Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Gość JackHammer

Jak mam być szczery to wielu userów pożegnało (wartościowe osoby co naprawdę coś wnosiły tutaj) a przyszło sporo "wyszczekanych" osób co myślą że mają jakieś większe prawa niż reszta. Jeszcze zdarzają się tu takie osoby które proszą o poradę a następnie same wiedzą co kupić (niekoniecznie lepiej) i jeszcze właśnie często te osoby obrażają tych co chcą pomóc.

 

sid vicious ty czasem nie jesteś Blacklizard? :>

Link to post
Share on other sites

Mi się nawet zdarzyło że szukający pomocy naskoczył na mnie z "prawem do wyrażania opinii" jak polecali mu sprzęt droższy o tysiąc złotych który nie był nawet 10% wydajniejszy od mojego, a ja tych gamoni opierniczyłem za wciskanie drożyzny.

 

Jeszcze trochę i zrobi się temat Moja i Twoja kompetencja...

Link to post
Share on other sites

kąmputer... Takiego dziwadła w życiu nie widziałem. Ile trzeba mieć wyobraźni, by stworzyć takie słowo.

 

IGNORANCJA Panowie! :)

 

Co mądrzejsi przestrzegali! Ignorancja jest najgorsza i doprowadza właśnie do takich skutków. Ignorancja moderatorów. Ignorancja "starszych użytkowników". Ignorancja "bardziej doświadczonych użytkowników".

 

"Ludzie ludziom zgotowali ten los" ;)

Link to post
Share on other sites

Może powtórzę to co inni userzy pisali wcześniej, ale powiem tak: Poziom forum spada i nie chodzi tu o ortografię ale jakość porad, ale i jakość rozmowy z niektórymi osobami. Zamiast pokazać że ma się racje w normalny sposób (pokazanie testu albo własne doświadczenie) to padają wyzwiska i komentarze ala gimnazjalista typu "Twoja stara". Nie mówię że wszyscy młodsi userzy tak robią ale zdecydowana większość.

Całkowicie się z tym zgadzam. Całkowity brak jakiejkolwiek możliwości normalnego dyskutowania czasami przeraża...

Jestem tylko ciekawy, na ile ten temat może pomóc. Tu chodzi o dosyć szerokie grono społeczeństwa internetowego, a chyba każdy widzi, że to społeczeństwo jest coraz bardziej prymitywne i pozbawione jakichkolwiek manier (projekt Grażyna Żarko chociażby). Ortografia to jeden z wielu problemów użytkowników. My możemy pomóc tylko poprzez bezlitosne wytykanie błędów. Do słownika nikt nikogo siłą nie zaciągnie. Zresztą...żyjemy w takim kraju, że nawet władza chce ogłupić ludzi.

 

Ps. Mam 15 lat.

Link to post
Share on other sites

nawet władza chce ogłupić ludzi.

Nawet ? Władza od zarania dziejów dąży do ogłupienia ludzi, a jednym z najbardziej sprawnych narzędzi w tym celu wykorzystywanych jest religia, ale to już temat na inną dyskusję ;)

Link to post
Share on other sites

Znowu się wkręciłem w Soprano. Ten serial gniecie jajka.

 

W sumie to 7950 jest troche wydajniejsza zas gtx ma technologie PhysX, wiem nie duzo gier to wykozystoje ale ja mam kilka gier ktore to wykozystuja i wtedy jest to fajny dodatek. Kolejny bonus to Borderlands 2 ktore bedzie kosztowac £30. GeForce wydaje sie troche leprzym wyborem niz Radeon mimo mniejszej wydajnosci

Sorry za pisownie ale jestem w uk od ponad 6-ciu lat a z gramatyki nigdy nie bylem za dobry :)

Link to post
Share on other sites

Nawet ? Władza od zarania dziejów dąży do ogłupienia ludzi, a jednym z najbardziej sprawnych narzędzi w tym celu wykorzystywanych jest religia, ale to już temat na inną dyskusję ;)

Nie zgadzam się. Teraz władza dąży do ogłupienia społeczeństwa, załamania wszelkich zasad moralnych ( patrz: aborcja, eutanazja), złamania więzów narodowych( mniej godzin j.polskiego [co może być niedługo przyczyną jeszcze większego rozwoju naszego tematu] i historii w szkole. Idąc do I klasy LO na profilu mat-fiz z podstawową historią mamy tylko ,,Historię XX wieku'' ....), oraz właśnie oddalenie od religii. Tak zwani Illuminaci , ale to rzeczywiście rozmowa na inny temat :)

Link to post
Share on other sites

Tak zwani Illuminaci

Taaaaaa do tego Żydzi, geje, masoni i cykliści. No i prawie zapomniałbym o Reptilianach...

