Skocz do zawartości

Assassin's Creed Odyssey  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      5
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      3
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      1
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

i5 2500k @4,5GHz

Asus P8Z68V

GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 

Palit GTX 970 JetStream 

WD 750GB Blue

Corsair CX600

Macho BW

Gladius X80

Tylko dlaczego inne gry działają jak należy, a AC:U crashuje tylko w wybranych momentach? Chodziłem kiedyś ze 2h po mieście (synchronizowałem punkty widokowe i tak ogólnie zwiedzałem Paryż) i było ok... ale jak dojdę do jakiegoś "magicznego" punktu to jeb i crash... Z OC GPU próbowałem rezygnować i bez skutków... 
Link to post
Share on other sites

Dzięki, gra zaczęła działać :)

A tak w ogóle to co konkretnego zmienili w tym patchu? Cały czas mam 98% gry i nie mogę ukończyć kilka zagadek morderstwa bo są zbugowane... niech w końcu je naprawią

 

Mojej tez pomogło zainstalowanie bety od Nvidii, ale ogólnie to już przegięcie niezłe, bo nie dość, że na starcie problemy i wydanie po prostu crapa, to jeszcze przy łataniu takie numery (nikt z Ubi przecież nie informował, że należy zainstalować nowe sterowniki i to beta!). I żeby to choć realnie coś poprawiono. U mnie występują po tym patchu pewne przycięcia, których na 1.3 nie było. Nie stale, ale w pewnych sytuacjach, wyskakującej wiadomości, po walce. Da się grać, ale... Toż karta nie jest słabeuszem, a to już 4 patch. 

Boję się, co będzie dalej, bo w sumie jestem na początku (3 sekwencja raptem) i raczej eksploruje.

Trzeba też przyznać, że gra jest ładna, ale... W lustrze swego odbicia nie zobaczymy (jakaś brudna tekstura tam siedzi), glitche (nagle jakiś przechodzień spada z góry albo wędruje nad 2-metrowym płotem - w sumie to miałam ubaw to widząc), przenikają się tekstury (Arno potrafi wejść w ścianę), rysowanie tekstur w nie za dalekiej odległości po prostu widać, same obrazy wnętrz różne, bo pięknie niby, wiele detali, ale złoto ram obrazów razi jakimś sztucznym blurem.

Ogólnie aż szkoda, bo cudowny temat, ładnie zaprojektowany graficznie, a tak technicznie zmarnowany. Naprawdę szkoda mi tego Paryża... 

Myślę, że nawet druga darmowa gra to za mało, by odzyskać twarz.

Link to post
Share on other sites

Myślicie, że ktoś tą grę z ubi włączył przed wypaleniem na płytach ?

 

Chyba tylko pracownicy magazynowi.

Ja czekam na dalszą cześć bugów kocham bugi, mam nadzieje ze w  AC Victory ich nie za braknie i będzie dwa razy tyle.

I pamiętać o obowiązkowym zakupie pre order.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej przy tej grze pomogły nowe sterowniki do kart AMD, płynność skoczyła u mnie o jakieś +/- 5 fps. Patch 4 nic nie dał...

Ogarnia ktoś czy będzie patch 5? Co z tego że dostałem za darmo dodatek do gry skoro gra dalej ma spadki do 20 fps i jeszcze gdy gram online podwiesza mi się co jest bardzo irytujące...

Pozdrawiam

Edytowane przez MrKaczor
Link to post
Share on other sites

Niestety gra ma spore wymagania, ale jest naprawdę przyjemna :) Patch 1.4 u mnie nie pomógł nic pod względem fps ale na szczęście nie zaszkodził :) Jak tam sytuacja u posiadaczy radeonów - dalej nie da się rozsądnie grać czy któryś z patchów pomógł?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak tam sytuacja u posiadaczy radeonów - dalej nie da się rozsądnie grać czy któryś z patchów pomógł?

Patch żaden nie pomógł, za to sterowniki bardzo. 1080p, Ultra, ultra, cienie wysokie, HBAO, FXAA, WŁ i średnio ~40fps przy mocno podkręconym HD7950.

 

W wersji 1.3 tego nie doświadczyłem, ale w wersji 1.4 w ciągu jakichś 3h grania miałem ze 2 kilku sekundowe freezy. Co ciekawe, użycie gpu spada wtedy do 0 i jest czyszczona pamięć karty graficznej. Normalnie cały czas ~2800-2900MB w użyciu a w czasie tego freezu spadek do ~600MB. Coś dziwnie spartolili ale mimo tego da się grać bo zdarza się to bardzo rzadko i góra na kilka sekund.

