Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

assistant, dnia 15 Sie 2013 - 00:33, napisał: takie tętno nie odchudza Taki trening spala tkankę tłuszczową czytałem artykuł jeśli chcesz mogę podesłać

 

Czytaj całe zdanie, napisałem teoretycznie, ale moim zdaniem każdy ruch redukuje tłuszcz ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Taki trening to jest bardziej regeneracja , mój kuzyn stosuje po maratonach żeby dojść do siebie 

 

 

 

 

Taki trening spala tkankę tłuszczową czytałem artykuł jeśli chcesz mogę podesłać

 

 

 

 

Wiem że tak to ma wyglądać ale coś takiego dotyczy sportów raczej na wytrzymałość , jeśli jestem na siłowni (aktualnie robię siłę bo szybciej spalam kg) robię to co mam robić zawsze na 90% czyli na siłowni robię trening ciężki. Kiedy jestem wyczerpany po takich treningach jeden dzień biegania z interwału zmieniam na przebieżkę 3x15 minut tętnem regeneracyjnym tzn 150-155 czyli biegnę leciutko i odpoczywam. 

 

 

 

Może i warto ale jest to niewykonalne jeśli się nie ma siłowni w domu lub gdzieś nie daleko ja dojeżdżam oko 14 km i wejście mam za 7.20 + kasa ba bilety w autobusie znacznie przewyższa moje środki ...  

 

po 1. nie robi sie czegos takiego tylko do sportow wytrzymalosciowych.

po 2. siłownie mozna sobie zrobic w domu za nie wielkie pieniądze a ba nawet za darmo - worki z piaskami itd, kamiezelka obciazeniowa czy plecak, i takie tam, drazek mozna pospawac z darmowych albo bardzo tanich czesci. 

po 3. mozesz robic jeden trening na silowni drugi w domu, ciezar wlasnego ciala wystarczy, jest mnostwo dobrych cwiczen np frog stand, izometryczne pchania scian, przysiady na jednej nodze, i wiele wiele innych. 

 

po 4. polecam zrobic sobie silke w domu.

nie każdy ruch spala tłuszcz tylko wysiłek tlenowy powyżej 45 minut ale interwał się do tego nie zalicza ponieważ są to nagłe zmiany szybkości biegu 

mozliwe ze kazdy ruch spala tluszcz, ale prawdziwe spalanie zaczyna sie gdzies po 20 czy 30 minutach cwiczen i wraz z czasem jest mocniejsze, jakos tak. 

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko bo ja na bakier jestem z redukcją. Po trenie siłowym zazwyczaj robie te 15 min aerobów. Carbo łyknąć przed aero czy lepiej po. Wydaje mi się, że jak łykne przed Aero to glikogen w mułach się tak szybko nie uzupełni żebym spalał energie z carbo podczas aero. Czy jednak to się przyswaja za szybko i lepiej po Auro  łyknąć?

Link to post
Share on other sites

węgle do ~20min od zakończenia wysiłku (a najlepiej bezpośrednio po, ok pół grama na kilogram masy ciała) w trakcie nie ma sensu, później też już nie ma takiego wpływu, jak w tzw oknie węglowodanowym, dobrze też dodać do nich BCAA jeśli bierzesz

z kolei białka (jeśli bierzesz) później, jak ostygniesz, bo bezpośrednio na rozgrzany organizm tylko się spalają niepotrzebnie zamiast budować

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o carbo to po Aerobach. Carbo ma właśnie tak działać: szybko. Tak samo jest w WPC. Nawet jeśli chcesz polepszyć efekt redukcji to zjedz przed całym treningiem BCAA, a te węgle z 20 min po zakończeniu Aerobów. Bo przecież po zejściu z bieżni efekt spalania dalej zachodzi.

 

A tutaj ciekawa rozmowa : http://www.sfd.pl/The_Afterburn_Effect_!_-t761297.html

Link to post
Share on other sites

Czyli Carbo lepiej po aero. Jeszcze poczekam na potwierdzenie.

Drachenfeles pisał w sumie po zakończeniu treningu ale wolałem usłyszeć stwierdzenie po treningu aerobowym/przed aero bo stwierdzenie po wysiłku jest troszke mylące ;P

Miałem taką rozkminę, że nawet jak łykne przed to glikogen w te 15 min nie zdązy sie uzupełnić a zacznie sięuzupełniać powiedzmy zaraz po zejściu z bierzni ale to chyba deczko naiwne było ;D

 

Co do bcaa to narazie nie mam kesza na tego typu bajery. Ćwicze total na sucho. Carbo jest tanie jak barsz, nawet tansze niz sok czy jakies owoce dlatego pije.

 

e: assistant zepsułeś linka

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

A kolarze na wyścigach myślisz jak mają ?

Sam byłem na takich świadkiem, jak jeździli okrążenia po lesie, przed ostatnim podjazdem który trwa z max 10 min, zawodnik chwycił od teamu żel. Podszedłem spytałem co to, odpowiedzieli ,że żel z węgami, więc sam widzisz.

