Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie dla każdego. Trudne słuchawki. Pod względem jakości dźwięku to wyraźnie słyszalny krok w przód w zestawieniu z (bardzo dobrymi przecież) HD558. Już samo to jest imponujące bo porównuję tu "półotwarte" słuchawki dokanałowe (!) z prawdziwą otwartą konstrukcją. Powalają niewymuszoną szczegółowością i rozdzielczością góry i środka a wszystkiego dopełnia cudny, soczysty i dobrze kontrolowany bas. Ale tutaj też pojawia się ich największy problem. Bas mocno zależy od tego jak zamontujesz je w uchu. Mają nietypowy system mocowania opierający się na tych pętlach które widać na zdjęciu (wchodzą w małżowinę). System jest na tyle solidny że bez problemu słucham ich nawet biegając. Niestety trzeba się jednak do niego przyzwyczaić i nauczyć. Jeśli słuchawki wepchniesz głęboko w kanał i zablokujesz pętlą żeby tam zostały to bas będzie się rozlewał i wielu recenzentów punktuje je za "zbyt dużo basu". Delikatne osadzenie ich w kanale i zablokowanie pętlą to klucz do sukcesu. Ot, skomplikowali coś co powinno być proste ale wystarczy odrobina przyzwyczajenia i słuchawki nagradzają Twoją cierpliwość po stokroć. Środek i góra to czysta poezja sięgająca moich ulubionych (i zdecydowanie zbyt drogich B&W P7) a bas oscyluje od zbyt mocnego (przy nieprawidłowym założeniu) po bardzo dobry (gdy opanujemy pętelki). Ogólnie- duża dynamika, szczegółowe, niby-naturalny ale niesamowicie ciekawe brzmienie. A to wszystko z dokanałówek. Trzeba je jednak sprawdzić samemu bo zrozumiem osoby które nie miałyby cierpliwości do ich systemu montażu.


Jak dla mnie warte każdego centa. Wybrałem je jednak po przesłuchaniu bardzo wielu konstrukcji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Marantz SR5007 sprzedany, poszedł za 1700 zł. 5008 zostaje u mnie na dłużej (mam nadzieję :P). Właściwie to mogę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych ampli jakie miałem do tej pory (pomijając dawnego Arcam AVR100) :].

Link to post
Share on other sites

http://imagizer.imageshack.us/a/img540/7358/2iJoH5.jpg

 

Trio zaprojektowane i sprzedawane w czasach gdy Creative oferował porządny sprzęt. Obecnie handlują gównem i odcinają kupony.

 

Od lewej:

Dekoder DDTS-30 - sprzętowe dekodowanie Dolby Digital oraz DTS + filtr HRTF w postaci Dolby Headphone.

Endcoder DTS-610 - sprzętowo enkoduje analogowy sygnał 5.1 (np. z gier) do postaci cyfrowej (DTS) i wysyła po optyku lub coaxie do odbiornika (dekodera).

Sterownik od głośników GD580 - uboższa wersja dekodera DDTS-100, która jest w stanie dekodować te same formaty ale ma wyjście tylko 5.1.

 

Na dniach przyjedzie może DDTS-100 to GD580 trochę przerobie :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i wymieniłem moje doki - SoundMagic E10 - na bardzo fajny sprzęt, który niestety ciężko dostać w Polsce - Visonic GR07 Bass Edition:
IMAG0217.jpg

 

Na ten moment ciągle jestem w trakcie wygrzewania, ale raczej nie zmienię zdania co do trafności zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To cały już sprzęt :) Pioneer VSX-D814 + Taga Harmony TAV-406 v2. + Subwoofer Yamaha YST-SW012 I powiem wam że gra świetnie. Zacznę tutaj od centralnego, który naprawdę świetnie się sprawuje, tyle co centralnych głośników przeszło mi koło ucha :P to ten naprawdę zasługuję na wysokie noty, dwie kolumny frontowe którym trzeba delikatnie podkręcić głośność (Ja to uczyniłem w sterowniku ponieważ brakuje mi pilota do Ampli) chociaż czuję niedosyt basu :P może dlatego że zamiast Kody 1000 wziąłem tego zabawkowo-śmieszną Yamahę :) Oczywiście CAŁA! zasługa użytkownika tego forum "Szarik" :) co do wyboru sprzętuhttp://images69.fotosik.pl/195/b18e8667becb2bd2med.jpg

Edytowane przez Wnk12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wnk tak myślałem, że będziesz zadowolony ze sprzętu :]. Pomyśl jeszcze o oryginalnym pilocie i co ważniejsze koniecznie zakup mikrofon do kalibracji MCACC (jeśli nie dostałeś razem ze sprzętem) z przeznaczeniem dla twojego VSX-a (teoretycznie każdy inny mikrofon Pioneera od VSX powinien również pasować). Kalibracja potrafi zdziałać cuda w ciasnych pomieszczeniach, no i jeśli się nie mylę to będziesz mógł używać różnych trybów audio dla danego miejsca odsłuchowego (np. tryb pierwszy przy biurku, tryb drugi na fotelu, tryb trzeci na kanapie) :P.

 

 

BTW u mnie w sprzęcie większych zmian nie ma, doszły pułapki basowe w rogach salonu i wymieniłem sieciówkę z fabrycznej tandety na coś bardziej sensownego (kupiłem używkę w bardzo niskiej cenie, właściwie to jako ciekawostkę audiovoodoo) heh

 

Audio Agile Power Wire

http://vpx.pl/i/2014/09/19/IMG_1851.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Szukam czegos do kompa, do zestawu AV, reszta zestawu to glosniki Jamo S608 HCS3 bez suba, UE55D7000 oraz komp.

 

uzycie to 40% muzyka, 40% kino i 21% gry.

 

Odnosnie samej charakterystyki brzmienia to najbardziej zawsze cenie sobie dokladny srodek i mocny, cieply dol.

 

Co do procesora A/V to potrzebuje aby to ustrojstwo obslugiwalo passthrough 3D oraz przyszlosciowo 4k.

Wazne jest wsparcie dla kodekow DTS HD-MA oraz Dolby TrueHD.

Ilosc zlacz HDMI nie ma znaczenia (min. 3 wejscia i 1 wyjscie).

 

Dobrze byloby gdyby wzmak mial wejscia bananowe jako, ze takie wlasnie kable glosnikowe posiadam.

 

Na plus bylaby obsluga Atmosa oraz ewentualna mozliwosc rozszerzenia zestawu o subwoofer.

 

 

O czyms zapomnialem, cos pominalem? :wariat:

 

 

EDIT:

Pomieszczenie okolo 20-25m2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...