Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Chyba nikt z was nie widział moich ulubionych powitań Anoizmroxa na SB.

 

Chej! %-)

 

Wytłumaczyłem, że to jest powitanie dla CHEJtów takich jak ty :)

 

@Dla wiadomości:

 

Wiem, że piszę się "hejtów", ale napisałem tak specjalnie to CHEJ dla biafry ;D

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem takich ludzi... nie umie napisać jednego zdania bez błędu ale znajdzie godziny dziennie na wypisywanie głupot na forum.

Wziąłby taki siadł 30 minut przy komputerze i przeczesał strony internetowe z zasadami poprawnej pisowni a po jakimś czasie już nikt by sobie z niego beki nie robił.

 

No ale lepiej tracić czas na wymyślanie coraz to nowych wymówek niż faktycznie przestać być intelektualną kaleką.

Link to post
Share on other sites

Trochę stary post u mnie z worklogu( http://forum.benchmark.pl/topic/54696-red-drake/page__st__20 )(chodzi o post #24)

 

Co do oplotów to gumowe odpadaja. Powiec mi jak chceż zmiescic w tej budzie wc, rozumiem że chłodnica 2*120 na gurze pod sufitem to na ten system co widać w sygnaturce będzie cieżko kręcić. Chłodnica niedarady tutaj trza 3*120 minimum a najlepiej 4*120.

Naliczyłem się 7 błędów ortograficznych

Link to post
Share on other sites

12 dni bez dostępu do europejskich treści (Chinole srogo cenzurują sieć), więc liczyłem na większy ruch w ulubionym temacie ;)

BTW mit o niskich cenach elektroniki upadł dość boleśnie. Wybór w sklepach ogromny, to co u nas dostępne w sieci można tam dotknąć i pomacać w każdym większym markecie komputerowym, ale ceny identyczne z naszymi :/

Link to post
Share on other sites

Nowaj w końcu o/ Co do cen u kitajców to mnie zaskoczyłeś, tyle się mówi o wręcz darmowym sprzęcie u nich...

 

Co do tematu, byłem pewien, że ten błąd jest już na wymarciu, ale jednak nie :D

TS zostaw to tak jak jest. Jak mu coś nie pasuje to jego problem. Mam jeszcze proźbę. Skoro zostali wybrani nowi moderatorzy próbni (jak na razie) to prosiłbym o zamknięcie tematu i najwyżej przypięcie go na przyszłość jakby historia się powtórzyła.

 

 

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

tyle się mówi o wręcz darmowym sprzęcie u nich...

Tak było jeszcze 2-3 lata temu. Tempo rozwoju jest ogromne i obecnie w wielu aspektach warunki życia są lepsze niż w USA czy Zachodniej Europie. Pekin 2008 - 2 linie metra, Pekin 2012 - 10 linii metra.

 

Posiadam pamieci ddr3 ocz platinum 2x2 gb 1600 mhz chodza jako 1330 bodajrze

Link to post
Share on other sites

W każdym miejscu na tym forum kasują nam posty i wyganiają do tego tematu, więc postaram się zacząć tutaj. Wczoraj późnym wieczorem wyłapałem "literówkę" darktraza (wyżej wklejka) i oczywiście zwróciłem na to uwagę pisząc post, przy okazji pytając moderatorów jakie restrykcje spotkają użytkowników za takie błędy, przytaczając przy tym mówiący o tym punkt regulaminu. Bo kilku minutach mój post wyparował w wyniku moderacji no i dalej poszło (postaram się to odtworzyć w poprawnej kolejności):

 

Mój post po tej sytuacji:

 

Panowie to jest po prostu nie fair co Wy wyprawiacie z tą moderacją... Chociaż byście wysilili się na odpowiedź na PW. A poprawianie błędów innych poprzez edycję posta to nie jest dobry sposób na respektowanie regulaminu. Oczywiście to tylko moja opinia, a Administracja ma zawsze rację.

 

EDIT:

 

Jestem tak pijany, że nawet napiszę więcej. WYMAGAM informacji o tym jak karani są użytkownicy nie stosujący się do punktu regulaminu, który mówi o poprawnej pisowni i stylistyce. To jest forum, które ma prosty regulamin, więc skoro ktoś się decyduje tutaj udzielać jednocześnie akceptuje ten regulamin. A Wy Panowie jesteście od tego, by taki użytkownik jak ja czuł się dobrze na tym boardzie. Więc skoro ja dostaje ostrzeżenia za wulgaryzmy czy obrażanie innych, chcę by inny byli podciągani do odpowiedzialności w przypadku łamania innych punktów regulaminu. Mam słuszność czy nie?