 

TUTAJ ZEPSUTY LINK : http://tinyurl.com/ntpu92z


Sory za spam ale coś fajnego tutaj mam :) Takie tam zbierałem o treningu na rzeźbe kiedyś ciekawe teorie, więc się podzielę.

 

Trenujcie szybko i z dużymi obciążeniami, kładąc nacisk na właściwą regenerację! Skracajcie sesje treningowe do minimum, ale każdy wasz pobyt w siłowni powinien mieć swój ciężar gatunkowy. Stosujcie głównie ćwiczenia podstawowe i utrzymujcie przerwy pomiędzy seriami na poziomie l minuty. Wykonujcie 8-12 powtórzeń w serii z maksymalnym ciężarem, na jaki was stać i starajcie się zwiększać liczbę powtórzeń.

 

Spróbujcie trenować takim systemem: dwa dni treningu, dzień przerwy, dzień treningu, dzień przerwy (na każde trzy dni treningowe powinny przypadać dwa dni przerwy). Podczas każdej sesji treningowej ćwiczcie z taką intensywnością, aby połowa obecnych w sali przerwała swoje treningi i zaczęła wam się przyglądać.

Wykonujcie tyle serii, ile potrzeba do "wyprania" waszych mięśni z energii. Przerwijcie w momencie, gdy nie będziecie już mogli wykonywać dynamicznych, silnych ruchów. Dla większości będzie to oznaczało 6-10 serii, zależnie od grupy mięśniowej. Pamiętajcie, że budowanie masy mięśniowej zależy od ilości pracy treningowej, a nie od intensywności treningu. Dlatego, aby utrzymać masę mięśniową, nie rzadziej niż co drugi lub co trzeci trening zmniejszcie tempo treningu i zwiększcie obciążenia. Wykonujcie wtedy po 6-8 powtórzeń w serii i stosujcie 2-4 minutowe przerwy odpoczynkowe pomiędzy seriami.

Treningi aerobowe wykonujcie tylko w dni wolne od treningu siłowego, ćwiczcie w zupełnie przeciętnym tempie i nie dłużej niż 45 minut.

 

Połączenie to jest proste: trenujcie tak intensywnie i tak ciężko jak tylko możecie, często bierzcie sobie dni wolne od treningu, aby mieć czas na regenerację. Ostrożnie podchodźcie do ćwiczeń aerobowych. Stosujcie wysokobiałkową dietę z lekkim ograniczeniem dostarczanych kalorii - zmieniając spożycie kalorii z dnia na dzień, aby utrzymywać metabolizm w stanie "wrzenia". Bierzcie dużo odżywek uzupełniających i nie strońcie od słońca. Przestrzegając tych wytycznych, przeciętny kulturysta, mający do zrzucenia 7-10 kg tkanki tłuszczowej (a nawet ci, którzy chełpią się poziomem tkanki tłuszczowej w organizmie poniżej 10%) będzie zaskoczony stopniem dorzeźbienia swojego umięśnienia, jakie uda mu się osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie. Znajdując się w tym punkcie, w miarę łatwo jest utrzymywać tę formę, odpowiednio intensywnie trenując i nie przejadając się. Albo też można zrobić kolejny milowy krok do przodu i spróbować uzyskać rzeźbę startową (dzieli was od niej już tylko kilka tygodni tortur! ). Zwiększając tempo treningów i ich objętość oraz wykonując nieco więcej ćwiczeń aerobowych, przy jednoczesnym, trochę większym ograniczeniu konsumpcji żywności (eliminując np. produkty zawierające nawet niewielką ilość wody, a to oznacza całkowite odstawienie żywności puszkowanej) , można spalić nawet te ostatnie skrawki tkanki tłuszczowej - i prawie do końca wyczerpać swoją odporność psychiczną. No, ale już wcześniej musieliście założyć, że zdrowie psychiczne stawiacie w tym przypadku na drugim miejscu. Teraz właśnie nadszedł dobry okres na wykonywanie superserii, serii potrójnych i serii ze wstępnym przemęczeniem. Oczywiście będziecie zmuszeni nieco zmniejszyć stosowane obciążenia, ale przecież nie spodziewacie się teraz jakichkolwiek przyrostów masy. Po prostu pompujcie krew do mięśni, spalajcie tkankę tłuszczową i poćcie się (oraz ufajcie, że będziecie pozostawać przy życiu, przynajmniej tak długo, aby delektować się każdym kąskiem żywności, jaki napotkacie, budząc się w nocy z uczuciem głodu) . Stwierdzicie ponadto, że ten rodzaj szczytowej formy, którego osiągnięcie daje dużo satysfakcji, nie jest do utrzymania na dłuższą metę (miejcie więc pod ręką aparat fotograficzny) byłby więc przeszkodą na drodze do osiągnięcia naszych kulturystycznych celów. Ale aby w to wszystko uwierzyć, trzeba przez to przejść, przynajmniej raz w życiu. Przechodźcie z dużą ostrożnością! Potem nie dopuśćcie do tego, aby się ponownie nadmiernie otłuścić. Przecież ostatnie trzy miesiące poświęciliście na pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Edytowane przez assistant
Link to post
Share on other sites