 

Religia od zarania dziejów jest hamulcowym postępu i mam nadzieję, że niedługo polskie społeczeństwo przejrzy na oczy i przestanie dawać się doić grubasom w czarnych sukienkach, którzy mają skłonności do małych chłopców.

Link to post
Share on other sites

Taaaaaa do tego Żydzi, geje, masoni i cykliści. No i prawie zapomniałbym o Reptilianach... Religia od zarania dziejów jest hamulcowym postępu i mam nadzieję, że niedługo polskie społeczeństwo przejrzy na oczy i przestanie dawać się doić grubasom w czarnych sukienkach, którzy mają skłonności do małych chłopców.

Przesadzasz, obrażasz możliwie duże grono tego forum ...
Link to post
Share on other sites

Przesadzasz, obrażasz możliwie duże grono tego forum ...

 

A mnie obraża obraza uczuć religijnych.

Cały ten katolski ekshibicjonizm i krzyczenie o obrazie uczuć religijnych obraża moje prawo do wolności słowa i myśli.

Obraża mnie nawoływanie do poprawności religijnej i powstrzymywania się przed komentarzami nieaprobowanymi przez "wierzących" bo to nic innego niż jawnie popierana cenzura.

 

Zaścianek i ciemnota...

Link to post
Share on other sites

Prawda 1

 

Religia od zarania dziejów jest hamulcowym postępu i mam nadzieję, że niedługo polskie społeczeństwo przejrzy na oczy i przestanie dawać się doić grubasom w czarnych sukienkach, którzy mają skłonności do małych chłopców.

Prawda 2

 

Zaścianek i ciemnota...

Ale czego tu wymagać od społeczeństwa, które jawnie daje się kroić toruńskiemu czarnuchowi. Bardzo fajny temat do dyskusji, a muszę przyznać, że jestem w tym dobry. Poza moimi rodzicami, cała rodzina pochodzi ze skrajnego wschodu, więc dyskusje o PIS i kościele mam gdzie trenować ;)

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz, obrażasz możliwie duże grono tego forum ...

Czyżby benchmark był miejscem, gdzie księża polują na ministrantów ?

 

A mnie obraża obraza uczuć religijnych.

 

Sam fakt posiadania przez kogoś uczuć religijnych obraża moje uczucia religijne ;)

 

Bardzo fajny temat do dyskusji, a muszę przyznać, że jestem w tym dobry.

Ja również jestem całkiem niezły, mogę nieskromnie przyznać. Trenuję od wielu lat, od 11 jestem po apostazji, do której serdecznie zachęcam, bo świadomość, że nie jest się liczonym w statystykach instytucji, która odpowiada za śmierć większej ilości ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci, jest wyjątkowo wyzwalająca. Jak offtop, to offtop, więc od razu zapraszam na mojego fanpejdża :

 

https://www.facebook.com/niekatol

Link to post
Share on other sites

Po prostu jestem osobą wierzącą, i obraża mnie takie coś... Ehhhh, ciemnotą to to nie jest, choć dla tych , którzy opierają się na opiniach o księdzu Natanku, czy cuś może i tak. Tylko , że media są też zmanipulowane i prawie zawsze przedstawią osobistości kościoła w złym świetle ( zło dużo lepiej się sprzedaje). Fakt , że dziś katolicy ograniczają się tylko do co niedzielnego chodzenia do kościoła może tworzyć taki obraz bezmyślności tych czynów :( I co oczywiste: nie każdy ksiądz jest dobry, nie każda moherowa babcia jest wzorem więc proszę nie sypcie przykładami ujednoliconych jednostek. Pewnie zaraz mnie zhejtujecie za nic ale ... może nie odbiegajmy od tematu i dbajmy o poprawność języka:)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

obraża mnie takie coś

Takie coś, czyli mówienie prawdy i opieranie się na faktach ? Nie martw się, z katolicyzmu można wyjść. Zacznij od przeczytania Biblii od deski do deski, a dojdziesz do wniosku, że są to bzdury większe od greckiej czy rzymskiej mitologii, w dużej mierze zresztą na nich oparte. Problem z większością katolików jest taki, że Biblię znają jedynie z tych fragmentów, które sporadycznie czytane są w kościołach. Gdybyś chciał brać nauki kościoła na poważnie, nie mógłbyś korzystać z elektryczności, komputerów, internetu, samochodów i wielu innych wynalazków, ponieważ opracowali je ateiści, a wg Biblii osoba wierząca nie może korzystać z efektów pracy niewiernych. Na serio biorą to tylko Amisze i do nich mogę mieć jako taki szacunek. Reszta to hipokryci, którzy przytaczają jedynie te fragmenty, które w danym momencie im pasują.

