Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

No jak można nie polecić...

 

alien-4k-blu-ray-40th-anniverary-edition

 

Film mimo upływu 40lat nadal nie do zdarcia IMO. To nie je produkcja Netflix`a z długością życia do pół roku.

 

Klasyka Panie, klasyka :) Pewne filmy można oglądać w nieskończoność, i być pewnym, że się nie zestarzeją.

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Jak byłem na maratonie w Multikinie to na Prometeuszu i Covenant mniej więcej w połowie tych filmów wyszliśmy z sali do bufetu a na klasyki wróciliśmy. Filmy nadal masakrycznie porządnie zrealizowane i nigdy bym nie napisał, że się mocno zestarzały. To powolone budowanie gęstego klimatu, muzyka Goldsmitha i Hornera. Efekty do dziś stoją na wysokim poziomie mimo upływu lat, duży szacunek dla Stana Winstona i całej jego ekipy za chirurgiczną robotę. Takich filmów już nie kręcą. Do końca mojego życia będą w moim kinowym top 10.

 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pisząc o zestarzeniu miałem na myśli FXy, nie klimat. Cóż, jak na datę nakręcenia był to top, dziś raczej archaizm. Po "Prometeuszu" i "Covenancie", które są epilogami do "Alienów" ma się wrażenie że główna seria dzieje się nie później, ale w zupełnie innej rzeczywistości, kiedy ludzkość zdobywałaby kosmos już w latach 80tych ubiegłego wieku.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Dla mnie to film bez wad. 40 lat i nic tam nie wygląda kiczowato (poza początkowymi scenami w przestrzeni kosmicznej). Do tego świetna obsada i dobrze nakreślone postacie. Wyraziści są. To ekipa, która zostaje z człowiekiem na długo po seansie. Co drugi kadr to dzieło sztuki. Szczególnie lubię ten po wejściu na platformę ze skamieliną inżyniera, kwintesencja sci-fi*. Zaangażowanie Gigera to był strzał w dziesiątkę. Albo scena jak Brett szuka kota. To ustawienie kamery, zbliżenia na twarz, udźwiękowienie (pobrzękujące łańcuchy, krople wody spadające na czapkę... tap, tap, tap)... miód. 20 razy widziałem, wiem co się stanie, a i tak są ciary na plecach.

 

Nowymi rozwalili całe `alien lore`. Przede wszystkim tajemnica pochodzenia obcego to jest jeden z mocniejszych elementów oryginalnej serii, działający na wyobraźnię (czyli to co film sci-fi ma robić), i nie ma potrzeby jej wyjaśniania. I to takiego... obcego stworzył głupio wyglądający android, który chce się bawić w Boga... ziewwww.

 

 

 

 

 

*

 

 

 

Alien-1979-Directors-Cut-Bluray-1080p-DT

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hellboy 2019 - bylem dzisiaj w kinie nastawiając się na kompletny gniot. Nie jest to wysokobudżetowa produkcja co widać,  nawet dobrze się bawiłem. Film na poziomie Predatora 2018. Moja ocena naciągana  7/10

 

Weekendowe popcornowe kino. 

 

Czekam na dalszy rozwój.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"Battle Angel Alita".

 

https://www.filmweb.pl/film/Alita%3A+Battle+Angel-2019-193450

 

Ekranizacja kultowego anime wypadła zaskakująco dobrze. Wizualnie jest pięknie. Zadowoleni powinni być i ci, którzy widzieli oryginał, i ci, którzy spotkają się z Alitą po raz pierwszy. Polecam.

Oczywiście zdecydowanie lepiej obejrzeć wersje oryginalną, z napisami, bo polski dubbing wiadomo jaki jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...