Się pochwale
Zaczynam znów cykl teraz na jabłczan/mono/estry/białko/przed treningówka  jeszcze musi wpaść w moje posiadanie no i tak myślę pojadę z (3-miesiace ) na tym no i mogę pochwalić się też nowym planem . Opuszczam stary rewir to znaczy garaż w którym była siłka wrzucałem tu kiedyś zdjęcia część użytkowników może widziała  no i idę na profesjonalną :)
 

PLAN TRENINGOWY:


PONIEDIZALEK - KLATKA ORAZ BICEPS
- WYCISKANEI STZANGI NA LAWCE PROSTEJ 3 SERIE 8-6
- WYCISKANEI SZTANGIELEK NA SKOSIE 3 SERIE 8-6
- WYCISKANEI NA MASZYNIE SIEDZAC 3 SERIE 12-10
- ROZPIETKI NA LAWCE SKOSNEJ 3 SERIE 12-10

- UGINANIE PRZEDRAMION ZE SZTANGA 3 SERIE 8-6
- UGIANANIE SZTANGIELKAMI ZE SUPINACJA NADGARSTKA 3 SERIE 10-8
- UGIANANIE NA MODLITEWNIKU 3 SERIE 12-10

WTOREK - CZWOROGLOWE UD, DWUGLOWE, LYDKI
- PRZYSIADY ZE SZTANGA 3 SERIE 8-6
- WYPROSTY NOG NA MASYZNIE 3 SERIE 10-8
- WYCISKANEI NOGAMI NA SUWNICY 3 SERIE 10-8

- UGIANANIE NA DWUGLOWE NOG LEZAC 3 SERIE 12-10
- MARTWY CIAG NA PROSTYCH NOGACH 3 SERIE 12-10

- WSPIECIA NA PALCE 5 SERII 25-20

CZWARTEK - BARKI ORAZ TRICEPS
- WYCISKANEI SZTANGI ZZA KARKU SIEDZAC W OPARCIU 3 SERIE 8-6
- WZNIOSY BOCZNE SZTANGIELEK 3 SERIE 12-10
- PODCIAGANEI SZTANGI WZDLUZ TULOWIA 3 SERIE 10-8
- WZNIOSY SZTANGIELEK BOKIEM W OPADZIE TULOWIA 3 SERIEW 12-10

- WYCISKANEI SZTANGI W WASKIM CHWYCIE 3 SERIE 8-6
- WYPROSTY RAK PRZY WYCIAGU 3 SERIE 10-8
- POMPKI W PODPORZE TYLEM Z CIEZAREM NA NOGACH 3 SERIE 12-10

PIATEK - PLECY PRZEDRAMIONA
- SCIAGANEI DRAZKA WYCIAGU ZA KARK 3 SERIE 12-10
- MARTWY CIAG 3 SERIE 8-6
- SCIAGANEI DRAZKA DOLNEGO WYCIAGU 3 SERIE 12-10
- WIOSLOWANIE SZTANGIELKA W OPADZIE TULOWIA 3 SERIE 10-8

Link to post
Share on other sites

a ja od zeszłej środy nie zaprzątam sobie głowy rozpiską, przychodzę na cross i wszystko przygotowane  ;)

 

natomiast skoro się chwalimy to jak robiłem porządny FBW na siłce to wyglądało to mniej więcej tak:

 

1. przysiady ze sztangą 5x5

2. podciąganie na drążku nachwytem szerokim łączone z wąskim 5+5x5, choć czasem wychodziło 4+4x5

3. martwy lub wiosłowanie 5x5

4. wyciskanie sztangi na płask i/lub wyciskanie hantli na ławce skosem 5x5 każde

5. pompki na poręczach 5x5

6. uginanie ramion z sztangą 5x5

7. wyciskanie francuskie sztangą leżąc 5x5

8. shrugsy 5x5

9. podciąganie sztangi do brody lub unoszenie sztangielek bokiem 5x5

10. arnoldki 5x5

 

dobre dwie i pół godziny schodziło, trzy razy w tygodniu, nie było lipy tylko na brzuchy nigdy pary nie starczało, teraz żałuję, ale powoli wraca boiler do formy

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem dziś najgłupszą rzecz jaką mogłem zrobić a mianowicie rano od 10:30 do 12 siedziałem na siłowni a o 15 poszedłem biegać było tego oko 15-16km i teraz pytanie bo jestem na półżywy i z trudem funkcjonuję da się zrobić coś z domowych składników taką odżywkę lub coś co jakoś mi minimalnie pomoże bo czuję się strasznie osłabiony i przyda się jakiś "szot" 

Link to post
Share on other sites

Iztonika wypij z litr, pewnie straciłeś elektrolity.

Cukrów prostych zjedz, może być nawet herbata z dużą ilością cukru.

Rano podobnie cukry na regeneracje porządną. Generalie po każdej utracie dużo cukrów i izotonik typu oshee lub powerade. A potem porządny posiłek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...