Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Nawet ten pierwszy się kończy tak dobrze i działa na wyobraźnię, że drugi mógłby nie powstać.

Aczkolwiek jestem bardzo ciekaw, jak się dalej przygoda potoczy...lochy i smoki ;)

Link to post
Share on other sites

http://1.fwcdn.pl/po/37/37/713737/7732493.5.jpg

 

Obejrzałem film w ciemno. Jeśli tak ma wyglądać inwazja obcych na Ziemię to Ci kosmici muszą być chyba z jakiejś planety karłowatej  %-) Ich piąty etap działań wojennych na planecie to najbardziej głupi i nielogiczny ze wszystkich etapów. Cały film opiera się na banałach: mamy ojejku jakże bardzo poruszającą śmierć drugoplanowych bohaterów, wielkie zakochanie rodem ze zmierzchu, totalnie idiotyczne zachowania nastoletniej bohaterki, która już po przejściu 30km i pierwszych 10 minut akcji zaczyna pisać swoją "Księgę Ocalenia"  %-) Przypomina mi to trochę mix San Andreas (który mnie osobiście się podobał) z serią Niezgodna (która wraz z kolejną częścią robi się coraz gorsza). Bohaterowie: dziewczyna w warunkach polowych nieskazitelnie czysta i umalowana a jej towarzysz to zwykły pedzio. Na plus zasługują całkiem dobre ujęcia kamery i soundtrack, który mimo że bardzo dobry to wywoływał u mnie duże zmieszanie patrząc na to co dzieje się na ekranie (bo ani trochę nie brałem tego na poważnie). Dla mnie takie 4/10 może naciągane 5/10 Jakbym to powiedział po francusku - "ŻENUŁA"  :wariat:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sharknado 4: The 4th Awakens

 

Pomimo ogromnej sympatii dla tej serii, czwartą odsłonę oglądałem dość mocno na siłę. Formuła wyczerpała się już jakiś czas temu, a dodawanie w kolejnych filmach coraz bardziej absurdalnych elementów uchodzi na sucho chyba jedynie Tromie.

 

Filmu nie ratuje nawet Bud Bundy i kilka niezbyt subtelnych nawiązań do Star Wars'ów.

 

Każdy, kto widział poprzednie części i tak pewnie sięgnie po Czwórkę, ale jeśli macie coś innego do wyboru - nie jest to film, dla którego warto zmieniać plany.

Link to post
Share on other sites

Stranger Things. 

Szkoda że w 2 ostatnich odcinkach zrobił się typowy hollywoodzki monster/action movie z pościgami, walkami itp. Ale za to wcześniej, gdy  "istota" była oszczędnie pokazywana, gdy matce nikt nie wierzył, motywy z dzieciakami itp serial był rewelacyjny. Wolałbym żeby skończył się niedopowiedzeniem, np. na 6 odcinku. Wtedy można byłoby ładnie pociągnąć drugi sezon. A tak nie wyobrażam sobie żeby ciągnąć historię z tymi samymi dzieciakami, miasteczkiem itp. 

Link to post
Share on other sites

Captain America: Civil War

 

Chyba najlepszy film Marvel'a od czasu pierwszej części Avengers, a z całą pewnością najlepsza odsłona Kapitana Puerto Rico i druga najlepsza część Iron Man'a w jednym. Chyba żaden film z pierwszej i drugiej fazy MCU nie zostawił we mnie takiego niedosytu - po obejrzeniu miałem ochotę krzyczeć "dawać więcej!".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdzieś tam jest, ale ruch w nim znikomy - IMHO nie ma to większego sensu. Odkąd pamiętam wszystkie kwestie filmowo-telewizyjne były poruszane właśnie tutaj i zmienianie na siłę formuły, która się sprawdza, to strzał w stopę.

Link to post
Share on other sites

Pisałem już tutaj - próbowałem oglądać szeroko nagradzany "Breaking Bad" - obejrzałem pierwszy sezon cały, i nie chciało mi się drugiego, dokładnie to samo wystąpiło w przypadku "House of Cards". Do reszty jakoś nie chce mi się w ogóle podchodzić - tyle filmów czeka na obejrzenie...

Moje niezmienne uwielbienie mają tylko "Fawlty Towers" i pierwsze 2 sezony "Prison Break" - ten serial obejrzałem do końca, mimo że ostatnie 2 sezony to było już czekanie na koniec...

 

Jeśli zrobią kiedyś serial, w którym główne role będą grali Hellen Mirren i Edward Norton, to może się skuszę ;).

 

 

EDIT: Tak w ogóle, jednym okiem właśnie oglądam po raz kolejny "Layer Cake" - polecam ten film, 8/10.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

U mnie rzadko się zdarza, żebym męczył się z pierwszym odcinkiem/sezonem. Albo zwyczajnie trafiam na wyłącznie dobre seriale, co nie jest wykluczone zważywszy że opieram się na tym temacie i bezpośrednich poleceniach. Pamiętam, że mozolny start był także w świetnym The Killing (wersja USA).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...