Skocz do zawartości

_Gość_

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  264
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

157 Świetny

O _Gość_

 • Tytuł
  Gaduła
 1. 2 lata nieczyszczony na boxowym pierdku, temp 90-100 jak najbardziej na miejscu.
 2. Po takim tekście że chce obniżyć cenę o 250 zł, według tego co pisał wcześniej, wyśmiałbym go. Szuka frajera i tyle.
 3. No tak macie racje, bo i5 4690k jest wąskim gardłem dla gtx 970, którego ma kolega. Klepiecie bezmyślnie posty licytując się jeden z drugim, ale żeby przeczytać ze zrozumieniem post autora to już ciężko.
 4. Nie ma opcji żeby przy bloku wodnym karta wygięła się w pałąk, szczególnie jeżeli mówimy o bloku full cover,karta jest wtedy sztywna jak diabli, jedynie gdzie mogła by się wyginać to złącze PCI i śledź. Niech ci gość wyśle zdjęcie z linijką przyłożoną do karty przy PCI. Flash biosu był robiony ? jeżeli nie to niech zrobi. Choć obstawiam że coś sknocił przy wymianie chłodzenia, i próbuje się ratować.
 5. 1. Odpuść działanie offsetem i podkręcaj w trybie fixed, dopiero jak wtedy ustalisz granice procesora, możesz się przerzucić na offset, jeżeli tak ci na nim zależy. 2. Napięcie vccin ustawiaj z zakresu 1,8 v - 2 v, schodzenie poniżej 1,8 v nie ma sensu. Przy napięciach którymi będzie operował możesz ustawić a sztywno 1,9 v, będziesz miał pewność że nie wpływa to na stabilność. Kiedy już osiągniesz zadowalające wartości, możesz pomału zbijać to napięcie. btw intel zaleca różnicę pomiędzy vccin a vcore minimum 0,45v 3. Nie ruszaj napięć ringu czy innych interesuje cie tak naprawdę tylko
 6. Zmarnowałeś trochę pasty i tyle, na wydajność to nie wpłynie, ale ubrudzisz wszystko dookoła.
 7. Tzn powiem inaczej, Ja bym wolał takie rozwiązanie, ale decyzja należy do Ciebie. Pompką się nie przejmuj d5 ma ogromny zapas mocy.
 8. Co za brednie z tymi 500 zł ? 500 zł to ledwo na wymianę na dd4 wystarczy. Kolega ma i5 4690k na stokowych zegarach, wystarczy go podkręcić do 4,5/4,6 co nie będzie problemem tym bardziej że jest już jakieś lepsze chłodznie i spokojnie można ładować do tego nawet 1080 ti, które nie będzie się jakoś wybitnie dusiło. Za jakieś 2 lata, wymienić platformę jak ceny się ustabilizują i grafika dostanie kopa na kolejne tytuły.
 9. 1. Jeżeli by miała wyróżniony to byłoby to zaznaczone przy gwintach. 2. Daj trójnik przy chłodnicy i tam od razu daj zawór.
 10. Porównywanie napięć mija się kompletnie z sensem, z dwóch powodów, po pierwsze każda sztuka procesora jest inna, po drugie trzeba patrzeć z dystansem na napięcia która widzimy systemowo. Przykładowo, ja w biosie na stałem mam ustawione 1,35 v, hwinfo pod obciążeniem occt z avx pokazuje 1,376 v, natomiast multimetr podpięty bezpośrednio pod płytę wyrzuca 1,388 v ,jak widać różnica jest potężna. Jeżeli puszczę occt bez avx, to napięcia są niższe, mimo że mam je ustawione na stałe. Dwie puenty. 1. Nie bierz napięć systemowych a już na pewno tych z biosu jako prawdy absolutnej. 2. Zwraca
 11. Napięcie vccin można spokojnie kręcić do 2 V, także te 1,9 V jak najbardziej może być, jeżeli sekcja zasilania na płycie się nie gotuje.
 12. Masz dwa gwinty w rezerwuarze, wyreguluj na nich, nie muszą być skręcone do oporu, szczególnie górny Możesz też próbować zmieniać tuby. Nikt ci nie powie jak to zrobić, dopóki nie weźmie tego do ręki. Równie dobrze można obrócić całość o 90 stopni i na wyjściu dać złączę 90, pytanie na ile to będzie widoczne i zaburzające estetykę. Można zamówić jeszcze jeden komplet, dobrać parę i zwrócić ten niepasujący. Możliwości jest wiele. ps. teraz dopiero się zaczyna zabawa
 13. Z lc jest tak, że jeżeli masz kasę, ale chcesz się zmieścić w jakiejś kwocie, to na 99% i tak tę kwotę przekroczysz. Będziesz w stanie rozbudować taki system dodając chłodnicę i dwie złączki( albo więcej). Jeżeli chodzi o utrzymanie, to wszystko zależy od tego jakiego płynu będziesz używać. Jeżeli użyjesz czegoś co nie syfi, to raz na rok wystarczy wyczyścić układ. Poluj na okazje z drugiej ręki, czy to używki czy to nówki, lc to jest dość niszowa sprawa, i ceny na rynku wtórnym potrafią być zaskakująco niskie. Działa to oczywiście w dwie strony, także lepiej przemyśleć dwa razy.
 14. To co robisz nie ma kompletnie sensu. Nie ruszaj napięcia i patrz ile wykręci, jak będzie niestabilny to wtedy powoli zwiększaj napięcie, jak znowu będzie stabilnie, kręć wyżej i w razie niestabilności podkręcaj napięcie. Najprostsza metoda. Tak w ogóle to jest mu za ciepło.
 15. Ciężko coś zrozumieć z tego co napisałeś, ale chcesz powiedzieć że używasz chłodzenia aio bez wentylatorów ? Dobrze rozumiem ? Śruby kupisz praktycznie w każdym sklepie który śrubami handluje, wystarczy dopasować średnicę gwintu i długość do wentylatorów, tak żeby nie uszkodzić finów chłodnicy. Pewnie coś w okolicach M3 30 mm
×
×
 • Dodaj nową pozycję...