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Dokładnie! Panie kolego uwierz mi, że nikt tutaj nie chce obrażać osób wierzących, ale forum to forum. Każdy ma prawo do przedstawienia swoich poglądów. Nie dziw się więc proszę, jeżeli piszesz o religii jako potrzebnej nauce, że inni bardzo szybko zdewastują taki pogląd.

 

"Jestem osobą wierzącą" - ludzie tak mówią, bo chodzą w niedzielę do kościoła i myślą, że jest spoko. A 90% z nich na drugi dzień nie pamięta na jaki temat było kazanie. Sam kiedyś przeczytałem stary i nowy testament, żeby nie było. Uwierz mi, grzeszysz na każdym kroku.

 

Media nagłaśniają niewygodne sprawy kościoła? Naprawdę uważasz, że przez media kreują się takie przekonania? Pójdę zaraz do pierwszego, lepszego kościoła i już wiem co usłyszę. "Siano na odbudowę kościoła jest potrzebne, więc proszę o hojne datki." - a po mszy zawija się swoim Alfa Romeo i dyga ministrantów. Oczywiście, że są czarnuchy z prawdziwą misją, ale to jest zdecydowana mniejszość.

 

I Nowaj ma rację: Biblia jest największym wrogiem chrześcijaństwa - każdy rozgarnięty oszołom łatwo wywnioskuje po jej przeczytaniu, że jeżeli Bóg faktycznie istniał, to był wrednym skurczybykiem. A te czytania w kościołach, te budujące fragmenty to są dobre dla dzieci przed komunią.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie coś, czyli mówienie prawdy i opieranie się na faktach ? Nie martw się, z katolicyzmu można wyjść. Zacznij od przeczytania Biblii od deski do deski, a dojdziesz do wniosku, że są to bzdury większe od greckiej czy rzymskiej mitologii, w dużej mierze z resztą na nich oparte. Problem z większością katolików jest taki, że Biblię znają jedynie z tych fragmentów, które sporadycznie czytane są w kościołach. Gdybyś chciał brać nauki kościoła na poważnie, nie mógłbyś korzystać z elektryczności, komputerów, internetu, samochodów i wielu innych wynalazków, ponieważ opracowali je ateiści, a wg Biblii osoba wierząca nie może korzystać z efektów pracy niewiernych. Na serio biorą to tylko Amisze i do nich mogę mieć jako taki szacunek. Reszta to hipokryci, którzy przytaczają jedynie te fragmenty, które w danym momencie im pasują.

Biblia to nie encyklopedia, biblia to przekaz :P Na każdy argument masz kontrargument, nigdy nie spierałem się w tej kwestii więc ze mną nie pogadasz, zdaje się nie mam w tym temacie tyle doświadczenia co ty :)Między innymi wynika to z wieku (16). Być może pojawił by się ktoś bardziej elokwentny trzymający to samo stanowisko :)

 

A, mst zgadzam się z tobą oprócz 4 akapitu :)

 

Serio, nie chcciałbym się bardziej wgłębiać w ten temat :) Po za tym robimy offtop , który może zaszkodzić atrakcyjności tematu.

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

http://veritas-forum.conceptforum.net/t1-biblia-czyli-inteligencja-nabita-w-butelke

 

Tak jak wspomniał @Nowaj chrześcijaństwo to "zlepka" różnych religii.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BzOT24ZMZUw (i 2 część)

http://www.youtube.com/watch?v=hsJIKUt44wk (i resztę)

 

Księża klepią ciągle tę samą ciemnotę. Gromadzą majątki i nie mogą utrzymać siurka na wodzy (nie powtarzam stereotypów, piszę to co działo się u mnie w parafii).

 

Kompletnie nie w temacie ortografii, ale zakładając temat o religii będą tylko przepychanki słowne :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...