 

TheSpeed odpisał

To jest forum komputerowe, więc nie będziemy rozdawać banów za brak przecinka lub jeden błąd w poście. Ten punkt regulaminu odnosi się do wpisów, które przez tak duże nagromadzenie błędów są praktycznie kompletnie nieczytelne.

 

Pozdrawiam

 

sid odpisał

Niezależnie od tematyki forum, nie rozumiem jak można traktować poważnie kogoś kto, nie , potrafi , nauczyć, się, stawiać , poprawnie przecinków .

Ani kropek .

 

W tym, oraz idiotycznyh błędach ortograficznyh , jest problem bo banda tłumoków nie potrafi się nauczyć przestrzegania PODSTAWOWYCH zasad etykiety a cała reszta wała na to kładzie bo "to forum komputerowe".

 

Wstyd panowie, wstyd.

 

A już nie wspomnę o tragicznie niekompetentnych jednostkach głoszących herezje, które powinny być szybko i boleśnie doprowadzane do porządku przez pilnujących ładu moderatorów - a to wszystko w celu podniesienia spadającej na łeb rangi forum, oraz jakości świadczonej pomocy nieobeznanym użytkownikom.

Ja tylko liczę na to, że nowy zestaw moderatorów nie okaże się grupą ciepłych kluch i faktycznie przyczynią się do poprawy tego co jest zarzucane.

 

Igorrodz (nowy moderator)

 

Mam nadzieję, że zauważyłeś, iż po prawej stronie u dołu każdego posta jest taka funkcja 'Zgłoś". Uzywasz jej czasami do raportowania takich treści?

 

I tutaj już w formie jpga, ponieważ dalsze posty poleciały, a więc odpowiedź naszego ulubieńca i dalej moja:

 

http://q3.kn.pl/ano.jpg

 

 

Nie wiem czy coś było dalej, bo już nie widziałem, temat został zamknięty. Reasumując strategia administracji na temat poprawnej pisowni jest banalna i w zasadzie przejęta od Anoizmroxa: "to jest forum komputerowe, więc znajomość ortografii nie jest wymagana".

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

No cóż, ludzie którzy wymusili zmiany (czyli założyciel tego tematu, kolega który zaproponował głębsze zmiany nie tylko na polu ortografii [wybacz, zapomniałem nicku a tematu nie mogę odszukać] oraz wszyscy Ci którzy przyłączyli się do tego zrywu) teraz są cenzurowani i odsyłani z kwitkiem.

Kasuje się ich posty i zamyka tematy ze słusznymi z resztą pretensjami.

 

Celem wyboru nowej kadry było poprawienie statusu forum, egzekwowanie zasad poprawnej wypowiedzi (i nie chodzi mi tutaj o machnięcie się, czy typo'sy ale permanentny brak poprawy i ignorancja albo zwyczajna tępota) a już dzień po hucznych wyborach jest gorzej niż było przedtem.

 

Przypominam, że regulamin forum jest podrzędnym prawem względem ustawy o języku polskim i każdy kto twierdzi (czy to admin, moderator, gimnazjalista czy profesor miodek), że na forum komputerowym można pisać jak się chce bo regulamin dotyczy tylko "niezrozumiałych przez błędy tekstów" jest w błędzie a z kolei każdy poprawiający poprawność językową, literówki, przecinki, czy nawet składnię zdania MA TUTAJ RACJĘ.

 

Nikomu z nas nie chodziło o wprowadzenie gramatycznego gestapo które będzie chodzić i wyszukiwać błędów wlepiając za nie bany - chodziło o zakorzenienie chęci do poprawy i odrobiny uwagi poświęconej poprawnej pisowni nie tylko ze względu na fakt, że to zwyczajnie piecze w oczy ale także na poprawę wizerunku forum a w tym młodocianych analfabetów.

 

Nie rozumiem dlaczego wśród tutejszych "gimnazjalistów" modne stało się pisanie z błędami a każda próba zwrócenia uwagi jest traktowana jako napaść. Zamiast wziąć się za siebie i przestać być tumanem niektórzy wolą się sprzeczać, że nie jest im to potrzebne.

No i trudno, ich problem - ale zapamiętajcie sobie jedną rzecz, jak chcecie się taplać w tym błocie to bądźcie pewni, że kompetentni i dojrzali użytkownicy z faktyczną wiedzą nie będą tutaj zaglądać bo to nie ich poziom.

 

Do tego dochodzi większy problem, takie nieuki mają tutaj pełnie swobody także w wygłaszaniu porad odnośnie hardware - na poradach takich ludzi ktoś może potencjalnie dużo stracić i nawet nie wyobrażacie sobie ile nerwów mnie kosztowało żeby takich miglanców sprowadzać do parteru bo wcisnęli by ludziom sprzęt nie warty danej kwoty.

 

O to mi chodziło, ale widzę że moje priorytety nie pokrywają się z aktualną administracją/moderacją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...