Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Naprawde to taka kwota nie do przeskoczenia jakies 8 pln za metr kabla?
 

 

Pomyśleć że moje kable głośnikowe w samochodzie kosztowały 12zł/m i kupić musiałem 25 metrów....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi brakuje dobrego rozwiazania u siebie przez ktore moglbym odtwarzac Tidala i dalej zachowac sterowanie z kierownicy (tak wogole polecam tidal)

 

Jak na razie odtwarzam przez BT (A2DP czyli kodek SBC 320kbps, daje rade ale chcialbym jednak pelne lossless :))

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To, że radio ma skalę do 40 to nie znaczy, że przy 20 nie osiągnie max mocy.

Ciekawe, że android ma sterowniki do tej karty creative, miałem ją kiedyś ale nie pamiętam czy działały na windowsie bez sterowników.

Ja się rozglądam za jakimś niedrogim sensownym odbiornikiem BT z przyciskami do sterowania telefonem, żeby zrobić protezę dla radia które nie ma BT :c

Link to post
Share on other sites

 

 

To, że radio ma skalę do 40 to nie znaczy, że przy 20 nie osiągnie max mocy.
 

 

Nie osiągnie bo nie osiąga maksimum wysterowania przy 40. Oscyloskop był wpięty za telefonem a przed radiem, potem za radiem a wzmacniaczem i na koniec za wzmacniaczem a przed głośnikiem.
Wszystko miało na celu ustawienie równego poziomu głośności bez podbić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To lepiej byś to zestroił z mikrofonem i laptopem na baterii.

Przecież głośniki mają różną efektywność.

 

Prawda jest taka, że do słuchania muzyki nie potrzeba dużo mocy.

Ostatnio pomierzyłem przy jakim poziomie głośności wychodzi ok 1W ze wzmacniacza i rzadko tak głośno słucham.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Podłączyłem dziś nowy amplituner.

 

Wcześniej miałem podłączony do TV kabel optyczny (HDMI w 1017 nie obsługiwało dźwięku), teraz poszło HDMI.

Absolutnie bez porównania.. 

 

Włączyłem na chwile koncert na BR i zagrałem parę minut w Destiny.

 

 

Dobrej nocy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, jest sens do mojego sprzętu (Szmetnics [copyright by Lukson] SU-X101 + SB-EX2 feat. zintegrowana karta dźwiękowa) dokupować DACa, puścić dźwięk przez wyjście optyczne na płycie i liczyć jednocześnie na poprawę jakości? Czy przy pierdziawce tej klasy różnica miedź vs światłowód jest niewarta wydanej kasy?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Źródło to AIM SC808, ewentualnie OnePlus One.

Słuchawki tylko w domu: Takstar TS-671

Głośniki: Logitech X-540 (wpięte w córkę AIMa, raczej do filmów używane)

Doki do OPO: a-Jays One+ (swoją drogą polecam serdecznie, wersja bez plusa kosztuje około 90-100zł, a grają naprawdę dobrze i są niezniszczalne).

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem badziewne kondensatory na porządne Elna Silmic, Panasonic FC oraz Nichicon. Dodatkowo dołożyłem kondensatory odsprzęgające.

Pozostało mi jeszcze zmienić wzmacniacz zasilający słuchawki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To obecnie mój zestaw do muzyki. Dwie pary słuchawek, które uzupełniają się dźwiękowo oraz całkiem przyjemny kompletny według mnie klocek :) Teraz to już tylko pozostały flagowce... na szczęście trzymam się sztywno określonej wcześniej granicy.

 

 

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/02/7348b15b28c4922a7acefd9d847eed7f.jpg

Edytowane przez FeX
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...