Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Fargo (serial)RE WE LA CJA!

Jestem na 7 odcinku Narcosa ale znów przerwałem bo w międzyczasie zacząłem oglądać Fargo i dosłownie pochłonąłem go jednym tchem. Historia trochę inna aczkolwiek podobna do legendarnego filmu Coenów. Z tego co gdzieś czytałem to serial jest bliższy prawdziwym wydarzeniom z 2006r. Jest mniej satyryczny od filmu ale dla mnie to na plus bo słynne "Oh Yea" z filmu trochę mnie wybijało z klimatu. Jedynie do czego bym się przyczepił to Martin Freeman - nie cierpię jego stylu gry i tu mnie jeszcze bardziej drażnił niż w Hobbicie. Daleeko mu do kreacji nieudacznika stworzonej w filmie przez Macy'ego. Ludzie piszą że 2 sezon jest jeszcze lepszy więc nie mogę się doczekać aż zacznę.

 

Narcos idzie na razie w odstawkę. Może po Fargo S2 i dwóch sezonach Detektywa go skończę :)

Edytowane przez doman18
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

2 sezon jest jeszcze lepszy

 

To prawda.

 

 

 

dwóch sezonach Detektywa

 

Pierwszy jest genialny, drugi to popłuczyny. Po kilku odcinkach odpuściłem, podobnie, jak większość znajomych, która oglądała. 

Link to post
Share on other sites

Tinker Tailor Soldier Spy

 

Musiałem sprawić sobie steelbooka, aby go w końcu obejrzeć, bo wcześniej jakoś nigdy nie było po drodze.

Kwintesencja brytyjskości, szpiegostwo od kuchni - można by pisać wiele, ale nie ma to sensu. Każdy, kto w kinie szuka czegoś więcej niż wybuchy, powinien po niego sięgnąć. I ta obsada <3

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak jest! Trapped świetnie mi się oglądało bo absolutnie kocham Islandię ale fabuła serialu jest dość przeciętna (podobnie z kolejnym islandzkim- the lava field). Nie zmienia to jednak faktu że obie produkcje bardzo mi się podobały. Jeśli lubisz takie klimaty to śmiało polecam też Broadchurch i Top of the lake. Zakładam oczywiście że genialne dwa sezony The Killing widziałeś (dla własnego dobra lepiej uznać że sezony 3 i 4 nie istnieją). No i nie muszę też wspominać The Fall ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli lubisz takie klimaty

Podobają mi się takie odosobnione zasypane miasteczka ;)

Dzięki przyglądnę się podanym przez Ciebie tytułom.

 

 

 

No i nie muszę też wspominać The Fall

Nie musisz. Również polecam :)

Link to post
Share on other sites

Jestem właśnie po dwóch odcinkach nowego sezonu American Horror Story i nieźle podkręcają dreszczyk tą rekonstrukcją zdarzeń świadków, zobaczymy co będzie dalej, no i oczywiście jak co wrzesień ruszył kolejny sezon The Big Bang Theory który polecam

Edytowane przez BattleCrit
Link to post
Share on other sites

Westworld

 

Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!

 

Jeśli nie masz czasu na nowy serial - dla Westworld musisz zrezygnować z dwóch starych. Ogarnięcie się po obejrzeniu kolejnego odcinka będzie bowiem wymagało mniej więcej tyle samu czasu co jego długość.

 

Począwszy od czołówki, poprzez absolutnie genialny soundtrack (wstawki z Twin Peaks, Black Hole Sun, Paint it Black - więcej nie usłyszałem, ale pewnie były), po świetnie dobranych aktorów i mistrzowskie dawkowanie informacji. Spory cios w głowę prawie na samo dzień dobry. Oryginalny Westworld/The Thirteenth Floor/Matrix + oczywiście Incepcja, bo to Jonathan Nolan.

 

Nie należy chwalić fiuta przed wytryskiem, a serialu po obejrzeniu pilota, ale zaryzykuję stwierdzenie, że to produkcja roku.

 

Dokładnie na to czekałem, słysząc pierwszy raz o planach Nolana i tak jak zawsze, gdy w grę wchodzi to nazwisko, nie zawiodłem się ani odrobinę.

 

Pisałem to już kiedyś w kontekście jego brata, Christophera, powtórzę raz jeszcze - geniusz ekranu, a kto twierdzi inaczej - jest tępym...

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Oryginalny Westworld/The Thirteenth Floor/Matrix + oczywiście Incepcja

 

 

Motyw przewodni - sztuczna inteligencja i jej samoświadomość, tak więc jeszcze (przede wszystkim) A. I., czy Ja, robot. Ostatnio jest wysyp w tym temacie, z ważniejszych m.in. w zeszłym roku Ex Machina, Chappie, w tym Westworld właśnie i Morgan.

 

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...