Skocz do zawartości

UWAGA OSZUST! JAN MAREK N*****


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Własnie zostałem oszukany przez tego kolesia. Jest może przeciwko niemu
jakiś pozew zbiorowy? I czy to na pewno Jan Nawrot? Ponieważ sprawdziłem
jego dane w banku na który robiłem przelew i okazało się że jest
zarejestrowane na Piotra Kurczewskiego z Warszawy.

Edytowane przez Baail
Link to post
Share on other sites

Jeśli konto bankowe jest założone na kogoś innego to raczej nie ten Wywrot, a jeśli by się okazało że to on i założył konto na lewe dane to możesz pociągnąć bank do odpowiedzialności. BTW z moją sprawą przez ten czas nic się nie ruszyło...

Link to post
Share on other sites

U nas w mieście jest jeden wypróbowany sposób. Patrzą się gdzie gość mieszka (jeśli nie wiedzą), przyczajają się w jakąś spokojną noc i czekają. Czasem jeden dzień, czasem dwa aż klient wyjdzie powiedzmy do nocnego po browar. Wtedy kominiary na łeb, kije w dłoń i drapichrust ma przesrane. Później na noc zostawić w lesie przywiązanego do drzewa, tylko nie omieszkać powiedzieć za co. I już. Po sprawie. Problem z głowy. Ręczę że już tak nie zrobi nigdy hehe. :menda:

Link to post
Share on other sites

komu by sie chcialo... :P

 

 

To zależy od wierzyciela.

Mojemu sąsiadowi (gnida), który wisiał 3 dychy chłopakom i ciągle się bujał z oddaniem w końcu otworzyli drzwi razem z futryną. Kasę oddał na momencie.

 

Jak ktoś chce odzyskać coś, to zrobi to w ten czy inny sposób. 

Z Rzeszowa jadąc do tego Poznania i z powrotem zużyje się paliwa na 300-400zł. Nawet jakbym miał wydać pieniądze tylko na paliwo a mieć satysfakcję to wsiadłbym w samochód i go nawiedził.

 

Wiem, że ten pajac przegląda ten temat i to forum. Cały czas ma dostęp do działu KUPIĘ / SPRZEDAM i robi ludzi w bola.

Link to post
Share on other sites

Niech przegląda. Zobaczy co się na niego szykuje hehe. 

 

Mi by się chciało chociażby dla satysfakcji. Chętnie bym popatrzył jak ktoś kto jest kozakiem przez internet, na "lajfie" leje w gacie (nie że jestem jakimś sadolem, ale rozumiecie mnie zapewne). Tutaj na forum nawet jest takich paru co to lubią pouczać ludzi jak mają żyć i poprawiają ich na każdym kroku, "a w rzeczywistości baliby się nawet napluć na monitor", jak powiedział Mes. Ten typ jest właśnie takim gościem zapewne. Czytając mój komentarz śmieje się sobie w gębę w lustrze, ale kiedyś ktoś się na serio w...wi i nauczy takiego co to znaczy "porobić kogoś na siano". Z tego co tu widzę wychodzi na to że ludzie to tolerują bo sprawy rozchodziły się o jakieś małe kwoty, ale jak atakuje większy format, to należy się większe zainteresowanie takiemu panu i odpowiednia zapłata, adekwatna do uczynków.

 

Ja nawet jak 5 zł komuś wiszę to się źle z tym czuję bo wiem że muszę oddać a nie chcę kogoś zmuszać żeby się musiał upominać bo to tak nieładnie jakoś.



Ten temat dodałem sobie do obserwacji. Zachęcam każdego do dodania tego tematu, naprawdę warto. Może ktoś uniknie tego oszusta dzięki temu. Trzeba tu się wpisywać i ciągnąć to dalej.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak koleś oszukuje nadal.. ale nie poto pisze odp. kto był/jest poszkodowany przez niego niech pisze na gg: 9088667 chodzi mi o zebranie osób poszkodowanych. Sprawy jego cały czas się toczą, wiem o kolejnej w tym miesiącu! Więc kto by chciał się z nim spodkać w sądzie... posłuchać i może też być światkiem to piszcie, kase oddaje więc nie piszcie że nie! Moje gg : 9088776 

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie.

 

Nie zgłaszał nikt tego do jakiejś telewizji?

 

Dobra, nie ważne.

 

 

Witam

Nie wiem czy ktoś już nie podsuwał wam tego pomysłu na reportaż ale jeśli nie to jest to dość ciekawy materiał.

Chodzi o oszusta internetowego, niejakiego "Jana Nawrota" - nie wiadomo czy to jego prawdziwe dane.
Od wielu lat oszukuje on ludzi, którzy chcą nabyć jakiś nie dostępny już przedmiot, urządzenie bądź ogólnie poszukują czegoś używanego taniej niż oferują to sprzedający na serwisach aukcyjnych.
Toczą się przeciwko niemu sprawy karne, zapadały już wyroki prawomocne ale to nic nie daje i kolejne osoby zgłaszają się jako poszkodowane.

Na wielu forach internetowych różni ludzie co jakiś czas dopisują się z informacją, że zostali oszukani. Wspólnym łącznikiem tematów oraz postów tam piszących jest ta sama osoba.
Według moich wyliczeń, które opierają się na kwotach podawanych przez autorów postów oszust wyłudził prawie 100 tyś. złotych.
Operuje on na dość małych kwotach więc policja jak i prokuratura kwalifikuje przestępstwa z jego udziałem jako: "niska szkodliwość społeczna".
Wiele osób zapowiedziało już, że w najbliższym czasie go zlinczują za oszustwa jakich się dopuścił.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że osobnik ten nie ma ukończonych 20 lat.

Poniżej linki do tematów o nim:
http://forum.benchmark.pl/topic/36332-uwaga-oszust-jan-marek-n/

Ta sama osoba ale przedstawia się inaczej:
http://forum.pclab.pl/topic/722863-Kolejny-oszust-Micha%C5%82-Pra%C5%BCy%C5%84ski/

http://www.moj.reklamacyjny.pl/forums/topic/53/jan-nawrot-seryjny-naciagacz

Jak widać skala problemu jest dość duża. Człowiek ten czuje się bezkarnym i pomimo wyroków prawomocnych nic sobie z tym nie robi.

Pozdrawiam.

 

 

Może się nim zainteresują. Wiele osób może to uchroni przed nim.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

Założyć konto to nie problem. Mnie oszukał z innego, jeszcze kogoś z innego...

79.173.9.207 to prawdopodobnie jego IP jeśli to komuś pomoże, choć jeśli ma zmienne to niewiele to zmienia. Mimo wszystko jako lokalizacja wyskakuję Poznań.

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

Kurna gdyby nie to że byłem na policji mógł bym jechać nawet dziś :/

Dla osób które oszukał jak mnie:

piszcie maile w sprawie tego WyWrota na adresy

sprawa.dla.reportera@tvp.pl
ekspres.reporterow@tvp.pl

Może da się to jakoś nagłośnić, gdy będzie nas więcej. Póki co maile wysłało pare osób.

Tak w ogóle to ten temat powinien być przyklejony w dziale "Kupie" bo tam on najczęściej działa.

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...