Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Ja zaplusowałem Twój oryginalny post. Potem siedziałem cicho. Poprawiam błędy i nadal będę to robić ale w przypadku gdy mam przed sobą kompletnego głupca i prostaka zwyczajnie zostawiam temat. Dyskusja z analfabetami nie ma głębszego sensu (chyba że jestem wybitnie ciekaw z czego delikwent pisze) ale dobrze że nie daliście się tu zakrzyczeć. Dyskutować tu już nie ma sensu. Idźcie i czyńcie dobro na forum ;)

 

Co do automatu to moim skromnym zdaniem więcej z tym roboty niż z rozdaniem paru warnów za analfabetyzm. Ale jak tam sobie chcą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ach te "mażenia"

Bezprzewodowe mu się "mażą" - może ma na myśli "rozmazują" ? ;P Chociaż jak na tak długi post, to i tak nieźle. Większość zrobiłaby pewnie i z 10 błędów.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Kubusiu, nie popadajmy w jakąś przesadę...

Nikt nie jest perfekcyjny, jeden błąd na dłuższą wypowiedź i co najważniejsze ZROZUMIAŁĄ, napisaną nierynsztokowym językiem. Moim zdaniem nie jest źle, są dużo lepsze rodzynki :).

 

Nie mam pojęcia skąd (z kąd, skond, skąt - multum wersji już dane było mi czytać) u ludzi taka niechęć do ortografii.

Nie chcę tutaj przynudzać rodzinnymi opowieściami, ale mój dziadek kończąc 3 klasy (!) i pracując od 14 roku życia (!) posługiwał się nienaganną polszczyzną (dlaczego? Dużo czytał). Pisał nawet miejscowym ludziom (na wsi) podania, wnioski itp. (z pozytywnym rezultatem) do różnych instytucji nie mając w tym kierunku żadnego wykształcenia.

Choć z drugiej strony osobiście znam osoby w średnim wieku (50-60 lat), które potrafią się tylko podpisać.

 

Można tylko nieco poprawić poziom tego forum przez wytykanie błędów, ale moderator byłby niezastąpiony ze swoimi możliwościami.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To ja dorzucę swoje trzy grosze zanim pójdę kartofli ukopać :)

 

A więc... polski język jest raczej trudny ale do opanowania i można go ogarnąć jeśli się tylko chce. Sam mam dyzo coś ale teraz nieporównywalnie lepiej pisze niż jak mi to wystawiali w podstawówce. Ale czepiać się z powodu literówek nie ma sensu. Każdemu się zdarza. Mi w większości dlatego, że za szybko piszę (niecierpliwy jestem) i mam słabą koordynację ruchową ale w większości wiem jak napisać. Natomiast jak już pisaliście u góry, kiedy się zobaczy analfabetę wtórnego to odechciewa się pisać. Przyjaciółka mi powiedziała niedawno, że wdzięczna jest za to że polski ma trudna gramatykę i ortografię, bo jak pisze z kimś kogo nie zna to łatwo poznać cymbała/nieuka :) Zresztą czasem wystarczy zajrzeć na nasze forum :)

 

Ale... jest coś jeszcze.... Polska ortografia i wiele zasad to zaszłości i anachronizmy z XVIw., kiedy t tworzono te właśnie zasady. Dzisiaj nie ma już różnicy w wymowie między "u" a "ó" nadal te litery funkcjonują obok siebie. W jakim celu? Chyba tylko sentymentalnym, bo aspekt użyteczny jest żaden a niepotrzebnie komplikuje pisownię. Uważam, ze życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać i mama nadzieję, ze ktoś kiedyś poważnie weźmie się za modernizację j. polskiego a o zaszłościach będą się uczyć lingwiści czy historycy j. polskiego. Kiedyś liznąłem łaciny i tam jak jest reguła to jest reguła. Wyjątków prawie nie ma. A u nas... sami wiecie. Powinno być to bardziej logiczne wg mnie.

Link to post
Share on other sites

modernizację j. polskiego

bezdobre, plusdobre, dwaplusdobre Ci się marzy? Bo tak to się skończy jak jełopy wezmą się za modernizację języka.

bezjełopy zostaną przy tym co jest, bo nie ma najmniejszego problemu się tego nauczyć jako osoba wychowana w tym języku od podstaw.

