezpieczna odległość... w praktyce jest jakaś różnica? %-)

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Świetne pytanie to było w sprawie blokad, że nie potrzeba dźwigowego (czy jakoś tak) by przejechać. Jak byk na zdjęciu widać było, że blokady są opuszczone, a bez jego zgody nie zostaną podniesione do góry.

 

Taka mała ciekawostka. Wszystkie filmiki były oparte o infrastrukturę Szczecina :D :D Więc poznaliście kilka miejsc w Szczecinie :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

No właśnie - ja pamiętam 130 na autostradzie i na tym pytaniu dałem się złapać.

 

 

Kto poza benym na autostradzie jeździł przepisowo?

 

Szczerze, ja :) - rzadko mam więcej niż ~140. Jeśli jadę szybciej, to tylko chwilę lewym pasem, aby kogoś wyprzedzić i wracam na prawy pas. Jakoś nigdy mnie kopyto nie swędziało jak widziałem odcinek lepszej drogi %-)

 

A "C" to sam przecież wiesz Kuba jak się jeździ ;) - i też człowiekowi nie przeszkadza.

 

//szerokości

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autostrady powinny być i tak IMO z podwyższonymi limitami. Te 160km/h nikomu by nie przeszkadzało.

 

No ale na "C" to masz odgórny kaganiec w aucie założony, tego nie przeskoczysz.

 

//jak najmniej spotkań z "turbojadami". Jak to w TV usłyszałem to mało nie padłem.

Link to post
Share on other sites

 

Kto poza benym na autostradzie jeździł przepisowo?

 

:D  

 

 

Od kiedy na autostradzie jest 140?

 

od stycznia 2011

 

 

Autostrady powinny być i tak IMO z podwyższonymi limitami. Te 160km/h nikomu by nie przeszkadzało.

 

imo powinno być jak w Niemczech, jak jest dobra droga, można jechać ile się chce, a jak ktoś się snuje poniżej setki to won na lokalną

 

"C" ?

Link to post
Share on other sites

 

imo powinno być jak w Niemczech, jak jest dobra droga, można jechać ile się chce, a jak ktoś się snuje poniżej setki to won na lokalną

Tak też nie jest. W Niemczech tylko część dróg nie ma żadnego ograniczenia prędkości. Większość ma zmienne, wyświetlane na tablicach informacyjnych, dostosowane do aktualnych warunków.

 

 

"C" ?

Kategoria prawa jazdy "C" :P

Link to post
Share on other sites

tak, tylko autostrady i tyle wystarczy

No właśnie nie, w Niemczech tylko część autostrad nie ma nałożonego kagańca na kierowców (w poprzednim poście tego nie doprecyzowałem). Reszta jest objęta restrykcjami dostosowującymi prędkość maksymalną do aktualnych warunków.
Link to post
Share on other sites

O ile na szczęście mam to juz za sobą, to uważam nowe przepisy za... co najmniej zabawne. Ewidentnie ktoś musiał czerpnąć z tego korzyści i przypuszczam, że szybko wrócą do starych, szczególnie, jeżeli spadnie zdawalność i popyt. Dawniej odpowiadało się na kilka pytań typu "jaki to znak?", przejeżdżało jedną uliczkę, skręcało i cofało na egzaminie (o ile w ogóle...) i to był cały egzamin, a jakoś ludzie jeździć do dziś umieją, nawet powodują mniej wypadków od narwanych młodzików (oczywiście nie chciałbym szufladkować, bo osobiście nie do tego służy mi samochód xP).

 

Tak btw. w Europie polskie autostrady są najszybsze obok bodajże Belgii albo Bułgarii (pomijając ofkors te bez ograniczeń w Niemczech), bo wszędzie jest ograniczenie 130/h lub mniej, a u nas 140. Nawet w Niemczech przepisy dot. autostrad z ograniczeniem dotyczy 130km/h.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

 

No właśnie nie, w Niemczech tylko część autostrad nie ma nałożonego kagańca na kierowców (w poprzednim poście tego nie doprecyzowałem). Reszta jest objęta restrykcjami dostosowującymi prędkość maksymalną do aktualnych warunków.

 

tego nie wiedziałem, dzięki

btw jak niemcy zakładają ograniczenia to nic dobrego nie wróży 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Niemcy strasznie jeżdżą, zwłaszcza trzęsące się bakłażany, bez refleksu itp itd.

Oto małe przykłady:

-jazda z włączonymi światłami awaryjnymi

-kierunek w prawo i skręt w lewo (oraz na odwrót)

-zatrzymanie się na środku zakrętu- gdyby nie refleks kumpla byłby dzwon- był odwrócony na moment do tyłu, potem znów w kierunku jazdy a tu zonk- szwab zatrzymał się podczas wykonywania skrętu w prawo, centymetry dzieliły nas od stłuczki.

 

Co mi się u nich podoba to finansowanie kredytów na NOWE auto, drogi, auta... No inny świat ;)

 

W kwestii obecnych przepisów i zasad egzaminowania rozwiązywałem przykładowy test, naturalnie oblałem %-)  jednakże podobały mi się pytania z filmikami, są takie bardziej życiowe, łatwiej się wczuć w sytuację. Do tego czasu mniej, brak powrotu- na drodze też tego nie ma i często jest sekunda na reakcję, powrotu także brak. Że jest trudniej? Racja ale to dobrze, uczmy przepisów i właściwych zachowań a nie tego jak zdać egzamin co obecnie jest niestety powszechne. Tutaj popieram Kubę- nauka wychodzenia z poślizgu itd powinna być obowiązkowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...