Skocz do zawartości

Jaki dysk M2 do ASUS P8Z68-V/GEN3 Z68 ATX s.1155


Recommended Posts

Napisano (edytowane)

dzięki, znalazłem drivery tu (nie mam Lenowo i poszło):
https://support.lenovo.com/au/en/downloads/ds121505-microsoft-hotfix-for-installing-windows-7-on-nvme-thinkcentre
pod tym filmem :)
https://www.youtube.com/watch?v=I2y4RBbBNbY

działa pod Win7 64bit :)

obraz.png.3ef909d7306226d09d5a1ef5889ad5ac.png

HDTune_Benchmark_NVMe____Lexar_SSD_NM790.png

 

wiadomo ze nie pracuje w 7400 MB/s bo to nie PCIe Gen4, na tej plycie pod PCIe Gen3 i jak jest dobrze,
dziekuje Wam za pomoc,,

pozostaje sprawa bootowia pod "nowym" Win10, jeszcze pomyśle :)

Edytowane przez Laki Mike
Link to post
Share on other sites

Microsoft Reserved Partition
A Microsoft Reserved Partition is only created when a drive formatted in a Globally Unique IDentifier or GUID partition table (GPT) format and when the BIOS is set for Unified Extensible Firmware Interface (UEFI). Drives less than 16 GB will have a 32 MB MSR, where drives larger than 16 GB will have a 128 MB 


Ja bym raczej odpalił AS SSD i sprawdził wyrównanie 4K, bo to może być ważne, skoro robiłeś to na win 7. 
Wystarczy odpalić program, nie trzeba puszczać benchmarka, zrób screena i wrzuć tu.  
 

Godzinę temu, Laki Mike napisał:

, na tej plycie pod PCIe Gen3 i jak jest dobrze,


Ale ty zdajesz sobie sprawę, że z tym CPU masz tylko PCIe 2.0 x4, dlatego też masz prędkości 1600MBps 
 ASUS P8Z68-V/GEN3 od zwykłej różni się tylko tym, że ma dzielnik PCIe kompatybilnym z PCIE 3.0 na dwóch portach PCIe x16 z CPU.
Ale skoro masz tam i7-2600K, to dzielnik PCIe będzie operować w trybie 2.0 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, kokosnh napisał:

Ale ty zdajesz sobie sprawę, że z tym CPU masz tylko PCIe 2.0 x4, dlatego też masz prędkości 1600MBps 
 ASUS P8Z68-V/GEN3 od zwykłej różni się tylko tym, że ma dzielnik PCIe kompatybilnym z PCIE 3.0 na dwóch portach PCIe x16 z CPU.
Ale skoro masz tam i7-2600K, to dzielnik PCIe będzie operować w trybie 2.0 

no ok, i tak jest ponad 2x szybciej niz zwykle ssd

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, kokosnh napisał:

Ja bym raczej odpalił AS SSD i sprawdził wyrównanie 4K, bo to może być ważne, skoro robiłeś to na win 7. 
Wystarczy odpalić program, nie trzeba puszczać benchmarka, zrób screena i wrzuć tu.  

bardzo długo się ściągą

Link to post
Share on other sites

Ten program ma 260KB

U mnie na lexar 3.0 jest 5717pkt ,dysk zapełniony w 75%

Taki sobie ten program,szybszy crucial p5 plus ma 5650.Poza tym raz zlicza z 500 zapis a raz 2500MB

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

najważniejsze że ma wbudowane narzędzia do wykrywania 4K alignment, nie musisz go puszczać. 

Co do zapisu, to im większa próbka, tym dokładniejszy będzie, oczywiście póki nie wyjdziemy poza bufor zapisu pSLC.  

Ps. punkty, to tak słabo, bardziej bym na wyniki patrzył... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.01.2024 o 22:37, kokosnh napisał:

Ja bym raczej odpalił AS SSD i sprawdził wyrównanie 4K, bo to może być ważne, skoro robiłeś to na win 7. 
Wystarczy odpalić program, nie trzeba puszczać benchmarka, zrób screena i wrzuć tu.  

no i ?
dalem screeny powyzej :)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, janek20 napisał:

gdzoeś na portalach opisali ze kc3000 dostał inne nand?

tak, 112l TLC Kioxia BiCS5 HDR 512Gb / 1Tb (CTF, 1066MTps). 
Na razie widziałem na https://www.techpowerup.com/ssd-specs/kingston-kc3000-1-tb.d1906 

Link to post
Share on other sites

B47R wyszły, a E25+B58R są droższe i mają swoje bolączki z zapisem. Niemniej BiCS5 z E18 zazwyczaj radzą sobie słabiej niż E18 z B47R.

Przydały by się jakieś testy wariantów. Corsair MP600 Pro NH ta sama choroba ponoć dopadła.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...