Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

w Astrach J (tu 2013) bywały tylko 4 cylindry - na szczęście

to praktycznie najsłabsza wersja (było jeszcze 1.4 87KM), ale to również jedyna opcja by w kombinacji manual+benzyna uniknąć problematycznej skrzyni M32

M32 w Astrze J jest już poprawiona(szczególnie w liftach), są dużo lepsze łożyska niż w starszych rewizjach.

Link to post
Share on other sites

taaaa..... miałem 2 Astry J - przedlift 1.7cdti i polift GTC 1.6T obie z M32 i obie z problemami skrzyni. To co poprawił Opel w lifcie to tylna obudowa skrzyni - tam gdzie mocowane jest łożysko , bo w przed-liftach potrafiły one nawet pękać w tym miejscu + zmienił typ oleju. To czego nie poprawił to ilość i jakość oleju. W Fiatach/Alfach nawet pierwsze rewizje nie miały takich problemów jak w Oplach bo tam jest inny olej w trochę większej ilości. To była kwestia 0,4-0,5 l różnicy z tego co pamiętam - Opel zakładał 2,2-2,5l (zależnie czy zalewane na sucho czy wymiana) gdzie u Fiata to było 2,7-2,9l....... długa historia... Jak mogę to omijam tą skrzynię w wydaniu Opla

Link to post
Share on other sites

We wszystkich samochodach osobowych od lat zmieniam sam. Nie tyle ze skąpstwa, co z wygody. Jak czuć, że coś jest nie tak to jadę i każę wyważyć. Każę też co jakiś czas sprawdzić na przeglądzie (który robię co roku z wymianą oleju, niezależnie od przebiegu - czyli realnie co około 12-15kkm) i zazwyczaj okazywało się, że nie ma czego poprawiać, albo, że korekta jest bardzo nieznaczna. Na podstawie tego doświadczenia z iluś lat stwierdziłem, że nie ma sensu co roku wyważać w moim przypadku i fatygować się z wymianą w serwisie kiedy są największe kolejki tylko po to by włożyli na wyważarkę i zrobili minimalną korektę. Jak ktoś robi w sezonie 40k km na danych oponach to raczej nie lata co 3 miesiące wyważać. Ja robię poniżej 15k rocznie danym samochodem licząc zimówki razem z letnimi, więc też nie widzę takiej potrzeby. 

 

Samochody które są w domu od nowości nigdy nie miały potrzeby wymiany łożysk/piast, a te kupione używane wymieniam raz jak potrzeba i zapominam. Nie uświadczam czegoś takiego jak zużycie od niewyważonych opon. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Teraz wchodzą te nowe przepisy z trzymaniem rąk na kierownicy podczas kontroli i obowiązek zrobienia "korytarza życia", jak i jazdy na " suwak" mandat chyba 500zł, do tego jazda pod prąd by doszła i można by jakieś zagrożenia w ruchu dorzucić lub jakieś inne utrudnianie ( trochę wymyślam :)), tak czy inaczej niezła suma mogła by się uzbierać.

Link to post
Share on other sites

 

 

obowiązek zrobienia "korytarza życia", jak i jazdy na " suwak" mandat chyba 500zł,

Tylko tu korytarz życia był zrobiony, ludzie go tylko blokowali zawracając. Druga sprawa co to jest 500zł w przypadku utrudnienia w dotarciu służb ratunkowych i śmierci człowieka przez to?

Link to post
Share on other sites

W Polsce o ile mnie pamięć nie myli łączony mandat nie może przekroczyć 1000zł.

To powinna być grzywna - 5/10/15k albo nie wiem, 10/20% ubiegłorocznych zarobków bo dla jednego 5k to będzie dużo a dla drugiego 15k to pryszcz. W każdym razie powinno być to dotkliwe.

Link to post
Share on other sites

Wierz mi, nawet 1000zł by sprowadził jednego z drugim na ziemię i odechciałoby się cwaniactwa. 

 

Zresztą policjant zawsze może skierować wniosek o ukaranie do sądu, a sąd ma dużo większe pole manewru w kwestii grzywny. Ostatnio u nas w okolicy był przypadek, że facet ostro przegiął, policja go dorwała na gorącym uczynku i jak zaczął cwaniakować, że mają wypisać to 500zł bo mu się spieszy i jedzie dalej, to skierowali sprawę do sądu o ukaranie. Nie wiem na jakiej karze się skończyło, ale na pewno nie chodziło o prosty mandat na 500zł. Z tego co mi wiadomo sąd za wykroczenie może dać nawet do 5000zł. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, policja do 1000, jeśli się więcej uzbiera to sprawa jest kierowana do sądu.

 

W sądzie raz byłem, chodziło o 500zł. Na szczęście sprawiedliwość była po mojej stronie :)

 

Z tym mandatem od zarobków to mogło by być tak że my więcej byśmy płacili. Firmy jadą na stratach lub na 0 bardzo często.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...