Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

@up czym nagrywane? nawet dobrze słychać audio

Xperia Neo V.

Tego trzeba posłuchać w rzeczywistości. Gdy mid-hi pass ustawiam na 50 lub 63Hz to przednie głośniki tak grają, że subwoofer nie jest potrzebny :D

Może na dniach pożyczę od znajomego DLS R6A co by pozbyć się rdzy z progów w okolicach drzwi.

Link to post
Share on other sites

O dziwo Neo V bardzo dobrze nagrywa dźwięk, niemniej trzeba tego grania doświadczyć osobiście :D

 

W ramach nudy przerobiłem dwa subwoofery od gigaworks s750 do pracy w samochodzie.

2x20cm, obudowa br, 6x8ohm całość podłączona tak że rezystancja wynosi około 5.6ohm.

Efekt końcowy jest taki, że 150W ledwo je rusza.

Szacując że kość STA575 z oryginalnego zestawu oddaje te 50W i głośnik daje rade to cewka musi mieć przynajmniej 80W to x6 daje potencjał do 400w.... dobrze ze kabel zasilający mam 53mm2.

Link to post
Share on other sites

Mam taką prace, że czasami coś "ciekawszego" się przewinie. A ostatnio m. in 

 

peavey 4xt+crown ce1000

http://medias.audiofanzine.com/images/normal/peavey-hisys-4xt-47283.jpg

 

reloop rsp 30 aż nie chce mi się zdjęcia wklejać taki złom  :rotfl:

 

rcf 712a x2 + rcf sub ale modelu dokładnego nie pamiętam . Nie znam się na sprzęcie estradowym, ale te monitory wow :o

53861g.jpg

 

zdj z neta

Edytowane przez Pepis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie, 

 

Musze zmienić kable głośnikowe, potrzebuje trochę więcej metrów niż mam aby je ukryć w listwach.

Nie mam pojęcia jakie kupić (i czy to ma znacznie) Wiec zwracam się do Was.

PS Do suba również muszę wymienić.

 

Pioneer 1017 i Jamo E650.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rade Szarik. 

Zamówię w tygodniu.

 

Musiałbym mieć raka mózgu aby wydać ponad 500 zl na 8m kabla 


//e

Jeszcze jedno, mam satelity dipolowe które zamontowane są na ścianie tylnej (nie bocznej) i praktycznie ich nie słychać (mimo, ze są podbite o 3dB) oczywiście, zdaje sobie sprawę, ze tył ma być słyszalny jedynie w określonych momentach mimo to jest bardzo cicho.

 

Z reszta wieczorem dodam zdjęcie jak to wygląda i ocenicie, nie wiem czy to nie przez fakt, iż fronty są dość blisko siebie, nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Sam uciekaj z voodoo, mozna wziac kabel bez zlacz bananowych, wyjdzie na to samo, tyle, ze 400 pln taniej - kwestia mniejszej wygody.

 

Kabel dalem jako przyklad, poniewaz sam sobie cenie zlacza bananowe i nie kazdy musi podzielac moja opinie, w linku chodzilo mi o sam kabel klotz.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rade Szarik.

Nie ma sprawy :)

 

Jeszcze jedno, mam satelity dipolowe które zamontowane są na ścianie tylnej (nie bocznej) i praktycznie ich nie słychać (mimo, ze są podbite o 3dB)

Możesz dać im więcej papu w dB spokojnie, po to jest ta opcja regulacji głośności na kanał, każde pomieszczenie inne jak i ustawienia dźwięku. W Pionku limit jest chyba do 10dB w obie strony.

Link to post
Share on other sites

Ty zaczales przyrownujac mnie do czlowieka z rakiem mozgu a potem drwiac ze trzeba sie znajomym pochwalic, zaproponowalem kabel w takiej wersji a nie innej bo najprosciej bylo mi go znalesc. Naprawde to taka kwota nie do przeskoczenia jakies 8 pln za metr kabla?

Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz dać im więcej papu w dB spokojnie

 

Zmniejszę fronty o 2dB i dam parę na tył. dzięki.

 

Tak szczerze, zostały zawieszone parę dni temu, po przeprowadzce nie miałem na to czasu, oglądałem na skraju jutra i nie bylem zachwycony. Pewnie kwestia rozstawienia, samych ustawień.

 

Denerwuje mnie tylko mój amplituner, nie przesyła dźwięku przez HDMI, nie ten model i mnie to również meczy.


 

 

Ty zaczales przyrownujac mnie do czlowieka z rakiem mozgu

 

Napisałem o sobie, nie napisałem "chyba masz raka mózgu polecając mi taki kabel". Czytaj uważnie.

Żyjemy na innej stopie, nie bądź ignorantem i uszanuj ten fakt a przynajmniej mniej to na uwadze przy polecaniu kabli za 500zl.

Link to post
Share on other sites

"Kupilbym ten kabel tylko jakbym mial raka mozgu" = "Musisz miec raka mozgu ze kupujesz taki kabel"

 

Tak samo jakbym napisal, ze jeszcze mnie nie posr**o zeby kupowac cos takiego - mimo wszystko przyrownanie czy do konkretnej osoby, czy do jej wyborow.

Szanuje Twoje wybory, nie jestem ignorantem.

 

Przeczytaj co napisalem wczesniej, w cenie tamtego kabla ktory zalinkowalem placisz krocie za zlacza bananowe, ktore nie sa Ci potrzebne, chodzilo mi o sam typ kabla oraz firme Klotz.

 

Kable jakie potrzebujesz od tej firmy kosztuja w przedziale miedzy 2eur a 8eur za metr biezacy, nie wydaje mi sie to ogromna kwota a bynajmniej nie kwota wkraczajaca w Voodoo.

 

mniej to na uwadze przy polecaniu kabli za 500zl.

Nie wystarczyloby napisac "Troszke za drogo, chce tanszy kabel" zamiast zironizowanej wypowiedzi kipiacej sarkazmem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...