Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

To prawda, to jest jeden z dwóch moich głównych faworytów do miana mistrza ortografii. Drugi natomiast przed chwilą pokazał swoje możliwości:

 

tarrok111:(15 sierpień 2012 - 18:14) Napisze ktoś posta rzebym mógł wrzucić 7 zdjęć pod rząd?? z gury dziękuję :)

 

Obawiam się, że nasza opozycja dogadała się w ich mniemaniu "w słusznej sprawie" i celowo wystawia takie prowokacje. Populizm na tym forum przeraża.

Edytowane przez mst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tiaaaaa? No to go (wszystkie od tarroka)

 

co do planów stelarza to wylałem na nie nitro i dam zdjęcia jak skoncze

Myszy urzywam 6-8h dziennie(nie tej a modelu G9 a różnią się one tylko czujnikiem)od 3 lat.

FerMiX To jeszcze projekt na papierze i mogę go pozucić.

Ja przeżuciem się z Braun 300 na gillette mach 3 bo braun nie golił dobrze

To tak na szybko. Coś te żarty nagminnie występują w jego postach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: ciekawe, gdzie pracuje, że nie wymagają podstawowych umiejętności w zakresie posługiwania się językiem polskim?

A co do tematu, to podpisuję się pod argumentami autora wątku obiema rękoma, ino ciężko byłoby wyegzekwować wymóg poprawnego pisania. Myślę, że to musiałby być ruch oddolny, tzn. samych użytkowników. Należy postępować podobnie jak z trolami, których nie należy karmić. W przypadku fatalnie napisanego posta, autora należy poprosić o poprawne sformułowanie swojej wypowiedzi, a jeśli tego nie zrobi, olać go ciepłym moczem.

Link to post
Share on other sites

Wymówki typu dys-gó**o to żadne wymówki. Kolega w szkole zawsze z tą ,,chorobą'' zawsze pisał dyktanda, będąc w czołówce najlepszych ocen. A co do tematu to błędy zdarzają się każdemu i dlatego myślę , że nie należy gnębić człowieka od razu nawet gdy popełni jakiś rażący błąd (chyba , że doświadczymy przypadku typowego lenia , którego każde zdanie świeci błędami po oczach). Może to wynikać z pośpiechu albo ze słabej jakości klawiatury(np. moja). Choć zdania typu:

 

,, Pszehodząc pszypadkowo pszez ćeńisty pasaż, mimo palm kiwającyh śę jak senny palec zobaczyłem...'' to już przesada %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

I po co człowiekowi było pisać elaboraty o dysgównie żeby przylazł tu następny i oznajmił że to nie istnieje a dysgównicy (ludzie z dysgównem) to lenie...

 

Jak masz lipną klawiaturę to zdarzy Ci się postawić przecinek nie tam gdzie trzeba, albo zjeść ogonek a nie walić głupie ort-y.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

I po co człowiekowi było pisać elaboraty o dysgównie żeby przylazł tu następny i oznajmił że to nie istnieje a dysgównicy (ludzie z dysgównem) to lenie... Jak masz lipną klawiaturę to zdarzy Ci się postawić przecinek nie tam gdzie trzeba, albo zjeść ogonek a nie walić głupie ort-y.

Myślę, że aż tak nie należy tego postrzegać. Na pewno jest jakiś % ludzi, którzy mają z jakiegoś powodu problemy z nauką, pisaniem, czytaniem etc.

Jednak niektórzy troskliwi rodzice chcąc "ulżyć" (w ich mniemaniu oczywiście) dziecku, które nie chciało się uczyć wmówiło wraz ze "specjalistami", że ma dysleksje co stało się wymówką i pretekstem do tego, żeby się nie uczyć ortografii czy czegokolwiek innego. W większości osoba rzeczywiście posiadająca trudności z nauką czytania, pisania itp. wkładając w to dużo wysiłku (w porównaniu do osób bez tego schorzenia) potrafi z tego wybrnąć poświęcając na to więcej czasu. Ale komu by się chciało, prawda?

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale tutaj się robi straszny wydźwięk że dysleksja to iluzja a każdy kto ma z tym problem to nierób.

Fakt że nawet wśród faktycznych dyslektyków są nieroby, a tym którym się chce na sobą pracować udaje się z tego wyjść.

 

Czasami są to po prostu idioci ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Swoją drogą, jak poprawisz kogoś kto ma dysleksję i się stara - to edytuje post i ewentualnie doda "dzięki za poprawę", idioci i lenie zaczną drzeć mordę że jakim prawem zwraca im się uwagę i to nie jest forum ortograficzne!

Link to post
Share on other sites

Żyjemy przecież w dobie internetu, elektroniki, przeglądarek sprawdzających błędy. Co komu szkodzi przed wysłaniem posta przeczytać go jeszcze raz (czasem tylko to wystarczy), ewentualnie sprawdzić dlaczego niektóre wyrazy podkreślone są na czerwono, a jak dalej mamy wątpliwości sprawdzić np. w jakimś internetowym słowniku.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w pracy mam luźniejszy dzień, dlatego pozwolę sobie na smutniejszy wywód, który odkładałem już kilka dni.

