Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

1.4 MultiAir. Teoretycznie powinien palić podobnie... Mój jakiś absurdalnie wykonany wynik przy wyłączonej klimie i toczeniu się poza terenem zabudowanym na odcinku 10 km (tyle wytrzymałem :D) to było zdaje się 5,6 litra.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Silnik silnikowi nie równy. Nie zmienia to faktu, że jak ktoś ma ciężką nogę to różnice mogą być bardzo duże. Ja bardzo chętnie bym się przesiadł do benzyny, ale po doświadczeniach mojego kuzyna sobie odpuściłem. Jak jeżdżę spokojnie, to w trasie mi diesiel pali 5.5, jak mocniej deptam (160-180 na autostradzie) to 7. Dookoła komina na trasach odpal - 7km - zgaś też 7l. Kuzyn miał podobne wyniki, a później przesiadł się do passata 1.4tsi (160km) to dookoła komina 12 (fakt, że jeszcze krótsze odcinki niż ja) a na trasie 9, więc jak dla mnie rewelacji nie ma na taki mały silnik, on też jest szczerze mówiąc trochę zawiedziony, bo przesiadł się do benzyny głównie ze względu na to, że ma bardzo blisko do pracy, a tutaj się okazało że pali 30% więcej niż TDI.

Link to post
Share on other sites

Ja mam aktualnie Alfę 75 2.0 TS - 148 KM, rok produkcji 1989, wolnossące 2 litry, spalanie w okolicach 8 litrów

Miałem Alfę 147 1.6 TS - 105 KM, rok produkcji 2003, wolnossące 1.6 litra, spalanie w okolicach 7,5 litra

Miałem Giuliettę 1.4 MA 170 KM, rok produkcji 2011, doładowane 1.4 litra,  spalanie w okolicach 7,5 litra

Mam Giuliettę 1.4 MA 150 KM, rok produkcji 2015, doładowane 1.4 litra,  spalanie w okolicach 7,5 litra

Mam Peugeota 307 SW 1.6 110 KM, rok produkcji 2003, wolnossące 1.6 litra, spalanie w okolicach 7,5 litra w trasie, w mieście żłopie do 12 litrów, bo to automat

 

Więc przy mocy ~150 KM i spalanie 5 litrów i 10 litrów wydają mi się mocno dziwne :). Oczywiście, na torze w Poznaniu przy jeździe do odcinki Alfa spaliła mi 13 litrów - wszystko powyżej tej granicy osiąga się chyba tylko, jeśli się bardzo chce (nie mówię o jeździe non-stop po autostradzie 190 km/h). Przy mojej nodze te 7,5 litra wydaje się "normalnym" spalaniem, niezależnie od silnika (jeśli mówimy o 4-cylindrówkach).

 

Jeśli kolega wyżej podaje niecałe 5 litrów, a Twój kuzyn ma 12 litrów przy tym samym silniku, to ja chyba czegoś nie rozumiem :D.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli kolega wyżej podaje niecałe 5 litrów, a Twój kuzyn ma 12 litrów przy tym samym silniku, to ja chyba czegoś nie rozumiem .
 

 

Nie wiem co ci mam powiedzieć - nie należy on do tych co zmyślają, szczególnie, że raczej ludzie nie mają hobby polegającego na opowiadaniu o tym, jak ich trzyletni passat z 50k km przebiegu jest do du*y ;) Sam byłem zdziwiony. Inna sprawa, że on 95% jeździ na naprawdę krótkich odcinkach więc może to jest przyczyną.

Link to post
Share on other sites

Taki wynik pokazał komputer, tyle mi wyszło z zalanego paliwa i przejechanych kilometrów. 5,7 w cyklu mieszanym, 4,8 praktycznie sama trasa. Jak ktoś ma z tym problem to cóż, to jego problem. Nie wiem po co miałbym ściemniać.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

O nie wiedziałem że Radosuaf jest takim miłośnikiem alf . Moja była 147 jtd 115/147km  potrafiła zejść przy emeryckiej jeździe poniżej 4 litrów , codzienny dojazd do pracy (do Warszawy) żony to średnio 5.5 , mi nie udało się przekroczyć 7.5 litra . Alfa 156 2.4 150/180km paliła mi w mieście do 10 , w  szybkiej trasie poniżej 7 . Ekonomicznie to nie wiem ile , nigdy tak nią nie jechałem . No i w tym tygodniu odbieram 147 jtd 16v 140km zobaczymy , chwilę pojeżdżę na serii i trzeba będzie coś wzmocnić . Nowe benzyny rzeczywiście są bardzo oszczędne , ale jak się muska gaz . Wystarczy depnąć troszkę mocniej i wynik rośnie lawinowo . Jeździłem chwilkę emerycko A8 4.2 fsi i kurcze spalanie 10,5 . 2.0tfsi paliło mi więcej , ale też w innych warunkach . 

