Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

@up czekamy :)

 

 

Wczoraj obejrzeliśmy... ten film nic się nie zestarzał. Najlepsza część. Świetny klimat i efekty specjalne plus genialna muzyka Basila Poledourisa. Wersja na blu-ray błyszczy świetną jakością obrazu.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
Black Mirror - co się w tym serialu dzieje to się nie da słowami opisać. Świetny obraz wcale nie takiej abstrakcyjnej niedalekiej przyszłości. Serdecznie polecam!

 

Również polecam, serial jest jakąś odskocznią od "zwykłych" seriali.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Apocalypse Now

 

Film, którego przesłanie oczywiste jest niezależnie od sprzętu, ale którego widowiskowość i rozmach widać dopiero w odpowiedniej jakości i na dużym ekranie. I nie chodzi już nawet o legendarny atak helikopterów, ale o zapierające dech w piersi widoki i genialne udźwiękowienie (oczywiście w wersji Redux, która jako jedyna posiada audio w DTS). Fakt, że od czasu, gdy oglądałem go po raz ostatni, zwiedziłem Wietnam, również nie był bez znaczenia w odbiorze, podobnie, jak to, że jestem szczęśliwym posiadaczem limitowanej, trzypłytowej kolekcjonerki na BD.

 

Gdyby takie pozycje pokazywano w szkołach, może wyklęta gówniarzeria nie myślałaby o wojnie, jako o czymś pozytywnym.

 

Pozycja obowiązkowa, do której muszę wracać częściej, niż raz na dekadę.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

Fajne zdjęcia, fajna muza (Wild Wild Berry), fajni aktorzy, fajny reżyser (Guy Ritchie - m.in. 2 części o Sherlocku) (chyba) fajna historia. Czekam.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=IUytcA3lJfw

King Kong od twórców Godzilli. Czyli jak łatwo się domyślić kilka razy większy od poprzednika :)

Edytowane przez doman18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Apocalypse Now

 

Pozycja obowiązkowa, do której muszę wracać częściej, niż raz na dekadę.

 

 

Mnie jakoś ten film nie wszedł. Pierwsza część OK, druga była już tak nużąca, że ledwo dałem radę dociągnąć do końca. Dużo bardziej w temacie "wietnamskim" podobał mi się "Full Metal Jacket" np., a z bardziej współczesnych świetny "Jarhead".

Również całkiem niezły, ale w trochę innym klimacie "Twice Born" - o wojnie na Bałkanach.

 

W tym tygodniu obejrzę "Welcome to Sarajevo", to pewnie coś skrobnę na ten temat.

 fajny reżyser (Guy Ritchie - m.in. 2 części o Sherlocku)

 

Guy Ritchie skończył się na "Kill 'Em All" "Porachunkach", później poziom mocno opadł, chociaż "U.N.C.L.E." daje nadzieję, że może jeszcze będzie dobrze. Ale powrotu do najwyższej formy już się nie spodziewam. Nie w Hollywood.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Jobs (2015)
Podtytuł mógłby brzmieć "Steve Jobs od kuchni". Historia skupia się na samym Jobsie - jego prywatnych problemach i problemach z otoczeniem, wydarzenia związane z Apple są raczej tłem. Mnogość dialogów może przytłoczyć, a oszczędność w lokacjach (cały film rozgrywa się w kulisach amfiteatrów) sprawia że spokojnie mogła by być to sztuka teatralna. Ogólnie film pokazujący Jobsa bardziej jako człowieka a nie wizjonera czy jakiegoś geniusza marketingowego. Bardzo dobre role Fassbendera i Winslet (naprawdę świetne duo na ekranie)

7/10

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Westworld śledzę od samej premiery i oczywiście jak wszyscy powyżej gorąco polecam. Właśnie zabieram się za 5 odcinek, liczę na lekkie przyspieszenie.

 

Poszukując nowych seriali natrafiłem na Black Mirror. Wcześniej obijała mi się ta nazwa o uszy, ale jakoś po ten serial nie sięgnąłem aż do wczoraj. Na razie mam za sobą pierwszy sezon składający się z 3 odcinków, które są oddzielnymi historiami przedstawiającymi w karykaturalny sposób rozwój cywilizacyjny i związane z tym problemy. Odcinki wywarły na mnie wielkie wrażenie - zacięcie fabularne , produkcja i przede wszystkim gra aktorska. Warto, naprawdę warto zobaczyć. 

 

EDIT:

 

5 odcinek Westworld, imho, zdecydowanie najlepszy, choć po raz kolejny tworzący wielowarstwowe zagadki.

Biorąc pod uwagę ilość nagości na ekranie to serial może odnieść taki sam lub większy suckes niż Gra o Tron :D

 

 

Zapowiedź nadchodzących odcinków - spoilery, spoilery, spoilery.

 

 

Moja teoria odnośnie co tak naprawdę się dzieje w serialu (chyba spoiler, jeżeli okazałoby się że mam rację):

 

 

Żeby było jasne - wydaje mi się, że w serialu mamy do czynienia ze scenami, które są osadzone w różnym czasie.

William to mężczyzna w czerni. William i Logan, których historię obserwujemy pracują dla Delos, ale zanim Delos wykupiło park. Mężczyzna w czerni mówi, że Arnold niemal zniszczył park, ale on go uratował. To będzie prawdopodobnie fabuła ostatniego odcinka. Dolores była włączona w pętle, żeby zakonczyć grę już wcześniej, ale William ją zatrzymał. Teraz Dolores jest włączona ponownie i podążą tymi śladami tylko sama pamiętajac co się stało z Williamem (na co wskazuję jedna z ostatnich scen w pociągu, gdy spogląda na trumnę i nie ma już obok niej Williama oraz El Lazo). 

 

 

 

Jestem ciekawy waszego zdania odnośnie powyższej teorii. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Dr. Strange. Solidny popcornowiec który powinien przypaść do gustu fanom marvela. Fabuła to nic nadzwyczajnego dla każdego kto zna komiksy ale Benek poradził sobie z rolą bez problemów i nie miałem wrażenia że gra tam sherlocka (a tego się obawiałem bo obie postaci na pewnym poziomie są dość podobne). Luźny klimat przypominał mi solowe filmy iron mana a pozbawiony był nadęcia kapitana hamburgera czy młotkowego. Solidne 7/10

 

The girl on the train. Takie gone girl dla ubogich ;) Bardzo dobra rola Blunt nie ratuje przeciętnej fabuły. Dobrze zagrane i nie ma się poczucia marnowania życia- można ale nie trzeba. Lepiej poczekać i zobaczyć w domu bo w kinie niczego nie zyskuje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...