 

Po pierwsze jestem po rozmowie z moderatorem, który widzi te błędy i również cierpi z tego powodu. Niestety jest ich 2-3 średnio aktywnych i nie są w stanie moderować 600-800 postów dziennie. Jest to jakiś argument, jednak moim zdaniem gdyby raz na jakiś czas poleciał warn za patologiczny błąd, wiele czasu by nie stracili. Poza tym jeżeli ciągle będziemy dogryzać innym za ich błędy, warny będą lecieć dla nas za spam, a nie dla innych za ich błędy, "no bo to jest walka z wiatrakami".

 

Po drugie rozmawiałem nawet z administratorem. Bardzo w porządku gość, jednak podejście ma podobne. Mimo to zaskoczył mnie jednym rozwiązaniem, a mianowicie wprowadzeniem "cenzurki" na błędy, działające na tej samej zasadzie co cenzura na przekleństwa. Czyli ktoś napisze "rze", automat poprawi to na "że". Tacy dalej by żyli w nieświadomości, a my nie musielibyśmy oglądać takich błędów, więc po części jest to jakieś sensowne rozwiązanie. Niestety na pomysł by, w przypadku gdy ktoś napisze "rze", automat poprawiał to na "jestem analfabetą", raczej się nie zgodzi ;)

 

Po trzecie i najgorsze, tak jak napisał wczoraj Nowaj, smutni są ludzie, którzy mają tutaj do nas pretensje o takie działania. Mało tego, tych ludzi tutaj jest przeważająca większość. Za każdym razem znajduje się ktoś, kto będzie bronił miernego pismaka, a za nami nie staje nikt - przykre. I czytamy, jacy to my źli jesteśmy, że to forum komputerowe, że oni z komórek piszą, że mają ciemno w pokoju, że monitor się wyłącza... Nawet wykreowała się Święta Trójca w postaci Kubusia Puchatka, Bitch i Onanizatora. Ci to wszędzie i zawsze będą bronić analfabetów. Jednak tymi dziećmi wzajemnej, internetowej adoracji, rozdających sobie plusy za każdy napisany bełkot się nie przejmuję. Wystarczy, że jeden z nich napisze, że jest nekrofilem, a pozostała dwójka natychmiast zacznie udawać trupy. Z takimi nie ma o czym dyskutować. Martwią mnie te pozostałe jednostki, które niekiedy tak ładnie i sprawnie piszą i zamiast wykorzystywać taką umiejętność do karcenia innych, stają przeciwko nam. Ja nie wiem o co w tym chodzi.

 

Hurra optymizm tematu minął, tak samo szybko jak się zaczęło, tak się chyba skończyło. Ja tam do upadłego będę poprawiał błędy i nie pozwolę, by byle szczeniak zwracał mi na to uwagę, bo doskonale znam wartość swojej sprawy. Co zrobi reszta? Wasza sprawa.

 

Tak już naprawdę na luźno. Wiecie, że nasz temat jest najpopularniejszym w historii forum? :)

 

http://forum.benchmark.pl/best-content/

 

Szkoda, że to się nie żaden sposób nie przekłada na naszą sprawę...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety na pomysł by, w przypadku gdy ktoś napisze "rze", automat poprawiał to na "jestem analfabetą", raczej się nie zgodzi

Wystarczy, że jeden z nich napisze, że jest nekrofilem, a pozostała dwójka natychmiast zacznie udawać trupy.

 

 

Dobrze, że jeszcze nie zacząłem kawy, bo musiałbym wycierać monitor ;)

 

Tak na serio, to osobiście nie jestem w stanie tych ludzi zrozumieć. Przeraża mnie ich głupota, bo normalny człowiek w sytuacji, gdy ktoś mu publicznie wytknie błąd, zazwyczaj przeprosi i nawet czasami podziękuje. Chyba między innymi o to w życiu chodzi, żeby cały czas nad sobą pracować, obojętnie czy chodzi o wiedzę, formę fizyczną, czy pisownię. W przypadku nastolatków można częściowo tłumaczyć to obecnym stanem oświaty i drastycznym spadkiem czytelnictwa, ale człowieka, który zasłania się "szefem patrzącym przez ramię, który przeszkadza mu w poprawnym pisaniu" nie tłumaczy nic. Dodatkowo przeraża fakt, że (według tego co pisze) stać go na to, by od ręki kupić GTX670. W moim ogólniaku kogoś z takim nastawieniem i pisownią nie dopuściliby do matury, albo raczej do liceum nawet by się nie dostał. Najwidoczniej jest na rynku popyt na analfabetów :/

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Mst masz sporo racji. Takich ludzi trzeba opierniczać. Nie pojętym jest pisać tak jak się żywnie podoba. Dla mnie słownik w przeglądarce to nie słownik. Prawdziwy słownik to książka którą każdy szanujący się Polak powinien posiadać w domu. Wertując przecież kartki i szukając tego słowa to czytamy również inne wyrazy, a dzięki temu je zapamiętujemy nie wiedząc nawet o tym.

 

Co do automatu jest z tym sporo zabawy bo głupota ludzka nie zna granic. Przy niektórych wyrazach będzie po 3-5 różnych możliwości, a nawet i więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...