Skocz do zawartości

Pomocy! Inwigilacja przez pracodawcę


Recommended Posts

Witam. Mam ogromny problem i proszę o pomoc. Zaufalem mojemu pracodawcy i raz wziąłem do pracy swojego prywatnego laptopa. Zostały przejęte moje hasła, loginy. Wszystkie moje wiadomości na mesengerze były czytane, oraz znana była historia przeglądania moich stron.

Sformatowałem dysk systemowy SSD, drugiego nie ruszałem(duża liczba ważnych danych). Zainstalowałem system od nowa, ponadto zainstalowałem Nortona 360 oraz malwarebytes. W obu programach skanery ustawiłem na agresywne, a ustawienia zabezpieczyłem hasłem. Dodałem wtyczki bezpieczeństwa do przeglądarek. Po kompletnym skanowaniu, (z wyszukiwaniem rootkit) pozmieniałem hasła oraz sprawdziłem, czy nie ma przekierowań. Łącze się przez VPN Nortona. Niestety to nie pomogło, moj mesenger jest nadal czytany, oraz moja historia przeglądania.

Dla ciekawości tyczyło się to również snartfona (Samsung Galaxy S9+), pomimo iż był chroniony również nortonem. Moja historia przeglądania stron oraz wiadomości były czytane.

Aktualnie zmieniłem telefon, nie mam pewności, czy i on jest na podsłuchu.

Proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić. Czy ktoś ma wiedzę, jak to jest zrobione?

 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, raul87 napisał:

Zostały przejęte moje hasła,

Przez kogo, pracodawcę? Masz jakieś dowody?

31 minut temu, raul87 napisał:

zmieniłem telefon, nie mam pewności, czy i on jest na podsłuchu

Zadaj sobie pytanie, komu miałoby ewentualnie na tym zależeć i jakie korzyści z tego by miał?

Link to post
Share on other sites

Pracodawca nie ma możliwości przejęcia hasła ani loginów, jak mu je udostępniłeś to tylko twoja wina.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/951484,kontrola-sluzbowego-komputera-przez-pracodawce.html

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, raul87 napisał:

Zostały przejęte moje hasła, loginy. Wszystkie moje wiadomości na mesengerze były czytane, oraz znana była historia przeglądania moich stron.

 

W całokształt nie bardzo chce mi się wierzyć. Trąci mi to bzdurą tudzież manią prześladowczą. Co do wykradania haseł itp. to masz jakieś dowody? Logi, screeny, historię autoryzacji z niewiadomych lokacji itp.? Bo jak nie, no to cóż :)

 

A ogółem dane o historii przeglądania, sesjach, połączeniach czy uruchamianych aplikacjach łączących się z netem bardzo łatwo zgromadzić w sieci firmowej. Np. u mnie w pracy wystarczy wyklikać parę opcji w konfiguracji UTMa służącego nam za router. I tyle.  Nie wymaga to żadnej ingerencji w sprzęt użytkownika. Bez UTMa zapewne wystarczy jakiś program nasłuchujący zainstalowany np. na lokalnym serwerze zbierający dane 24/7.

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wodego napisał:

- Albo przestaniesz mnie inwigilować albo opiszę wszystko na forum benchmark.

- Nie rób tego, ile chcesz zadośćuczynienia?

A pracodawca powie wynocha i go zwolni bo mu wolno jak podskakuje pracownik. Jak podskakuje pracownik pracodawcy to pracodawca takiego może wpisac na czarna liste czy jak to się pięknie nazywa i pracy nigdzie nie znajdzie do usranej Śmierci.

 

Skoro mozna przez internet wgrać podsłuch co robi policja zdalnie, czesto można usłyszec nie tylko w polskich serialach o policji to pracodawca jak umie nie może? Nie moze tego zrobić tak, że tylko obczajony informatyk wie gdzie szukac, a wiekszośc ludzi nie ma zielonego pojęcia?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Arnold napisał:

A pracodawca powie wynocha i go zwolni bo mu wolno jak podskakuje pracownik. Jak podskakuje pracownik pracodawcy to pracodawca takiego może wpisac na czarna liste czy jak to się pięknie nazywa i pracy nigdzie nie znajdzie do usranej Śmierci.

Są Prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy.Pamiętaj,że pracodawcy naginają przepisy na swoją korzyść i ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy mocno im się może nie opłacić.Myślisz,ze pracownik jest w takich sytuacjach na samym dole ? to się grubo mylisz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@up,  Bądźmy poważni. Gostek nie przedstawił  żadnych argumentów na poparcie swojej tezy o inwigilacji. Na jakiej podstawie stwierdził, że pracodawca mu się włamał na kompa i szpieguje go? Żadnych konkretów. Nawet nie napisał, czy pozmieniał swoje hasła, a od tego powinno się w takich przypadkach zaczynać. Sorry ale jedyne co mi w tej chwili do głowy przychodzi to jest to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia

 

 

Tyle na ten temat z mojej strony.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

To już kolejny typ na forum w ostatnim czasie z manią prześladowczą, a może ciągle to jedna j ta sama osoba?

Chyba za dużo filmów szpiegowskich i sensacyjnych odcisnęło piętno na fantazji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...