 

Z resztą się zgadzam.

Link to post
Share on other sites

Przyjaciółka mi powiedziała niedawno, że wdzięczna jest za to że polski ma trudna gramatykę i ortografię, bo jak pisze z kimś kogo nie zna to łatwo poznać cymbała/nieuka

Wychodzę od wielu lat z takiego samego założenia.

 

Zaskakujące jest dla mnie to, że nawet ludzie, którzy mają sporą wiedzę nt. IT potrafią wypowiadać się jakby uczęszczali do szkoły specjalnej. Nie mam pojęcia jak takie osoby planują zdać maturę, o studiach nie wspominając.

 

Tak na marginesie, to udanego piątku wszystkim życzę, idę się spić jak prosiak ;) Jeśli w nocy popełnię jakieś posty, to weźcie poprawkę, że byłem srogo zrobiony ;)

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

(...) ,brat kópił też 670 ale to fanboj jak większość fanboji kópuje co fanboj mu powie .

 

I ten człowiek śmie wygłaszać porady innym...

 

A propos porad...

 

7970 x2 - 3400 płyta -800 procek-1100 ram -400 zasilacz 500 bóda -400 hd-dvd - 300 monitor jakiś hd -700

Okazuje się że na tym nie koniec,

 

Cios w szczęke tyle kasy a takie badziewie żeś złorzył

 

Oficjalnie przyznaję mu nagrodę Analfabety dnia.

 

Bonus:

klauzura poufności

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Zazdroszczę. Mój organizm niestety nie dopuszcza mnie do snu dłuższego niż do 7:00, niezależnie od tego czy pójdę spać o 21:00 czy o 5:00. I tak na przykład dzisiaj obudzony o 7:15 w ciężkim stanie ledwo dotarłem na Orlen ;) No ale już żyję...

 

No czasami ręce opadają, ale co zrobić.

Link to post
Share on other sites

Widzę że relatywnie "nowi" na forum odkryli starego dobrego rosomakosa ;) . Proponuję wybrać się na wycieczkę po jego starych postach. Ma on bowiem duszę mędrca i nauczyciela. Swojego czasu uraczył benchmark serią wykładów streszczających jego rozumienie mechanizmów działania komputerów. Ubaw na całego.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Może powtórzę to co inni userzy pisali wcześniej, ale powiem tak: Poziom forum spada i nie chodzi tu o ortografię ale jakość porad, ale i jakość rozmowy z niektórymi osobami. Zamiast pokazać że ma się racje w normalny sposób (pokazanie testu albo własne doświadczenie) to padają wyzwiska i komentarze ala gimnazjalista typu "Twoja stara". Nie mówię że wszyscy młodsi userzy tak robią ale zdecydowana większość.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Dlatego staram się (przynajmniej ja) przestrzegać min. dwie zasady:

1. logować się tu mocno po 22:00

2. nie radzić, nie pomagać -- szkoda zachodu. Nie ma z tego nic (nawet wdzięczności w postaci zwykłego dziękuję), a jeszcze można się o sobie dowiedzieć przypadkiem kilku "ciekawych rzeczy" :/ -- to forum było fajne jeszcze przed przejściem na IPB.

Link to post
Share on other sites

Dlatego staram się (przynajmniej ja) przestrzegać min. dwie zasady: 1. logować się tu mocno po 22:00 2. nie radzić, nie pomagać -- szkoda zachodu. Nie ma z tego nic (nawet wdzięczności w postaci zwykłego dziękuję), a jeszcze można się o sobie dowiedzieć przypadkiem kilku "ciekawych rzeczy" :/ -- to forum było fajne jeszcze przed przejściem na IPB.

Co do tego się zgodzę, ale czasem zdarzają się wdzięczni użytkownicy którym pomogłem.

Częściej jest to batalia z forumowymi trolami i wybijanie z głowy pomysłów na kupno 100W mocniejszego zasilacza żeby móc podkręcić procesor albo udowadnianie mi że 2Gb VRAM to za mało, 3 to w sam raz a 4 to już za dużo bo w przyszłości gry będą wykorzystywać 2-3Gb.

 

Cóż, uważam że wciąż warto, dla tych kilku zadowolonych, zerknąć tu w przerwie między kuciem do poprawki wrześniowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...