Link to post
Share on other sites

Dla Radkow przynajmniej sterowniki dali

 

Nvidia nic nie dala

 

Patch 1.4 pogorszyl u mnie gre,gra na 1.3 i jest plynniej

 

 

tez mnie ciekawi co oni zrobia,obiecywali poprawe w 1.4 ,i nic,bedzie patch 1.5??

 

kto wie :D

Link to post
Share on other sites

Patch żaden nie pomógł, za to sterowniki bardzo. 1080p, Ultra, ultra, cienie wysokie, HBAO, FXAA, WŁ i średnio ~40fps przy mocno podkręconym HD7950.

 

W wersji 1.3 tego nie doświadczyłem, ale w wersji 1.4 w ciągu jakichś 3h grania miałem ze 2 kilku sekundowe freezy. Co ciekawe, użycie gpu spada wtedy do 0 i jest czyszczona pamięć karty graficznej. Normalnie cały czas ~2800-2900MB w użyciu a w czasie tego freezu spadek do ~600MB. Coś dziwnie spartolili ale mimo tego da się grać bo zdarza się to bardzo rzadko i góra na kilka sekund.

 

Potwierdzam, u mnie podobnie - lekkie freezy, ale dość rzadkie. Nie było ich na 1.3.

Nie sprawdzałam, co się dzieje wtedy z kartą. Ustawienia na ultra, miękkie cienie, HBAO+, MSAAx2.

Da się grać na i5 4690K (podkręcony do turbo, czyli lekko) i Asusie GTX 970 (bez podkręcenia). Nie czuję na razie wielkiej potrzeby zjechania w dół z ustawień, bo freezy są dość rzadkie i nie przeszkadzają. 

Wolę jednak nie sprawdzać klatek, po co mam się stresować. :)

Za to bugów od groma. Jedną misję musiałam powtarzać, bo postać mi ugrzęzła w ścianie po skoku. 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, u mnie podobnie - lekkie freezy, ale dość rzadkie. Nie było ich na 1.3.

Nie sprawdzałam, co się dzieje wtedy z kartą. Ustawienia na ultra, miękkie cienie, HBAO+, MSAAx2.

Da się grać na i5 4690K (podkręcony do turbo, czyli lekko) i Asusie GTX 970 (bez podkręcenia). Nie czuję na razie wielkiej potrzeby zjechania w dół z ustawień, bo freezy są dość rzadkie i nie przeszkadzają. 

Wolę jednak nie sprawdzać klatek, po co mam się stresować. :)

Za to bugów od groma. Jedną misję musiałam powtarzać, bo postać mi ugrzęzła w ścianie po skoku. 

Dziwne... ja mam freezy na 1.3 jak i na 1.4, a i na 1.2 też miałem z tego co pamiętam. 

Link to post
Share on other sites

Dziwne... ja mam freezy na 1.3 jak i na 1.4, a i na 1.2 też miałem z tego co pamiętam. 

 

Trzeba też wziąć może pod uwagę, że na 1.3 mogłam po prostu nie zdążyć odwiedzić zbyt wymagających miejsc. Choć te freezy zależą też od sytuacji (np. szybki bieg lub walka), ale gwoli sprawiedliwości muszę dodać, że w fabule (skończona 5 sekwencja) ich nie miałam wcale, a i w trakcie swobodnej rozgrywki są rzadkością. Na 1.3 w trakcie swobodnej rozgrywki nie miałam ich wcale. Ale może bym się z nimi spotkała, dłużej grając.

Na 1.2  w ogóle nie grałam, aktywowałam kod dopiero po ukazaniu się patcha 1.3.

Mimo iż obecnie nie narzekam na płynność rozgrywki, to mimo wszystko Ubi mnie zaskoczył negatywnie sprawą sterowników. No i te błędy graficzne są za częste, nawet na 1.4.

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Grałem teraz trochę ponad godzinę. Jeden kilkusekundowy freez, potem półgodziny spokoju i appcrash :/ Co za badziew, wkręciłem się w końcu w tę grę ale takie niespodzianki są denerwujące...

 

Hmm, parę godzin przegranych i nie było żadnego appcrash. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...