Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://vpx.pl/i/2014/03/18/1PKw0I.jpg

 

http://vpx.pl/i/2014/03/18/2qWtMS.jpg

12 cali robi swoje. Dynamiczny nisko schodzący bas z nutką ciepła (zasługa papierowej membrany) jestem pewny, że rozwinie skrzydła dopiero w dużym salonie gdzie mam już dla niego odpowiednie miejsce. Będzie miał czym oddychać  :) 3 metry od frontowych głośników, metr od ściany, 2.5 metra od mebli i 4.5 metra od kanapy ze stołem :wariat:.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weno odkręć ściankę tylną i pokaż jak to wygląda w środku.

 

EDYTA:

 

DSC_0175.jpg

 

U mnie taki zestaw czeka na włożenie do skrzynki.

Od lewej:

Visaton DSM 25 FFL, Visaton 50 FFL, Tonsil GDN 16/50/4, 2x Tonsil GDN 25/80/6.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a ja jak mam słuchać z mobilnego urządzenia -słucham z noki 808 (z wgranym modem zwiększającym głośność na wyjśćiu słuchawkowym ponad dwukrotnie ;)) i też nie narzekam :) -  nawet w pracy w wielkim hałasie wystarczy  20% , a podczas spaceru po mieśćie/ do pracy tylko 5% głośnośći trza ;) co przy słuchawkach 38 ohm nie jest najgorszym wynikiem ....

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem nówke za 800 zł, normalnie chodzi w okolicach 1200 zł. TSW-200 kawał solidnego subwoofera aktywnego, waga klocka to ponad 22 kg. Miałem wcześniej SW-10 po modyfikacji kompletnej płyty wzmacniacza na wersję numero 2 czyli teoretycznie lepszy model od TSW (inna klasa, wyższa) ale według mnie 200 gra znacznie lepiej. Odcięcie częstotliwości na 60 Hz i sprawdza się idealnie jako delikatne wsparcie dla monitorków studyjnych w kinie i w skromnym stereo :)

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi Panowie, jest sens inwestycji w cos takiego:

http://allegro.pl/jamo-sub360-sub-360-3-kolory-gw-2-lata-kabel-i4176370939.html

 

Do pary z frontami Jamo S608 i TX-NR609?

Czy moze jest cos lepszego w tej cenie badz nizszej?

Jeszcze trzeba wziac pod uwage, ze niebawem planuje zmiane S608 na jakies Monitor Audio RX6, czy cos w ten desen.

Link to post
Share on other sites

S608 to dość duże kolumny i z bodaj 25 cm niskotonowcem na boku, napewno potrzebny Ci subwoofer? Jeżeli już to trzeba by do nich dobrać suba z głośnikiem 12 calowym i solidnym wzmacniaczem. 360 może być za słaba a co za tym idzie może znikać przy takich kolumnach. Jak ma być Jamo do kompletu to może 650/660? aczkolwiek napisz jaki metraż pomieszczenia i jakie ma być przeznaczenie suba bo jeśli głównie kino to lepiej wybrać coś z konstrukcji otwartych... no ale jeśli planujesz zmianę kolumn to narazie bym się wstrzymał z zakupem :)

Link to post
Share on other sites

20m to dość wysoka częstotliwość rezonansowa pomieszczenia (no chyba, że sufit jest na wysokości 4-5m).

Także żeby uzyskać nisko schodzący bas potrzebny jest subwoofer o wysokiej efektywności w najniższych rejestrach.

 

Nie jest też powiedziane, że ten przepis się sprawdzi bo konkretny bas może np. pojawić się w pomieszczeniu obok.

 

Niemniej subwoofer powinien być uzupełnieniem systemu o najniższe rejestry.

Zmień kolumny, sprawdź jak stoisz z akustyką pomiszczenia puszczając sygnały testowe i wtedy myśl nad subwooferem.

Link to post
Share on other sites

Podobał mi się dźwięk z Audigy 2 i chciałem coś na pci-e od Creative'a. Teraz już wiem, że to był błąd. 

Możesz się rozpisać... Ogólnie te karty to bardzo duży sukces Creativa robienia z ludzi idiotów.W USA sprzedawały się jak świeże bułeczki. Naprawę nie rozumiem fenomenu tej firmy, która już wiele lat nie wyznacza standardów, a i tak jej produkty sprzedają się najlepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...