 

Wojciechu wynik z golfa realny , ja mam merca w204 1.8k (213km)  i ostatnio spalanie z kompa to 7.9litra przy 140-145 kmh , więc średnio oszczędnie (tyle że mam lpg i wyszło 9.3l ) , no ale jak jeżdżę do pracy z gazem w podłodze to 18l nie jest problemem . Zresztą o spalaniu chyba pisałem kilka postów wyżej .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak dla mnie różnica jest pomijalna

 

Bardziej chodziło mi o różnicę samą w sobie między jednym a drugim autem z silnikami o małych pojemnościach ale jak już poruszyłes tą kwestię to w moim przypadku to 4 500 PLN różnicy rocznie tak naprawdę za nic. Nie wiedziałem ile pali Golf kupując go więc jest miła niespodzianka.

 

aBXUNVnl.jpg

 

Wg komputera mam średnią (jak mówiłem) 4.7 ale wg dystrybutora to 5L - tak czy inaczej genialny wynik

Link to post
Share on other sites

Radosuaf, może silnik podobny, ale aerodynamika, waga, przełożenia skrzyni i opony już zupełnie inne.

Hondzią też bez problemu schodzę w trasie do 4,6l (z klimatyzacją i sporadycznym wyprzedzaniem), gdzie główną rolę gra silnik spalinowy, więc spalanie poniżej 5l w Golfie 1.0 czy tam 1.4 nie jest IMO niczym dziwnym.

Link to post
Share on other sites

Koleżanka ma CH-R w hybrydzie i też jej 5 litrów poza miastem (droga, gdzie powyżej 70 km/h ciężko jechać) pali :). Więc te hybrydy chyba też nic nie warte :D (no dobra, w mieście pali 3, a tu już jest spora różnica do czystej benzyny).

 

Chociaż mniej mnie dziwi to 5 niż podane wyżej 12 przy tym samym silniku. Swoją drogą - aż takiej przepaści między Golfem a Passatem chyba nie ma, żeby była aż taka różnica...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Różnica jest w samym silniku, moje 1.4TSI ma 125ps. W wadze podejrzewam też, oponach, skrzyni, oporach powietrza itd.

 

Poza tym, wystarczy jeździć jak dekiel trybem gaz w podłoge i zaraz hamulec itd i wynik bez problemu pewnie do osiągnięcia.

Link to post
Share on other sites

Tam swoje robią pewnie opony na 18 albo i 19" minimum 235, jak nie 245. Do tego tak jak napisałem wcześniej - naprawdę krótkie przejazdy. Z domu do biedronki, 800m, z biedronki do teścia 900m, od teścia do domu 1000m, do pracy może 1,5km i to po mieście. Tak jak pisałem - na trasie 9l więc nie ma takiej tragedii na jak by nie patrzeć na większy samochód z szerokimi oponami - raczej ten wynik powinniście porównywać z 5l kolegów w golfach, bo tu też chyba była mowa o jeździe na trasie.

 

Te 12l/100 wokół komina miało na celu tylko pokazać, że "mała" benzyna która na krótkich odcinkach miała się szybciej nagrzewać i palić podobnie jak diesiel okazała się w tym konkretnym zastosowaniu mniej ekonomiczna. 

Link to post
Share on other sites

Koleżanka ma CH-R w hybrydzie i też jej 5 litrów poza miastem (droga, gdzie powyżej 70 km/h ciężko jechać) pali :). Więc te hybrydy chyba też nic nie warte :D (no dobra, w mieście pali 3, a tu już jest spora różnica do czystej benzyny).

 

Patrząc na to, że C-HR ma znacznie gorszą aerodynamikę, to 5 litrów to chyba nie jest zły wynik. Na trasach poza miastem ze stałą prędkością napęd elektryczny schodzi na drugi plan. Miażdżąca przewaga hybrydy ujawnia się, tak jak wspomniałeś, w mieście. Oprócz tego mają wiele innych zalet, m.in. ogromną niezawodność, prostą konstrukcję silnika spalinowego (który dodatkowo nie jest obciążony tak jak w normalnym samochodzie), mniejsze zużycie hamulców, co suma summarum przekłada się na śmieszne koszty utrzymania (które można bez problemu obniżyć instalacją LPG). Abstrahuję już od takich kwestii jak brak emisji spalin podczas stania w korku, bo obecnie jesteśmy w Polsce na etapie, że nikogo to nie obchodzi. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Te 12l/100 wokół komina

Wokół komina Vectra B 1.8 115KM pali 12-15L/100km w zależności czy lato czy zima, BMW E60 2.5D 177KM 12-14L/100km.

Na trasie sobie zejde do odpowiednio 7-8 i 8-10L/100km.

 

Bzyczki 1.0/1.2/1.4 z turbinami palą tyle samo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...